شدید شدن آلرژی
بسیاری از ما با آلرژی درگیر هستیم اما شدت آلرژی در افراد مختلف، متفاوت است و نگرانی هایی برای افراد وجود دارد که با افزایش سن شدت آلرژی بیشتر میشود یا خیر.

ارتباط افزایش سن با تغییرات ایجاد شده در آلرژی

خیلی از شما عاشق فصل بهار هستید؛ اما متأسفانه با فرا رسیدن این فصل آلرژی فصلی تان هم آغاز می گردد که به شدت خسته کننده است و شاید این آلرژی با افزایش سن برای بعضی ها شدیدتر هم شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم به شما بگوییم که سن و سال چه تاثیری روی سطح آلرژی دارد.

چرا آلرژی با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند؟

توانایی مقابله با آلرژی ممکن است با بالا رفتن سن کم شود که دلایل زیر را خواهد داشت:

قرار گرفتن در معرض آلرژن ها

وقتی که سن بالاتر می رود، حساسیت سیستم ایمنی افزایش پیدا کرده و فرد بیشتر در معرض آلرژن ها قرار می گیرد که همین باعث می شود تا به مرور زمان و با افزایش سن آلرژی بدتر شود.

شدت آلرژی

تغییرات سیستم ایمنی

با بالا رفتنِ سن؛ سیستم ایمنی هم تغییراتی خواهد داشت و تحمل بدن نسبت به آلرژن‌ ها کاهش پیدا خواهد کرد‌ و در نتیجه پاسخ های آلرژیک، التهاب و عفونت ها هم بیشتر می ‌شود.

البته گاهی اوقات آلرژی با افزایش سن بهبود هم پیدا می کند

درست است که آلرژی با افزایش سن گاهی بدتر می‌ شود؛ اما از طرفی همه چیز برعکس خواهد شد. آلرژی ممکن است با افزایش سن و به مرور زمان بهبود پیدا کند.

در نهایت هنوز مشخص نیست که چرا بعضی از آلرژی ها با بالا رفتن سن تشدید و بعضی بهبود پیدا خواهند کرد.

آلرژی با افزایش سن شدیدتر میشه؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی