بریانی مرغ
بریانی مرغ یک غذای مجلسی و عربی است که طعم متفاوت و بی نظیری دارد. بریانی عربی طرز پخت ساده ای دارد که می توانید در منزل تهیه کنید.

آموزش پخت بریانی مرغ عربی؛ غذایی خوشمزه و پرطرفدار

اگر مایلید با مرغ و برنج، غذایی متفاوت از همیشه برای خانواده یا میهمانان خود تهیه کنید، تا انتهای این بخش با ما همراه باشید. دستور پخت امروز این قسمت از آشپزخانه نمناک؛ بریانی مرغ عربی است که طرز تهیه ساده و طعم عالی هم دارد.

مواد لازم بریانی مرغ عربی

مواد لازممیزان لازم
پیاز بزرگ3 عدد
روغنبه میزان کافی
ماست3 قاشق
پودر زنجبیلبه میزان کافی
سیر4 حبه
نمک1 قاشق غذاخوری پر
زیره و گشنیز1 قاشق چای خوری
زردچوبهنصف قاشق غذاخوری
فلفل سیاه، هل و دارچین آسیاب شدهبه میزان کافی
مرغ1 عدد کامل
برگ بوبه مقدار لازم
چوب دارچینبه میزان کافی
سیب زمینی متوسط3 عدد
برنج3 پیمانه
زعفران دم کردهبه میزان کافی

بریانی مرغ عربی

دستور پخت بریانی مرغ عربی

  1. اول پیاز ها را خرد می کنیم و در مقدار کافی روغن و با حرارت بالا تفت می دهیم. وقتی پیازها طلایی شدند؛ آن ها را از روغن در می آوریم و داخل ظرفی پخش می کنیم و می گذاریم تا در معرض هوا خشک شوند.
  2. در مرحله بعد مواد مرینیت را آماده می کنیم؛ بهتر است که برای این کار؛ از یک میکسر برقی استفاده کنیم.
  3. ماست، نصف بیشتر پیاز ها، پودر زنجبیل، سیر، نمک و پودر زیره و گشنیز، زردچوبه، هل، دارچین، فلفل را اضافه می کنیم. آنقدر با خردکن هم می زنیم تا پیازها کاملا خرد شوند. تمام مزه این غذا به چاشنی آن است؛ پس نباید از مواد اولیه کم کنیم.
  4. در مرحله بعد؛ پوست مرغ را جدا کرده و آن را به قطعات کوچک تکه تکه می کنیم، مخلوط چاشنی را رویش پخش کرده و اجازه میدهیم تا 5 دقیقه استراحت کند.
  5. سپس روی آن ها نصف لیوان آب می ریزیم و از همان روغنی که پیازها را با آن ها سرخ کردیم هم می ریزیم.
  6. برگ بو و چوب دارچین هم داخل قابلمه می ریزیم و مرغ ها را به خوبی هم می زنیم؛ بعد سیب زمینی ها را برش داده و اضافه می کنیم و در کنار مرغ ها می چینیم. درِ قابلمه را می گذاریم تا مواد بپزند.
  7. حالا برنج را آماده می کنیم؛ 3 پیمانه برنج را به مدت 45 دقیقه خیس می کنیم. بعد داخل آب جوش می ریزیم و وقتی به قدر کافی جوشید، آبکش می کنیم. لای برنج بقیه پیاز های سرخ شده را می ریزیم و زعفران دم کرده را هم روی آن می ریزیم تا 45 دقیقه دم بکشد.

طرز تهیه بریانی مرغ عربی؛ هم خوشمزه هم راحت

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
وبگردی