ضد سلولیت

میوه ضد سلولیت و گلوله های پوست

کد مطلب : 77687زمان مطالعه : 3 دقیقه
خانم هایی که دارای سلولیت هستند برای از بین بردن آن ها نیازی به درمان های گران قیمت ندارند، می توانند به راحتی با مواد غذایی ضد سلولیت از شر آن ها خلاص شوند.

مواد غذایی و میوه های ضد سلولیت برای رفع گلوله های پوست

80-90 درصد از زنان در دوره ای از زندگی خود به سلولیت مبتلا می شوند. اگرچه روش های درمانی پزشکی مانند لیزر درمانی، جراحی و یا کول اسکالپتینگ ( مجسمه سازی سرد ) وجود دارد اما بسیار ناخوشایند و گران هستند.

ساده ترین راه مبارزه با این مشکل پیروی از یک رژیم غذایی مغذی و سالم است که برای کل بدن نیز مفید خواهد بود. به همین منظور در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک نتایج تحقیقاتی ذکر شده است که کدام غذاها در مبارزه با پوست پرتقالی و سلولیت می توانند موثر واقع شوند.

ضد سلولیت

1- طالبی:

91 درصد طالبی از آب تشکیل شده است و به همین دلیل خاصیت ادرار آوری دارد. براساس مطالعه ای که اخیرا انجام شد، آب طالبی ممکن است گودی های ران را کاهش دهد.

این مطالعه بر روی 40 خانم در سنین 31-50 سال به مدت 56 روز انجام شد. آن ها با نوشیدن عصاره آب طالبی مقدار قابل توجهی از سلولیت را از دست داده بودند. طالبی فاقد چربی و کلسترول است و می تواند حس رضایت بخش طعم شیرین را برآورده سازد.

طالبی

2- شکلات تلخ:

شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها به تجزیه فعال چربی کمک می کنند. شکلات تلخ سیستم قلبی عروقی را پشتیبانی کرده، جریان خون را فعال و به کاهش فرورفتگی ها کمک می کند.

3- زعفران:

زعفران دارای خواص ضد التهابی است که ممکن است گردش خون را بهبود بخشیده و رشد سلول های چربی را کاهش دهد و آثار پوست پرتقالی را کمتر نمایان می کند. علاوه بر این، باعث افزایش عضله سازی شده و فرورفتگی های پوستی را از بین می برد در نتیجه پوست صاف تر خواهد شد.

زعفران

4- فلفل کایین:

فلفل کایین مکانیسم های چربی سوزی بدن را فعال می کند. همچنین سموم تجمع یافته در سلول های چربی زیر پوستی را از بین می برد و باعث از بین رفتن سلولیت ها نیز خواهد شد. علاوه بر این ممکن است به بازسازی بافت سالم کمک کند که باعث صافی پوست می شود. فلفل کاین همچنین دارای ویتامین B6است که به ترمیم و غنی سازی بافت همبند کمک می کند.

5- بلوبری:

بلوبری منبع خوبی از آنتی اکسیدانی است که به آنتوسیانین معروف می باشد. با خوردن بلوبری از تبدیل چربی ها به کلسترول پیشگیری می کنید زیرا آن ها جریان لنفاوی را بهبود بخشیده و سموم محرک سلولیت را ازبین می برند. بلوبری همچنین باعث تقویت و تجدید سلول ها شده و به بهبود و زیبایی ظاهر پوست کمک می کند.

بلوبری

6- سیر:

سیر جریان و گردش خون را افزایش می دهد. سیر به طور موثری در درمان چاقی موثر است و علاوه براین به درمان پوست و سلولیت کمک می کند. رژیم غذایی حاوی سیر به بدن کمک می کند تا خود را از سموم سلولیت پاک کند.

7- کینوآ:

کینوآ به تجزیه سلول های چربی که مسئول تشکیل سلولیت هستند، کمک می کند. کینوآ به سوزاندن چربی های اضافی در بدن کمک می کند و ممکن است تجمع سلول های چربی را کاهش دهد. مواد معدنی موجود در کینوآ تولید کلاژن و پوست را تقویت کرده و قابلیت ارتجاعی سطح پوست را بهبود می بخشد.

میوه ضد سلولیت و گلوله های پوست

513
این مطلب مفید بود ؟130
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلولیت
وبگردی