والدین مضطرب

علائم والدین مضطرب دلواپس + تاثیرات منفی

کد مطلب : 83306تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
ایجاد اضطراب و استرس در کودکان اثرات منفی در آینده آن ها دارد. برخی از والدین بدون اینکه بدانند با رفتارهای نادرست، فرزندشان را دچار اضطراب می کنند.

علائم اینکه شما والدین نگران هستید

والدین نگران معمولاً به دنبال این هستند که چیزی برای فرزندشان کم نگذارند. آن ها در مورد هرچیز حتی تغییرات آب و هوا هم نگرانی نشان می دهند زیرا می ترسند به فرزندشان آسیب وارد شود. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک علائمی را به شما معرفی می کنیم که متوجه شوید آیا جزء والدین نگران و دلواپس هستید یا خیر.

شما همیشه با نگرانی با فرزندتان صحبت می کنید

والدین همیشه مضطرب یا همیشه نگران اطلاعات یکسان را مدام برای فرزندشان تکرار می کنند. به عنوان مثال همیشه به او تذکر می دهند که مواظب باش زمین نخوری. آن ها ترس های زیادی در مورد فرزندشان دارند که تبدیل به یک فوبیا شده است.

انجام این کار باعث می شود که اضطراب در کودک شما هم زیاد شود. سعی کنید خودتان را کنترل کنید و به جای تذکر دادن به او راهکار هایی یاد بدهید که از آسیب خوردنش جلوگیری کند.

والدین مضطرب

عادت به دور کردن چیزهای مختلف از کودک

اگر مدام چیز های خاصی را از کودکتان دور نگه می دارید، بدانید که جزء والدین مستقل هستید . ترس های شما گاهی اوقات احمقانه هستند. شما نباید کودک تان را با ترس هایی که دارید بزرگ کنید علت ترس های خود را شناسایی کنید و محرک هایی که باعث می شود تا بیشتر بترسید را از محیط حذف کنید. اگر نتوانستید قطعاً باید از یک مشاور کمک بگیرید.

24 ساعته کودک خود را زیر نظر دارید

والدین همیشه نگران دچار یک وسواس می شوند. هر لحظه و ثانیه حواس شان به کودکشان هست و می خواهند او را زیر نظر بگیرند. کودک هم از این بابت کلافه می شود. آن ها حتی کوچکترین اشتباه فرزندشان را هم به او متذکر می شوند.

در چنین حالتی باید به این فکر کنید که کنترل همه چیز در دست شما نیست. به جای آن باید فقط روی بخشی از کار های کودک تمرکز کنید و او را به حال خودش بگذارید.

والدین کنترل گر

هر درخواست کودک را اجابت می کنید

اگر جزء آن دسته از والدینی هستید که سریعاً می خواهید هر خواسته کودک را اجابت کنید تا او هرگز غر نزند یا ناراحت نباشد و مدام به دنبال راضی کردن او هستید، بدانید که جزء والدین همیشه نگران دسته بندی می شوید. گاهی اوقات بهتر است به او توجهی نشان ندهید و به دنبال برآورده کردن همه خواسته هایش نباشید.

مدام از او سوال می کنید

والدینی که همیشه نگران است، دوست دارد جزئیات همه چیز را بداند. او مدام از فرزندش سوال می کند و اگر فرزندش در مسئله ای اشتباه کرده باشد، همه چیز را بزرگنمایی می کند. تمرکز کردن بیش از حد روی فرزند و جزئیات رفتاری او قطعاً شما و او را به دردسر می اندازد.

بهتر است که ریلکس باشید. افکار منفی را از ذهنتان دور کنید. در غیر این صورت شرایط بدتر خواهد شد. در اکثر اوقات بسیاری از نگرانی هایی که دارید به واقعیت نخواهد پیوست.

علائم والدین مضطرب

اجازه نمی دهید که فرزند تان رازی نگه دارد

والدین همیشه نگران دوست دارند سر از همه چیز در بیاورند. در نتیجه اگر فرزند چیزی را پنهان کند، قطعاً از دست او ناراحت می شوند. قرار نیست که کودکتان را مجبور کنید هر چیز خصوصی را به زبان بیاورد. قطعاً در تربیت او مشکل ایجاد خواهد شد.

به خودتان بقبولانید که فرزندتان هم برای خودش راز هایی دارد و شاید از گفتن بعضی از حرف ها خجالت زده و شرمنده شود. پس بهتر است این فاصله را با او حفظ کنید.

اجازه نمی دهید که کودک تان بدون شما کاری انجام دهد

والدین همیشه نگران به افراد دیگر اعتماد نمی کنند، علاوه بر آن به این که فرزندشان به تنهایی کاری انجام دهد هم اعتمادی ندارند. همین کار جلوی رشد و پیشرفت فرزندانشان را می گیرد.

در چنین حالتی باید سعی کنید به فرزندتان فضا بدهید که مستقل باشد و کمتر او را کنترل کنید. تمرکزتان را از روی او بردارید. فقط سعی کنید یک محیط امن را برای رشد و پرورشش آماده کنید. به این فکر کنید که حتی اگر اشتباهی مرتکب شود، در نهایت می تواند به عنوان یک تجربه از آن برای آینده استفاده کند.

علائم والدین مضطرب دلواپس + تاثیرات منفی

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
Ms1400-08-23
لطفا درکمون کنید لطفااااااا بحدا همه ش حرف دل من بود
00
وبگردی