تحریم اپ استو
بار دیگر محدودیت های اپل کاربران آیفون را دچار دردسر کرد. آیا وقت آن رسیده است که کاربران ایرانی با گوشی آیفون خود خداحافظی کنند؟!

محدودیت های اپل برای کاربران ایرانی ios

متاسفانه چندین سال است که کاربران ایرانی آیفون، به اپلیکیشن های داخلی و خارجی موجود در اپ استور دسترسی ندارند. در طی اقدامی شرکت اپل شروع به حذف چندین برنامه محبوب ایرانی از اپ استور کرد و به سازندگان و توسعه دهندگان ایرانی اعلام شد که دانلود اپلیکیشن و بازی ها به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران مسدود شده است. منع دسترسی به اپ استور و برنامه های پرکاربرد ایرانی، کاربرانios  داخل کشور را با نگرانی های زیادی مواجه کرد.

در این برهه زمانی با حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور، هیچ راهی برای دسترسی به این برنامه ها فراهم نبود.

سخت گیری اپل اثرات شدیدی بر اکوسیستم و اقتصاد کشور وارد کرد. اعمال این تحریم علیه کاربران ایرانی آیفون، علاوه بر منع دسترسی به برنامه های ایرانی و خارجی، موجب از دست دادن بسیاری از مشاغل افراد شد. 

این حرکت شرکت اپل، با انتقاد وزیر ارتباطات ایران مواجه شد؛ همچنین واکنش های شدیدی از جانب توسعه دهندگان iOS ایران را دربرداشت، که در ماه های اخیر با محدودیت های شدید رو به رو شده بودند. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر فناوری و اطلاعات، در توییتی نسبت به این اقدام اپل ابراز کرد:" 11 درصد سهم بازار گوشی ایران متعلق به اپل است. احترام به حقوق مصرف کننده امروزه یک اصل است که اپل رعایت نکرده، حذف اپ ها را پیگیری حقوقی می کنیم."

مشکلات اپل آیدی و گیفت کارت

ایجاد اپل آیدی در کشورهای اروپایی و خارج از ایران معمولا کار ساده ای است. متاسفانه به علت وجود تحریم های گوناگون و مشکلات موجود، دریافت اپل آیدی با استفاده از سیم کارت های اپراتور داخل ایران امکان پذیر نمی باشد.حتما لازم است برای ساخت اپل آیدی با شماره تماس غیرایرانی ساخته شود که به خودی خود نیازمند فرایند نسبتا پیچیده ای است. 

دردسر های نقل و انتقالات ارزی و همچنین احراز هویت از دیگر دردسرهای خرید گیفت کارت برای دانلود اپلیکیشن و بازی ها پولی بود. 

پس سرانجام صاحبان آیفون در ایران چه بود؟ آیا باید برای همیشه با اپل خداحافظی می کردند؟!

سرانجام عدم دسترسی به اپ استور

منع ورود هرنوع ترافیک از داخل ایران به اپ استور و همچنین حذف تمام اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور و اعمال محدودیت های بیشتر علیه کاربران ایرانی iOS، برنامه نویسان ایرانی را به چالش کشیده است؛ به همین جهت برای حل این مشکل، توسعه دهندگان ایرانی اپلیکیشنی طراحی کردند تا قابلیت دسترسی و دانلود برنامه و بازی ها برای کاربران آیفون در داخل کشور فراهم شود. 

اپ استور آی اپس که نسخه ی ایرانی مشابه پلتفرم اپ استور اصلی می باشد؛ علاوه بر اینکه امکان دانلود نامحدود را به کاربران خود می دهد، این شرایط را فراهم کرده است که کاربران ios بتوانند اپلیکیشن های ایرانی و خارجی مورد نیاز خود را از طریق آی اپس دانلود کنند و همچنین مشکلات ساخت اپل آیدی و نقل و انتقالات ارزی برای دانلود و نصب برنامه های پولی را نداشته باشند. 

دغدغه تیم اپ استور ایرانی آی اپس، رفع مشکلات کاربران ios ایرانی است. 

برنامه های ایفون

اپ استور آی اپس

در سال 97 با حذف تمام اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور و اعمال محدودیت ها علیه کاربران ایرانی ios، تیمی متشکل از جوانان با میانگین سنی 25 سال تشکیل شد که در واقع همان آی اپس امروزه می باشد. این تیم کار خود را با شعار " همیشه یه راهی هست " آغاز کرد. کاربران اپ استور ایرانی آی اپس می توانند با نصب این برنامه علاوه بر دسترسی به نسخه نیتیو اپلیکیشن های ایرانی، آرشیو جذابی از نرم افزارها و بازی های پولی و رایگان مورد علاقه خود نیز داشته باشند.  

نگرانی کاربران اپ استور ایرانی 

مهم ترین نگرانی کاربران ایرانی آیفون، عدم ارائه خدمات و پشتیبانی رایگان در صورت اعمال محدودیت جدید اپل علیه آن ها می باشد. جهت کاهش این دغدغه و افزایش اعتماد و رضایتمندی کاربران ایرانی آی او اس، اپ استور آی اپس این امکان را فراهم کرده است تا در صورت اختلال و یا ریووک شدن اکانت شما توسط اپل، در طول مدت اشتراک بدون دریافت هیچگونه هزینه ای، اکانت شما را به صورت کاملا رایگان بازگردانی کنند.

دانلود رایگان اپلیکیشن های پولی

دردسر نقل و انتقالات ارزی برای خرید بازی های پولی، از جمله مشکلات کاربران آیفون بود که آی اپس برای آن راه حل مناسبی را در نظر گرفته است، کاربران آی اپس میتوانند بعد از تهیه اشتراک با گارانتی فعالسازی مجدد، اپلیکیشن و بازی های پولی در آی اپس را به صورت رایگان که در اختیار کاربران آی او اس قرار گرفته شده است دانلود نمایند. استفاده از این برنامه ها بدون دغدغه نسبت به تراکنش های ارزی در طول مدت اشتراک برای کاربران فراهم شده است.
 به همین جهت دانلود اپلیکیشن برای آیفون بدون دردسر برای کاربرانی ایرانی مهیا شده است.

درخواست اپلیکیشن مورد نیاز از آی اپس

اپ استور ایرانی آی اپس این امکان را فراهم کرده است که کاربران آیفون بتوانند اپلیکیشن ها و بازی های مورد علاقه خود را درخواست بدهند. پس از بررسی اپ های درخواستی کاربران توسط کارشناسان آی اپس، برنامه یا بازی درخواستی به صورت رایگان در اختیار کاربران ios قرار خواهد گرفت و بعد از تهیه اشتراک می توانند آن را نصب کنند.
تیم پشتیبانی آی اپس همواره در طول مدت اشتراک همراه کاربران خود بوده و تمامی خدمات خود را تضمین می کند.

چالش تحریم کاربران ایرانی ios در اپ استور

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی