تعمیر لباسشویی

مصرف بهینه برق در لوازم خانگی

کد مطلب : 86408زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه استفاده از وسایل برقی متنوع، نقشی جدا نشدنی در زندگی روزمره خانواده ها دارد. این امر با وجود آسان‌کردن کارها، هزینه‌های زیاد و همچنین ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی را برای مصرف‌کنندگان می طلبد.

نکات مهم مصرف بهینه برق 

ماشین لباسشویی از جمله وسایل خانگی است که مصرف برق آن بسیار زیاد است و روز به روز بیشتر به خانواده های ایرانی راه پیدا می کند . در حال حاضر بیش از 9 میلیون دستگاه ماشین لباسشویی در ایران وجود دارد و سالانه حدود 300 هزار دستگاه نیز به این تعداد اضافه می شود.

1.برای مصرف بهینه برق ماشین لباسشویی و یخچال از آب سرد استفاده کنید – امروزه بیشتر ماشین لباسشویی ها دارای قابلیت آب گرم برای تمیز کردن لباس های شما هستند. برای شستشوی روزانه (چون لکه ها آنقدرها هم بد نیستند) نباید از این ویژگی استفاده کنید زیرا مصرف برق ماشین لباسشویی شما را بالا می برد.

2.کاهش تعداد چرخه شستشو – بهتر است منتظر بمانید تا لباس‌های کافی جمع‌آوری کنید تا ماشین لباسشویی خود را به طور کامل پر کنید تا کمتر دچار تعمیر لباسشویی شوید. در حالت ایده آل فرد باید هفته ای دو یا سه بار شستشو انجام دهد. به یاد داشته باشید که ماشین لباسشویی بدون توجه به اندازه بار، تقریباً همان مقدار انرژی مصرف می کند، بنابراین هر بار که از آن استفاده می کنید، آن را پر کنید.

3.از شستشوی سریع استفاده کنید - مهم نیست که چقدر سعی می کنیم چرخه شستشوی خود را کاهش دهیم، همیشه با دسته کوچکی از لباس ها مواجه می شویم که باید به صورت فوری آنها را بشوییم. در این صورت می‌توانیم از ویژگی شستشوی سریع 15 یا 30 دقیقه‌ای برای کاهش زمان شستشو استفاده کنیم.

4.از حالت Eco Mode یا Speed Perfect استفاده کنید - اکثر ماشین لباسشویی های امروزی دارای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی مانند حالت eco mode یا speed perfect هستند که به شما امکان می دهد بهترین تمیز کردن ممکن را با کمترین مصرف انرژی داشته باشید. اگر ماشین لباسشویی شما حالت صرفه جویی در مصرف برق دارد، تا حد امکان از آن استفاده کنید.

5.لکه های قبل از خیس خوردن – اگر لکه های سختی روی لباس وجود دارد، لباس را از قبل به مدت نیم ساعت در آب خیس کنید و قبل از قرار دادن آن در ماشین لباسشویی از مقداری لکه بر استفاده کنید تا لکه ها را پاک کنید. این باعث تمیز کردن بهتر، کاهش تعداد چرخه شستشو و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

6.از مواد شوینده مناسب استفاده کنید - ماشین لباسشویی با بار بالا به مواد شوینده متفاوتی نسبت به ماشین لباسشویی درب جلو نیاز دارد. اگر مواد شوینده بیش از حد کف تولید می کند، ماشین لباسشویی شما مجبور است بارها و بارها آن را بشویید و آب و برق را هدر دهید. بنابراین به وب سایت سازنده خود مراجعه کنید یا دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا مواد شوینده توصیه شده را بدانید.

7.منبع تغذیه را خاموش کنید - همه ما عادت داریم لباس‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهیم، به کارهای روزمره خود مشغول شویم و بعد از دو ساعت بیاییم تا ماشین لباسشویی را خاموش کنیم. موافقم که امروزه ماشین لباسشویی اتوماتیک است و به طور خودکار خاموش می شود اما تا زمانی که آنها را به طور کامل خاموش نکنید همچنان در حالت آماده به کار هستند. در حالت آماده به کار، ماشین لباسشویی شما حتی اگر مقدار کمی باشد، برق مصرف می کند. بنابراین برای روشن کردن پس انداز، برق را خاموش کنید.

8.بر اساس طرح TOU شستشو دهید - اگر خانه شما در منطقه ای است که طرح TOU (زمان استفاده) وجود دارد، زمان حداقل بودن نرخ تعرفه برق را بررسی کنید و شستشوی خود را در آن زمان انجام دهید. این تاثیر جدی بر قبض برق شما خواهد داشت.

9.از خشک کن دوری کنید – بیشتر ما در کنار ماشین لباسشویی از خشک کن برای خشک کردن لباس های خود استفاده می کنیم. پیشنهاد می‌کنم در صورت امکان از خشک‌کن‌ها پرهیز کنید و بگذارید لباس‌هایتان در برابر آفتاب خشک شوند. این عادت را در خود ایجاد کنید که از خشک کن فقط زمانی استفاده کنید که آفتاب بیرون نیست یا نیاز فوری به خشک کردن لباس هایتان وجود دارد. (تعمیرات یخچال در تهران با تعمیر یخچال فریزر مجموعه اس پی یار)

10.از حالت های مختلف شستشو استفاده کنید – ماشین لباسشویی مدرن دارای 8 تا 12 حالت شستشوی مختلف است، اساساً برای هر نوع پارچه حالت های شستشو وجود دارد، اما اکثر ما از قابلیت شستشوی روزانه برای تمیز کردن انواع لباس ها استفاده می کنیم. اگر بعد از فصل زمستان می خواهید تمام لباس های پشمی خود را بشویید و برای زمستان آینده بسته بندی کنید، از گزینه پشمی برای شستن لباس های پشمی استفاده کنید.این نکته در تعمیر لباسشویی شما بسیار مهم است مخصوصا در کاهش تعمیر لباسشویی ال جیو تعمیر لباسشویی سامسونگ بسیار اهمیت دارد.

تعمیر یخچال فریزر

11.سوئیچ به خورشیدی - اکنون این راه حل کاهش کل قبض برق خانه شما با تولید تمام برق مورد نیاز خانه شما از انرژی خورشیدی است. شما می توانید یک سیستم خورشیدی متصل به شبکه را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد انرژی مازاد تولید شده توسط سیستم خود را در طول روز به شبکه برق صادر کنید و آن را در شب هنگامی که خورشید نمی تابد و خورشید شما خاموش است، دوباره وارد کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی

مصرف بهینه برق در لوازم خانگی

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی