تتلو

وضعیت امیر تتلو به کجا رسید؟

تاریخ انتشار : 2 بهمن 1402کد مطلب : 91886زمان مطالعه : 2 دقیقه
در حالی که تتلو به زودی در دادگاه محاکمه می شود به تازگی خبری مبنی بر قبول اعترافات از طرف وی در فرآیند تحقیقات قضایی مطرح شده است.

آخرین وضعیت محاکمه تتلو

رکنا؛ این خواننده مشهور و ساکن ترکیه، پس از ایجاد اختلاف در کنسولگری ایران در ترکیه، توسط پلیس این کشور دستگیر و به ایران بازگردانده شد.

او صبح روز چهارشنبه 15آذر در مرز بازرگان تحویل مقامات انتظامی و قضایی ایران و بازداشت شد.

از زمان بازداشت او، مطالب بسیاری درباره اتهامات و حکم احتمالی‌اش در رسانه‌ها به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

پرونده تتلو در دادسرای امنیت و عمومی تهران در حال بررسی است.

برخی رسانه‌ها از منابع آگاه نقل کرده‌اند که امیر تتلو به اتهاماتی از جمله تولید، ارسال، توزیع و انتشار آثار مستجهن و مبتذل از طریق سیستم‌های رایانه‌ای مخابراتی، انتشار و توزیع محتویات مستهجن در قالب کلیپ‌ها، آهنگ‌ها، تصاویر و آثار هنری حاوی صحنه‌های مبتذل و مستهجن (از جمله زنان و دختران نیمه‌برهنه در فضای مجازی)، دایر کردن قمارخانه، سایت‌های شرط‌بندی، ترغیب، تطمیع یا تهدید افراد برای دستیابی به محتویات مستهجن یا تسهیل آن، تحریک و ترغیب افراد، به ویژه نسل جوان، به ارتکاب جرائم منافی عفت و انحرافات جنسی و تشویق مردم به فساد و فحشاء متهم است.

این در حالی است که گویا شاکیان خصوصی تتلو برای طرح شکایتشان به دادسرا مراجعه نکرده‌اند؛ چرا که بسیاری از آن‌ها در خارج از کشور به سر می‌برند، اما دو نفر از شاکیان تتلو خانواده دو دختر ایرانی بودند که در ترکیه با تشویق و ترغیب تتلو اقدام به خودکشی کرده‌اند. با این حال، متهم این اتهام، یعنی ترغیب دختران برای خودکشی، را نپذیرفته و گفته آن‌ها پس از مصرف مواد تصمیم گرفتند به زندگی‌شان پایان بدهند. همچنین گفته شده که در پرونده مقصودلو نام چهار متهم دیگر نیز به چشم می‌خورد.

اعترافات تتلو

در خبری که از صبح دیروز در خبرگزاری‌ها منتشر شد، گویا تتلو در فرآیند تحقیقات قضایی به انجام اقدامات ضدفرهنگی و مستهجن به‌خصوص استفاده از مسائل غیراخلاقی و جنسی به‌منظور بیشتر دیده شدن اعتراف کرده است.

به نظر می‌رسد اعترافات او عمدتا جنبه شخصی داشته و جنبه اجتماعی کمرنگ‌تری داشته باشد. بااین‌حال هنوز اطلاع دقیقی از وضعیت تتلو در بازداشت و اتهامات و اعترافات او رسانه‌ای نشده است.

حکم تتلو چه خواهد بود؟

در چند روز گذشته، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد برخی از طرفداران موسیقی تتلو، به نمایش آزادی او اختصاص داده‌اند. این خواننده در زمانی که در ایران بود، تعداد زیادی هوادار داشت، به ویژه در میان جوانان، اما پس از مهاجرت و افزایش فحاشی‌ها و توهین‌ها، تعداد هوادارانش روز به روز کاهش یافت.

برخی حقوق‌دانان معتقدند که مجموع اتهاماتی که تتلو مواجه است ممکن است منجر به اتهام افساد فی الارض و حکم اعدام شود.

اما برخی دیگر با تاکید بر وضعیت سلامت روان و ذهن او، معتقدند که به دلیل بیماری‌های روحی و روانی، مجازات تتلو با تخفیف و با رویکرد درمانی خواهد بود.

وضعیت امیر تتلو به کجا رسید؟

3.419
این مطلب مفید بود ؟136
برچسب : امیر تتلو
وبگردی