تولد
عذرخواهی از فرزند
گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی در قبال فرزند اشتباه کنیم و در انتها به فکر عذرخواهی از آن باشیم، اما در رابطه با انجام این موضوع تردید داشته باشیم!

عذر خواهی از فرزند کار درستی است یا اشتباه ؟

احتمالاً این جمله به گوشتان خورده باشد که والدین هرگز نباید از فرزندانشان عذرخواهی کنند اما اینطور نیست. عذر خواهی کردن از کودکان هنگامی که خودتان مرتکب اشتباه شده اید، می تواند یک رابطه پر از اعتماد بین شما و فرزندتان را به وجود بیاورد. اصلاً هم فرقی ندارد که شما چند سال از فرزندتان بزرگتر هستید یا او را بزرگ کرده اید. در هر صورت هر کس که اشتباه می کند، باید شجاعت عذرخواهی را داشته باشد. شما با عذرخواهی کردن از فرزندتان، این رفتار پسندیده را نشان می دهید.

اهمیت و تاثیر عذر خواهی کردن شما از فرزندتان

کودکان با دقت به رفتار شما نگاه می کنند و از آن ها چیز های مختلفی یاد می گیرند پس شجاعت عذر خواهی را پیش از دیگران شما به او بیاموزید. در این قسمت از نمناک می توانید با دلایل مهم بودن عذرخواهی از فرزندتان آشنا شوید.

عذرخواهی از فرزند مسئولیت پذیری را به او آموزش می دهد

همه ما دوست داریم اخلاقیات را به کودکمان نشان دهیم و سعی کنیم روابط سالم و قوی داشته باشیم. برای اینکه کودک یاد بگیرد اشتباهاتش را بپذیرد، مسئولیت آن ها را برعهده بگیرد و در مورد کار های خطایی که انجام داده شده عذرخواهی کند، باید خودمان این رفتار را در خود تقویت کنیم. در واقع شما با عذرخواهی کردن بعد از اشتباهی که انجام داده اید، به فرزندتان یاد می دهید که در چنین شرایطی با جزئیات کامل عذرخواهی کند و مسئولیت اشتباهاتش را بپذیرد.

عذرخواهی از فرزند

با عذرخواهی کردن تواضع را به کودکتان آموزش می دهید

در فرهنگ مدرن امروزی، تواضع مورد توجه قرار نمی گیرد. بیشتر افراد سعی می کنند همیشه برنده بازی باشند و کمتر از خودشان تواضع نشان می دهند اما اگر شما بعد از ارتکاب اشتباه از فرزندتان عذرخواهی کنید، این موضوع به او نشان می دهد که چقدر تواضع دارید و برایتان فرقی ندارد که شخص مقابلتان چه کسی باشد، در هر صورت کار درست را انجام می دهید. همین کار باعث می شود که تواضع را در فرزند خود تقویت کنید و باعث شوید که به او غرور بی جا دست ندهد.

عذرخواهی کردن

عذرخواهی از کودک رابطه سالم را به او آموزش می دهد

در یک ازدواج رابطه سالم، همیشه تبادل وجود دارد و گاهی اوقات شما از همسر و گاهی اوقات همسر از شما عذرخواهی می کند. همین باید در مورد فرزندان هم صدق کند و او با عذرخواهی کردن شما، متوجه می شود که رابطه سالم چگونه است و همچنین یاد می گیرد که بخشش داشته باشد و فرقی هم ندارد که طرف مقابل چه کسی باشد. در واقع شما با انجام این کار به صورت غیرمستقیم اما کاملا موثر به او آموزش می دهید که یک رابطه سالم را باید چگونه پیش ببرد.

عذر خواهی از فرزند درست یا غلط؟ + اثرات

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : crosswalk / بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی