امیر قلعه نویی
امیر قلعه نویی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال است. امیر قلعه نویی در شناسنامه نام دیگری دارد که بسیاری از طرفدارانش از آن بی خبرند.

امیر قلعه نویی، سرمربی فوتبال چه نامی در شناسنامه دارد؟

امیر قلعه نویی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و یکی از بازیکنان و سرمربی های تیم فوتبال باشگاه استقلال، در اصل نام دیگری دارد ولی از همان کودکی او را امیر صدا زده و همین باعث شد تا او با همین نام شناخته شود؛ نامی که در این بخش از نمناک عنوان خواهیم کرد.

امیر قلعه نویی در واقع اردشیر قلعه نویی است که پدرش این نام را برای او انتخاب کرد، اما از همان کودکی بیشتر با نام امیر صدایش می کردند.

امیر قلعه نویی

بیوگرافی امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی، سرمربی فوتبال در سال 1342 متولد شد. در 7 سالگی پدر مرحوش را از دست داد و از سن نوجوانی وارد کار و در کنار آن فوتبال شد. قلعه نویی معروف در سال 1360 و در تیم ملی جوانان به شکل قابل قبولی حضور پیدا کرد و در اسفند 1360 از تیم راه آهن به شاهین رفت و مدتی بعد شاهین را ترک کرده و به السد قطر پیوست و همراه با السد قهرمان لیگ و جام حذفی قطر شد.

سوابق حضور او در تیم های مطرح داخلی به عنوان بازیکن و مربی، لیست بلند بالایی را شامل می شود که همگی را در مطلب بیوگرافی امیر قلعه نویی برایتان آورده ایم.

نام اصلی امیر قلعه نویی در شناسنامه چیست؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی