ترس از حیوانات
یکی از متداول‌ترین فوبیاها، ترس از حیوانات است و شدت این ترس متغییر است اما ترس برخی از افراد از حیوانات خاص بسیار تعجب برانگیز است.

برسی انواع مختلف و متفاوت ترس از حیوانات

شاید بسیاری از شما با این مشکل مواجه باشید و مدام ترس از حیوانات را با خودتان همراه کنید. این مشکل اتفاق نادری نیست و بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند اما ترس از حیوانات انواع مختلفی دارد که در این قسمت از نمناک قصد داریم فوبیای حیوانات را به شما معرفی کنیم که شاید خیلی چیز زیادی در مورد آنها نشنیده باشید.

ترس از پروانه ها

بسیاری از افراد ترس از حیوانات دارند اما این نوع ترس مربوط به حشراتی شبیه پروانه ها می شود‌ و در واقع آن ها از پر زدن چنین موجوداتی می ترسند.‌ بسیاری از افراد مشهور دنیا هم این ترس را تجربه می کنند. مثلاً نیکول کیدمن جزء افرادی است که خودش از پر زدن کبوتر یا پروانه ها می ترسد. او حتی در فصل تابستان هم پنجره را باز نگه نمی دارد، زیرا از پر زدن پرندگان و پروانه ها می ترسد.

ترس از پروانه

ترس از دوزیستان

یکی دیگر از انواع رایج ترس ها، این است که این افراد از قورباغه ها و دوزیستان می ترسند. علت خاصی هم برای این موضوع وجود ندارد. طرز نشستن حیوانات و دوزیستان مثل قورباغه یا حتی سمندر یا سوسمار برای این افراد بسیار وحشتناک است.

ترس از حشرات

ترس از حشرات به مجموعه ای از ترس هایی مربوط می‌ شود که ترس از پروانه ها را نیز در بر می‌ گیرد. در واقع آن ها از خود حشرات و نوع پر زدن آن ها نیز می‌ ترسند و حتی از نیش زده شدن هم وحشت دارند.

پرنده هراسی

پرنده هراسی شاید مربوط به دوران کودکی تان باشد. مثلاً شاید به این خاطر اتفاق افتاده باشد که در دوران کودکی به شما حمله ور شده و شما از آن به بعد از کل پرندگان می ترسید. این موضوع ربطی به پر زدن ندارد. به طور کل این افراد از خود پرنده ترس دارند و معمولاً از دهان و منقار آن ها نیز بیشتر وحشت دارند.

پرنده هراسی

ترس از گربه ها

ترس از گربه ها یک ترس بسیار رایج است و شکل و شمایل صورت گربه و بدن نرم او حتی پنجه ها و سیبیل هایش به شدت افراد را می‌ ترساند. این ترس بسیار رایج است و افراد معروفی در دنیا هم به این مشکل مبتلا بوده اند‌.

ترس از مرغ و خروس

مرغ و خروس و یا جوجه های آن ها می تواند عامل ترس و وحشت بسیاری از افراد باشد که شاید بسیاری از شما این افراد را مسخره کنید. اما مطالعات نشان می دهد حتی افراد در سنین بالا هم ممکن است با مواجه شدن با چنین حیواناتی، ترس و وحشت شدیدی پیدا کنند و یا از ترس، دهن شان خشک شود.

ترس از سخت پوستان

این موضوع بیشتر مربوط به جانوران دریایی مثل خرچنگ می‌ شود؛ جانورانی که پوست بسیار سفت و سختی دارند، بعضی از افراد را به شدت می ترسانند. این ترس می‌ تواند از صدف هم باشد و انواع مختلف جانوران دریایی را شامل می شود.

فوبیای خرچنگ

ماهی هراسی

ماهی هراسی یک مفهوم کاملا جداگانه است. یعنی افراد از جانوران دریایی دیگر به غیر از ماهی ترسی ندارند اما با دیدن یک ماهی زنده کاملاً تعادل شان را از دست می دهند. حتی بعضی از آن ها از ماهی مرده هم می ترسند و هرگز ماهی نمی‌ خورند. این ترس ممکن است شامل ماهی های بزرگتر مثل کوسه هم باشد.

ترس از موش

مطالعات سال 2017 نشان داد که تقریبا 25 درصد افراد در کشور های بزرگی مثل انگلستان ترس از موش دارند و حتی از انواع موش‌ های مرده هم می ترسند ‌. آن ها حتی به موش های پلاستیکی هم نزدیک نمی شوند.

ترس از اسب

فروید هم در مورد این موضوع داستانی نوشته؛ داستان یک پسر که از همان دوران کودکی از اسب می ترسید و بعد ها هم که بزرگ شد با این ترس مواجه بود‌. او خیلی تلاش کرد که به آن غلبه کند اما نتوانست کار مفیدی انجام دهد. به همین دلیل ترس از اسب نیز یک ترس شناخته شده است و در بسیاری از افراد وجود دارد؛ بدون این که شما با خبر باشید.

ترس از اسب

ترس از مار

ترس از مار یک ترس بسیار رایج است و احتمالاً افراد زیادی را دور و بر خودتان دیده ‌اید که از مار می ترسند. شاید خودتان هم جزء این افراد باشید. این ترس به خاطر نوع حرکت مار و نوع بدن او است که در بسیاری از افراد ایجاد می شود. البته گاهی اوقات مربوط به حادثه ای در کودکی هم هست.

ترس های جالب و عجیب انسان ها از حیوانات 

485
این مطلب مفید بود ؟6817
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : ترس
وبگردی