همسر همیشه ناراضی
همه ما به خاطر مسائل مختلف گاهی اوقات ناراحت و ناراضی بوده ایم اما اگر این نارضایتی ادامه دار و طولانی مدت شود بهتر است راه حلی برای این مشکل پیدا کنید.

همسرم همیشه ناراضیه؛ بهترین راه حل از نظر مشاوران

همه ما به خاطر مسائل مختلف و موارد متفاوت ممکن است از زندگی ناراضی باشیم و شکایت هایی داشته باشیم؛ اما گاهی اوقات بعضی از افراد این حس ناراضی بودن را همیشه با خودشان به همراه دارند و مدام غر می زنند. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم به شما بگوییم که اگر شوهرتان همیشه ناراضی است و از همه چیز شکایت می کند، باید چه کار کنید.

علت ریشه ای را پیدا کنید

اگر همسر شما مدام ناراحت است و از همه چیز شکایت می کند، احتمالاً یک نوع نارضایتی عمیق در او ریشه دوانده که باید آن را پیدا کنید.

مسئله را شخصی نکنید

به یاد داشته باشید که گاهی اوقات این نارضایتی مربوط به شما و تقصیر شما نیست و چیزی است که به درون خود فرد برمی گردد و همیشه آن را به خودتان نگیرید.

زن و شوهر

به نیاز های برآورده نشده او دقت کنید

اگر همسر شما مدام شکایت می کند که چرا سرتان داخل گوشی است، چرا فرزندان تان سر و صدا می کنند یا چرا دوستان تان به منزل آمده‌ اند، بهتر است که ببینید نیاز های برآورده نشده او چه هستند که باعث شده است از این چیز ها ناراضی باشد.

با او جر و بحث نکنید

کاملاً طبیعی است که نارضایتی او را با واکنش تند پاسخ دهید؛ اما بهتر است جلوی خودتان را بگیرید و با شوهرتان جر و بحث نکنید، چرا که وضعیت بدتر خواهد شد.

به دنبال راه‌ حل باشید

اگر همسر شما مدام نارضایتی خود را به خاطر کثیف بودن آشپزخانه اعلام می‌ کند، نباید بی تفاوت از این مسئله عبور کنید. هر موضوعی که او را راضی می کند؛ پیدا کنید و ببینید که چه راه حلی می‌ تواند پاسخگوی این شرایط باشد.

شنونده خوبی باشید

درست است که گوش دادن به غر زدن ها و نارضایتی ها کار راحتی نیست و شما را کلافه می‌ کند؛ اما اگر به حرف های او کامل گوش دهید، قطعاً حس بهتری پیدا خواهد کرد.

جر و بحث

برای احساس او ارزش قائل باشید، نه برای کاری که انجام می دهد

خیلی از افراد فکر می‌ کنند که غر زدن کاملا طبیعی است و همه انجامش می دهند و از این بابت خودشان را کنترل نمی کنند؛ در چنین شرایطی شما باید احساس او را بفهمید و برای آن ارزش قائل باشید اما نشان دهید که این رفتارش درست نیست.

موضوع را عوض کنید

اگر همسر شما مدام در مورد یک موضوع خاص شکایت می کند، سعی کنید موضوع را عوض کرده و بحث را منحرف کنید.

روی چیزهای مثبت تمرکز کنید

به خودتان یادآوری کنید که شما می توانید چیزهای مثبت را در زندگی تجربه کنید و روی آن ها کنترل داشته باشید. در واقع این منفی نگری هر دویتان باعث شده است که شکایت کنید و مدام غر بزنید.

از او بپرسید که چطور می‌ توانید کمکش کنید

حتماً وقتی که شوهرتان شکایت می‌ کند و غر می زند، از او بپرسید که چه چیزی باعث این اتفاق شده و چه کاری از دست تان بر می آید که بتوانید به آرامشِ او کمک کنید.

عشق

حد و مرز تعیین کنید

سعی کنید که یک همسر دلسوز و حامی و عاشق باشید که نیاز های همسرتان را به خودتان اولویت می دهید. از طرفی حد و مرز مشخصی برای خودتان داشته باشید و به دنبال یک رابطه سالم باشید.

آغاز نارضایتی را پیدا کنید

حتما باید ببینید که این نارضایتی ها از کجا نشأت می‌ گیرد و چه چیزی باعث منفی نگری طرف مقابل تان شده است که باعث می‌ شود از مسائل مختلف شکایت داشته باشد.

احساسات تان را نشان دهید

درست است که شوهرتان می خواهد با بیان شکایت ها و نارضایتی ها خودش را تخلیه کند؛ اما گاهی اوقات فراموش می کند که چه بر سر اطرافیانش می آورد. پس بهتر است شما هم از احساسات تان صحبت کنید و این موضوع را به او متذکر شوید.

کمی فاصله بگیرید

اجازه ندهید که حالات روحی و منفی‌ نگری او باعث خراب شدن روزتان شود. بهتر است گاهی اوقات فاصله بگیرید تا آرامش پیدا کنید.

مشکلات زندگی

حتماً فضای شخصی داشته باشید

اگر شوهرتان به حد و مرز هایی که تعیین کرده اید؛ احترام نمی گذارد و اجازه نمی‌ دهد که کمی از یکدیگر فاصله بگیرید تا بتوانید مشکلات تان را برطرف کنید، بهتر است که فضای شخصی برای خودتان ایجاد کنید.

مسئولیت همه اشتباهات را نپذیرید

شما فقط به دنبال حل مسئله هستید؛ در صورتی که شادی و خوشبختی دیگر مسئولیت شما نیست. اگر او از زندگی که دارد لذت نمی برد؛ شما مقصر نیستید. شاید این موضوع مربوط به شغل، مربوط به همسایه و یا خانواده خودِ همسرتان باشد؛ پس مجبور نیستید که همه چیز را یک تنه حل و فصل کنید.

او را تشویق کنید که با احساساتش کنار بیاید

هیچ کس جز شوهرتان مسئول احساساتش نیست. حس نا امیدی، عصبانیت، شرمندگی و غم را هیچ کس نمی تواند کنترل کند، جز خود فرد.

تلافی نکنید

به دنبال تلافی کردن نباشید، زیرا این کار قضیه را بدتر می‌ کند و شما را از یکدیگر بیشتر جدا می‌ کند و مشکل حل و فصل نمی شود.

انتقام

ویژگی های مثبت او را فراموش نکنید

شاید همسرتان انقدر غر می زند و شکایت می کند که دیگر چیزی از رفتار خوب او به یاد نمی‌ آورید اما بهتر است دوباره رابطه را مرور کنید و ویژگی های خوب را برای خودتان یادآوری کنید؛ همان ویژگی هایی که باعث شد تا عاشقش شوید.

یک رابطه سازنده داشته باشید

سعی کنید کنار یکدیگر یک رابطه سازنده برای خودتان رقم بزنید. از هم سوال بپرسید، خواسته ها و نیازهای تان را بشنوید و فقط غر نزنید.

یک غافلگیری عاشقانه داشته باشید

اگر بتوانید یک کار عاشقانه و غافلگیرانه انجام دهید، مثلا بلیت کنسرت مورد علاقه اش را بخرید، یک هتل خوب رزرو کنید و شب او را به رستورانی دعوت کنید که مورد علاقه اش است، قطعاً حالش را بهبود می بخشد.

مشاوره را به او پیشنهاد دهید

انجام تراپی، درمان و مشاوره می تواند یک راه حل مناسب برای همسرتان باشد و به او کمک می کند تا ریشه های این نارضایتی را پیدا کند و راحت‌تر مشکل را برطرف کند.

یه راه حل واسه اونایی که همسرشون همیشه ناراضیه

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی