درمان خانگی آرتروز
آرتروز به معنای التهاب مفاصل است که سبب ساییدگی مفصل ها و در نهایت منجر به درد می شود، اما راههایی وجود دارد که میتوانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.

درمان های خانگی آرتروز که پزشکان هم با آنها موافقند

آرتروز مشکلی است که باعث می شود التهابات دردناکی در بدن به وجود بیاید و فرد دچار مشکلاتی اعم از دردِ مفصل، ورم و سفتی نواحی خاصی از بدن شود؛ البته راهکار های خانگی هستند که تاثیرگذار می باشند و پزشکان هم آن را تایید می کنند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم.

مصرف مکمل امگا 3

تحقیقات نشان می دهند که مصرف روغن های امگا 3 می تواند به از بین بردن درد آرتروز کمک کند. مواد شیمیاییِ التهابی را در بدن کم کرده و باعث می‌ شود که درد تا حد زیادی آرام شود.

امگا 3

استیک همراه با سبزیجات

استیکی که به صورت گریل شده طبخ شده باشد، به خاطر اسید چرب امگا 3 زیادی که دارد، التهابات را کاهش می‌ دهد و باعث بهبود وضعیت توده عضلانی خواهد شد.

مواد غذایی حاوی پروبیوتیک

داشتن میکروبیوم سالم در بدن باعث می‌ شود که شما مفاصل سلامتی داشته باشید؛ شرط این است که باکتری های سالمی در گوارش تان باشند که یکی از راه‌ های آن مصرف مکمل پروبیوتیک با کیفیت بالا است.

مدیتیشن برای از بین بردن استرس

مدیتیشن می‌ تواند استرس را در بدن کم کند و باعث شود که شما احساس بهتری در زندگی داشته باشید و ریلکس کنید و از تاثیراتِ مثبت آن بهره‌مند شوید و در کنارِ همه این ها؛ عاملی برای سلامت بدن از جمله بهبود وضعیت هایی مانند آرتروز است.

یوگا

ارتعاشات و انرژی های مثبت

شما باید سعی کنید در محیطی قرار بگیرید که در معرض ارتعاشات و انرژی های مثبت باشید تا از لحظه حال لذت بیشتری ببرید و کم‌تر دچار مشکل شوید و به درد ها و مشکلاتی مانند آرتروز کم‌تر دچار شوید.

استفاده از فلفل قرمز تند

این فلفل قرمز تند است که می تواند آرتروز را بهبود ببخشد و باعث کاهش درد آن بشود؛ البته ممکن است وقتی که آن را به صورت موضعی به بدن تان می زنید، کمی سوزش احساس کنید.

زردچوبه

زردچوبه ماده غذایی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. التهابات بدن را کم می کند و یک ماده ضد درد هم محسوب می شود و شاید بهترین دارویی باشد که می توانید برای بهبودِ آرتروز استفاده کنید.

زردچوبه

ورزش سبُک

برای این که فشار زیادی به بدن تان وارد نکنید، باید از ورزش ملایم کمک بگیرید. ورزش های سنگین مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری و پیاده‌روی با سرعت بالا؛ باعث ایجاد مشکلات مختلفی در بدن می‌ شود؛ اما ورزش های ملایم به شدت کمک کننده خواهند بود.

کنار گذاشتن گلوتن

اگر از رژیم غذایی فاقد گلوتن استفاده کنید، علائم و مشکلاتی مانند التهاب مفصل کاهش پیدا می‌ کند؛ حتی اگر حساسیت هم به گلوتن داشته باشید، باز کنار گذاشتن آن تا حد زیادی در بهبود درد های آرتروزی مؤثر است.

ماساژ

شما می توانید ماساژ تخصصی را انجام دهید و مراقب ماهیچه‌ های خود باشید و جریان خون را در بدن تان افزایش دهید تا اسپاسم عضلانی کاهش پیدا کند.

گرم کردن بدن

استفاده از کمپرس گرم یا همان پارافین می‌ تواند تا حد زیادی عاملی برای از بین بردن سفتی، گرفتگی، درد و التهاب در بدن باشد.

درمان خانگی آرتروز که پزشکها هم قبولش دارن

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : آرتروز
وبگردی