باید ها و نباید های آلرژی
برخی نکات درمورد آلرژی وجود داردکه به آن بی توجه هستید.باید ها و نباید های آلرژی ونکاتی که درصبح رعایت میکنید به شما برای کنترل آلرژی کمک میکند.

در صورت ابتلا به آلرژی، این نکته را رعایت کنید

افرادی که آلرژی دارند، معمولاً با کلافگی های زیادی روبرو هستند. آن ها باید از خوردنِ بعضی از مواد غذایی پرهیز کنند، در بعضی از محیط ها قرار نگیرند و به طور کل شرایطی را فراهم کنند که آلرژی کمتر به سراغ شان بیاید؛ اما در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم موردی را به شما توضیح دهیم که شاید خیلی به آن توجه نکرده بودید. پس اگر آلرژی دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مرتب کردن رختخواب نباید اولین کار صبحگاهی شما باشد

مرتب کردن رختخواب قطعاً حس خوبی به افراد می‌ دهد و شاید بسیاری از ما اولین کارمان این باشد که رختخواب را مرتب کنیم و بعد به سراغ اقدامات دیگر برویم اما انجام این کار برای کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند؛ اصلا خوب نیست. محققان به این نتیجه رسیده اند که ارگانیسم ها و موجودات ذره بینی که در رختخواب هستند، شب تا صبح تعدادشان افزایش پیدا می کند؛ بنابراین اگر اولین کار شما مرتب کردن رختخواب باشد، یعنی این موجودات بیشتر به شما حمله می کنند و حساسیت تان شدید می شود.

مرتب کردن تخت

دیرتر مرتب کردن تخت خواب بهتر است

اگر شما دست و صورت خود را بشویید، صبحانه بخورید و رختخواب را در همان حالت بگذارید و بعد به سراغ آن بروید، احتمال رفع عوامل حساسیت زا بیشتر است پس بهتر است که این روش را به کار بگیرید.

بعضی از پزشکان این موضوع را قبول ندارند

محققان آزمایش‌ هایی را در این مورد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که هرچقد دیرتر رختخواب را مرتب کنید،‌ احتمال وارد شدن موجودات زنده کمتر می شود اما بعضی دیگر این موضوع را باور ندارند. شما می توانید این اقدام را امتحان کنید. محققان بر این عقیده هستند زمانی که شما به تازگی از خواب بیدار می شوید، هنوز مقداری رطوبت حاصل از گرمای بدن تان داخل رختخواب وجود دارد و زمانی که به کارهای تان رسیدگی می‌ کنید و تختخواب را در همان حالت رها می کنید، هوا به ملحفه و بالش می‌ خورد، رطوبت از بین می‌ رود و این موجودات هم به خاطر این که با خشکی میانه خوبی ندارند، تعدادشان کم می شود.

مرتب کردن تخت

رطوبت خانه را کم کنید و ملحفه و روبالشی را مرتب بشوید

برای این که این مواد حساسیت زا تعدادشان کاهش پیدا کند،‌ به طور منظم ملحفه و روبالشی را بشویید و رطوبت محیط خواب تان را کم تر کنید.

در صورت ابتلا به آلرژی، حتما این نکته را رعایت کنید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : درمان آلرژی
وبگردی