زنده ماندن بدون غذا

حیوانی که 3 سال بدون غذا زنده می ماند

کد مطلب : 80007زمان مطالعه : 3 دقیقه
شاید شما فکر می کنید که هیچ موجودی نمی تواند بدون غذا زندگی کند اما برخلاف تصورتان برخی از حیوانات می توانند ماه ها یا سال ها بدون غذا و آب زنده بمانند.

حیواناتی که مدتها بدون غذا زنده می مانند

در حالی که ما انسان ها نمی توانیم بدون 4-6 وعده غذایی در روز زندگی کنیم، اما برخی از حیوانات می توانند ماه ها و حتی سال ها بدون غذا و آب زنده بمانند. غذا به عنوان منبع اصلی انرژی برای عملکرد صحیح بدن، نه تنها باعث افزایش متابولیسم می شود بلکه به عنوان سوختی برای استخوان ها، عضلات و اعصاب نیز عمل می کند و علاوه براین، غذا سطح واکنش بدن را متعادل خواهد کرد.

اگر به موقع نیز غذا نخوریم منجر به خشم، دهیدراته شدن و تحریک پذیری مان خواهد شد. به طور خلاصه، خوردن روزانه غذا بخشی از طبیعت وجود ماست اما موجوداتی هستند که به طور طبیعی متفاوت هستند.

با حفظ همه این اصول و ویژگی های ذاتی، حیواناتی که در این قسمت از سرگرمی نمناک معرفی شده اند می توانند ماه ها و حتی سال ها بدون آب و غذا زندگی کنند. ادامه مطلب را از دست ندهید تا با آنچه که آن ها را خاص کرده است آشنا شوید.

کروکدیل، حیوانی که 3 سال بدون غذا زنده می ماند

کروکدیل ها به عنوان یکی از قدیمی ترین خزندگان کره زمین می توانند چند ماه و در شرایط سخت می توانند حتی تا 3 سال نیز بدون غذا بمانند. آن ها با حرکت آرام خود و در بعضی مواقع با بی حرکت بودن در مصرف انرژی خود صرفه جویی می کنند.

کروکدیل

کوسه

کوسه ها می توانند بدون غذا تا 8-10 هفته زنده بمانند. جالب است که بدانید هر چه آن ها مدت طولانی تری بدون غذا بمانند مهارت شکارشان کامل تر می شود.

مار

بهترین ویژگی مار ها این است که در هوای سرد 70 درصد متابولیسم آن ها کاهش میابد بنابراین می توانند بدون غذا تا یک سال زنده بمانند.

مار

سمندر سفید

سمندر سفید یکی از انواع دوزیستان است و موجودی گوشت خوار می باشد که عمدتا در زیرآب؛ در ایتالیا و بالکان یافت می شود. این خزنده ها می توانند فقدان غذا و عدم تغذیه را تا 10 سال تحمل کرده و زنده بمانند و در این شرایط از چربی های ذخیره بدن و گلیکوژن کبد استفاده می کنند.

پنگوئن

هوای سرد اشتها و متابولیسم پنگوئن ها را کاهش می دهد بنابراین آن ها می توانند 2 تا 4 ماه بدون غذا زندگی کنند. در حالی که پنگوئن ماده مجبور است به دمای زیر صفر برود تا ماهی صید کند، گونه نر روی لانه می نشیند و بچه پنگوئن ها را گرم نگه می دارد.

پنگوئن

قورباغه

قورباغه ها عمدتا در زیستگاه های مرطوب یافت می شوند و بدن آن ها می تواند تا 16 ماه عدم غذا را تحمل کند.

عنکبوت

عنکبوت ها باید برای غذا صبر کنند که گاهی اوقات انتظار آن ها ممکن است طولانی شود اما جای نگرانی نیست زیرا معمولا از غذاهایی که مخفی کرده اند استفاده می کنند یا در غیر این صورت بدن آن ها به مدت 3 ماه یا حتی یک سال می تواند کمبود غذا را تحمل کند.

عنکبوت

خرس

خرس ها در زمستان بیشتر می خوابند و متابولیسم خود را تا 50 درصد کاهش می دهند و در نتیجه می توانند بیش از 100 روز بدون غذا و آب زنده بمانند.

لاک پشت گالاپاگوس

بزرگترین گونه زنده لاک پشت که وزن کلی او در حدود 417 کیلوگرم است، در شرایط عادی می تواند تا یک سال بدون آب و غذا زنده بماند.

شتر

کوهان شتر از آب ساخته نشده است، بلکه این چربی ذخیره شده در بدن اوست که باعث می شود حدود 40 روز بدون نوشیدن آب در صحرا زنده بماند.

حیواناتی که ماهها و سالها بدون غذا زنده می مانند

514
این مطلب مفید بود ؟140
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی