خرید ظروف آرکوپال
ظروف آرکوپال بسیار متنوع هستند و از ظرف های دیگر سبک تر اما استحکام و طول عمر بالایی دارند. نکاتی وجود دارد که باید هنگام خرید ظروف آرکوپال خوب و مناسب به آن ها توجه کنید.

راهنمای کامل و جامع خرید ظروف آرکوپال

ظروف آرکوپال گونه ای از ظروف چینی هستند که از چینی سبک تر و به مراتب نازک تر بوده و در برابر حرارت مقاوم است. ظروف آرکوپال از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارند و می توان این ظروف را به صورت روزانه و در مصارف زیادی به کار برد.

امروزه ظروف آرکوپالی که در بازار موجود هستند کاملاً متفاوت و متنوع بوده و کیفیت های مختلفی را شامل می شوند بنابراین باید بتوانید از بین این ظروف بهترین را انتخاب نمایید. در این بخش از سبک زندگی نمناک نکات خرید ظروف آرکوپال را آورده ایم.

ظروف آرکوپال

مزایای خرید ظروف آرکوپال

اگر می خواهید ظروف آرکوپال تهیه نمایید، ابتدا با مزیت های این ظروف آشنا شوید.

ظروف آرکوپال استحکام بالایی دارند:

ظروف آرکوپال از ظروف شیشه ای زیباتر و نشکن تر هستند و استحکام بالایی دارند و در مقابل حرارت مقاومترند.

ظروف آرکوپال سبک هستند:

ظروف آرکوپال نسبت به ظروف چینی وزن سبک دارند، بنابراین می توان از ظروف آرکوپال برای مصارف روزانه استفاده نمود زیرا امکان جابه جایی و شست وشو را راحت تر می کند.

ظروف آرکوپال متنوعند:

این ظروف در رنگ های متنوع در بازار موجود هستند، بنابراین هر کسی با هر سلیقه ای می تواند ظروف آرکوپال موردنظر خود را انتخاب کند.

مزایای ظروف آرکوپال

مزیت ظروف آرکوپال از ظروف چینی

ظروف چینی نوعی از سرامیک به حساب می آیند که در تهیه آن ابتدا خاک چینی به صورت گل در می آید سپس این گل را درون قالب ریخته و در کوره قرار می گیرد و با لعاب خاصی پوشش می یابد.

اما مراحل تولید ظروف آرکوپال مشابه ظروف شیشه ای بوده و برای تولید آن مواد اولیه ظروف شیشه ای را به همراه برخی مواد معدنی تا دمای 1500 تا 1600 درجه سانتیگراد حرارت می دهند تا ذوب شود. در مرحله از دستگاهی مشابه سانتریفوژ استفاده می شود که با استفاده از نیروی گریز از مرکز ظروفی نازک را شکل می دهد.

ظروف آرکوپال سبک تر هستند و استحکام به مراتب بیشتری از ظروف چینی دارند پس می توان گفت ظروف آرکوپال از شیشه نشکن تر و از چینی سبک تر هستند، بنابراین بسیاری از افراد این نوع ظروف را به ظروف شیشه ای و چینی ترجیح می دهند.

ظروف آرکوپال و چینی

نکات مهم در خرید ظروف آرکوپال

برای خرید و انتخاب ظروف آرکوپال مناسب مسائل و نکات زیر را در نظر داشته باشید تا به انتخابی هوشمندانه دست یابید.

به سایز ظروف توجه کنید:

سایز ظروف آرکوپال شما باید متناسب با فضای کابینت، قفسه ها و ماشین ظرف شویی تان باشد پس هنگام انتخاب ظروف مکان و فضای قرارگیری این ظروف را فراموش نکنید.

ظروف را بخرید که امکان اضافه کردن تکه هایی در آن وجود داشته باشد:

سرویس هایی از ظروف آرکوپال را انتخاب کنید که امکان اضافه کردن و یا جایگزین کردن تکه هایی در آن وجود داشته باشد. اینگونه می توانید اگر بیشتر به بشقاب و کاسه سوپ خوری نیاز دارید از سایر گزینه ها بگذرید.

انتخاب ظروف آرکوپال

به شکل ظاهری این ظروف توجه کنید:

انواع ظروف آرکوپال فانتزی، کلاسیک، مدرن، مجلسی و... در بازار موجود هستند و شما می توانید بنا بر سلیقه و همین طور نیاز خود از این ظروف خریداری کنید.

این ظروف در شکل گرد یا زاویه دار و دالبردار موجودند پس در زمان خرید این ظروف قبل از هر چیز شکل ظاهری موردنظر خود را انتخاب کنید و بعد از آن دست به انتخاب بزنید. سعی کنید ظرف های آرکوپالی را انتخاب کنید که با سایر ظروف و سبک وسایل موجود در آشپزخانه تان هماهنگ باشد.

به خوش ست بودن ظروف توجه کنید:

هنگام خرید ظروف آرکوپال به خوش دست بودن و قابل شست وشو بودن آن توجه کنید. ظرف های بزرگ چندان خوش دست نیستند و در نتیجه نیز نمی توان آن ها را به راحتی شست وشو داد.

بهترین ظروف آرکوپال

دقت کنید ظروف آرکوپال شما لب پریده نباشد:

تمام ظروف خریداری شده را با دقت بررسی کنید زیرا لب پریدگی های موجود در ظروف آرکوپال می توانند باکتری ها و عوامل بیماری زای بسیاری را در خود جمع کنند و به همین دلیل نیز خطرات و مشکلات بسیاری را به همراه خواهند داشت. همچنین وجود لب پریدگی در این ظروف امکان شست وشو را به مراتب برایتان سخت تر خواهد کرد و باعث مجروح شدن شما خواهد شد.

ظروفی را انتخاب کنید که دارای موج کمتر و براق باشند:

ظروفی را انتخاب نمایید که دارای موج کمتر باشند. آرکوپالی باکیفیت سبک هستند، خش و موج داخل ظروف ندارند و همچنین دارای براقی مطلوبی نیز بوده به طوری که شما با چشم متوجه تفاوت این براقی ها در مقایسه آرکوپال بی کیفیت با باکیفیت خواهید شد.

ظروف آرکوپال جدید

تمام ظروف شما باید علامت امکان استفاده در ماکروفر را داشته باشد:

دقت داشته باشید که پشت تمام ظروف آرکوپال علامت هایی که نشان می دهد امکان استفاده در ماکروفر و ماشین ظرفشویی دارد حک شده باشد و به صورت برچسب هم نباشد.

نکته مهم:

در نگهداری آرکوپال هایی که تهیه می کنید، کوشا باشید و در صورت دیدن خش، لب پریدگی و... این ظروف را کنار گذاشته و به فکر جایگزین باشید. این ظروف در صورتی که سالم باشند از نظر بهداشتی نیز مورد تایید بوده و برای همین در زمان استفاده از آنها هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

خرید ظروف آرکوپال بدون رعایت این نکات ممنوع!

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نکات خرید
وبگردی