انواع آووکادو
آووکادو انواع مختلفی دارند که ممکن است با آنها آشنا نباشید ولی شناخت ویژگی و نام آنها میتواند برای خرید بهترین آووکادو به شما کمک بسیاری کند.

با انواع آووکادو آشنا شوید

آووکادو میوه ای پرخاصیت است که بسیاری از افراد از آن استفاده های مختلفی دارند. معمولاً می‌ توانید آن را در بشقاب میوه و علاوه بر آن در بشقاب سالاد و دسر هم استفاده کنید و مهم تر از همه این که خواص آن برای زیبایی و پوست هم بی نظیر است. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم انواع آووکادو ها را به شما معرفی کنیم که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

آووکادوی هاس

این نوع آووکادو از آن دسته از میوه هایی است که در کل سال می ‌توانید آن را در مغازه ها ببینید. پوست آن بعد از رسیدن از رنگ سبز به رنگی بین بنفش تا مشکی تبدیل می شود و خیلی طول می کشد تا بخواهد خراب شود.

آووکادو هاس

آووکادوی بیکن

این آووکادو توسط یک کشاورز در سال 1954 پرورش داده شد که اکنون در همبرگر ها، سالاد ها، ساندویچ ها و دسر ها مورد استفاده قرار می گیرد. پوست نرم و سبز رنگی دارد و با یک فشار کوچک روی آن می‌ توانید متوجه شوید که رسیده است یا خیر.

آووکادوی فورته

این آووکادو معمولاً محبوب ترین نوع آووکادو شناسایی می شود که طعم اعجاب انگیزی دارد و بیشتر از انواع دیگر آووکادو در بازار ها به فروش می رسد، زیرا در تغییرات دمایی هم دوام خوبی دارد.

آووکادوی پینکرتون

این آووکادو را بیشتر برای دسر و سالاد استفاده می کنند. این نوع آووکادو بسیار کشیده و بلند است و دارای یک دانه کوچک و گوشتی به رنگ سبز کم رنگ است. با پوستی ضخیم، روغن زیادی دارد و عطر و طعم‌ بسیار عالی دارد.

آووکادوی شپهارد

این آووکادو پوست سبزی دارد. داخل آن زرد طلایی است که اگر آن را به صورت بریده شده در جایی قرار دهید، رنگش به قهوه ای تبدیل نمی‌ شود و ثابت می‌ ماند و وزن آن چیزی بین دویست تا سیصد و بیست گرم است.

آووکادوی ریید

این آووکادو سایز بزرگی دارد. بافت آن خیلی نرم است و به همین دلیل معروف شده است. ظاهر بسیار جذابی دارد و گرد است و معمولا افراد به خاطر همین حالت گردی که دارد آن را ترجیح می دهند.

آووکادو ریید

آووکادوی شارویل

این آووکادو نسبت به انواع دیگر سایز کوچک تری دارد و بیشتر شبیه گلابی است. وزن آن تقریبا 170 گرم است و طعم عالی دارد. هسته آن نیز خیلی کوچک است.

آووکادوی ورتز

این میوه سایز نسبتاً کوچکی دارد. بافت پوست آن در مقایسه با انواع دیگر هم کمی سفت تر است.

آووکادوی یاماگاتا

این میوه سایز بزرگی دارد اما هسته آن کوچک است. رنگ پوست این آووکادو کاملا سبز است و بافت داخلی آن هم سبز و خوشمزه و نرم است و کمی مزه بادام زمینی می دهد.

آووکادوی پونکو

این میوه سایز نسبتا متوسط و گاهی اوقات بزرگی دارد. در برابر سرما مقاومت خوبی از خودش نشان می دهد و خیلی آسیب پذیر نیست.

آووکادوی سیموندز

این آووکادو بزرگ است. رنگ پوست آن سبز روشن است و طعم بافت داخلی اش بی نظیر است. محتوای چربی یا روغن آن بین 3 الی 6 درصد است. سایز دانه و هسته آن نیز متوسط است و خیلی سفت به گوشته چسبیده است.

آووکادوی روسل

این میوه کبابی شبیه به کدو قلیایی است. نسبتاً سایز بزرگی دارد و پوست آن سبز براق و کمی نازک است و حالت چربی دارد. گوشته داخلی آن نیززرد است. هسته این آووکادو کمی به سمت پایین میوه متمایل شده است.

آووکادو روسل

آووکادوی پولوک

این آووکادو هم شبیه گلابی بوده و نسبتاً بزرگ است. پوستش سبز و براق است‌ و گوشت داخل آن متراکم است اما بافت نرم و مطبوعی دارد. رنگ آن از داخل، زرد متمایل به سبز می شود‌ و هسته بزرگی هم دارد. محتوای چربی یا روغن آن بین 3 الی 5 درصد است.

آووکادوی نیشیکاوا

آووکادویی که به شدت در برابر سرما از خودش مقاومت نشان می دهد و شکل بیضی دارد. کمی بزرگ تر از آووکادوی هاس است. محتوای چربی زیاد و با کیفیتی دارد.

آووکادوی مکزیکولا

این میوه نسبتاً سایز کوچکی دارد. رنگ پوست آن مشکی بوده و میوه خوبی برای لاغری است. دانه یا هسته آن بزرگ است و در برابر سرما و گرما مقاومت بسیار عالی دارد.

آووکادوی لولا

این آووکادو شبیه گلابی است و قسمت بالایی آن متوسط تا بلند است. سطح داخلی این میوه کمی رنگ پریده است و زرد متمایل به سبز محسوب می شود. چربی آن بین 12 تا 16 درصد است و هسته بزرگی نیز دارد.

آووکادوی لی لا

سایز این آووکادو متوسط است و رنگ سبز دارد. مقاومت این میوه نسبتا بالاست و خیلی بر اثر تغییرات دمایی آسیب نمی بیند.

آووکادو لی لا

آووکادوی جو وی

این آووکادو کمی شبیه به تخم مرغ است و سایز متوسطی دارد. رنگ آن بنفش یا مشکی است و طعم آن بی نظیر است.

آووکادوی هال

این آووکادو شبیه گلابی است. بسیار بزرگ و خوشمزه است و رنگ پوست آن سبز با بافت نرم است. محتوای چربی و روغن آن بین 12 تا 16 درصد است و گوشت داخل آن نیز زرد پر رنگ و سایز هسته آن متوسط است.

آووکادوی طلایی یا گلدن

این آووکادو هم در مناطق سرد رشد پیدا می کند‌. از لحاظ سایز و اندازه می‌ توان گفت که متوسط است و‌ داخلش نیز زرد است. پوست بسیار نرم با بافت خامه‌ای زرد رنگ دارد.

آووکادوی فنتستیک

این آووکادو در بین تمام انواع آووکادوها بیشترین تحمل را در برابر سرما دارد و رنگ آن سبز است و پوست نازک و کاغذی دارد. بافت آن نیز خامه ای مانند است.

آووکادوی دِی

این آووکادو معمولاً رنگ سبزی دارد. شکل آن کمی شبیه به چماق است. این میوه بسیار با کیفیت و مقاوم است و بافت کَره ای خوشایندی دارد. درخت آن هم کوچک است و در برابر سرما بسیار مقاوم عمل می کند.

آووکادوی دی

آووکادوی چوکوت

این آووکادو میوه نسبتا بزرگی محسوب می‌ شود و پوست آن به شدت براق است. رنگ تیره ای دارد و شبیه چرم است. داخل آن زرد رنگ است و محتوای چربی و روغن داخل آن 13 درصد است و هسته‌ ای با سایز متوسط دارد.

آووکادوی بروگدون

این آووکادو گلابی شکل است و رنگ آن بین قرمز و بنفش بوده که پوست بسیار نازکی هم دارد. داخل آن نیز زرد رنگ است که در اواخر تابستان و پاییز می رسد.

آووکادوی برازوس بِله

اندازه این نوع آووکادو بین متوسط تا بزرگ است و حالت کشیده دارد. رنگ آن بین بنفش تا قهوه‌ای متغیر است و زمان رشد آن بیشتر در ماه آبان و آذر است.

آووکادوی مکزیکی زمستانی

این آووکادو نسبت به انواع دیگر؛ پوست ضخیم تر و بهتری دارد و حالت آن کمی شبیه به چرم است. رنگ این نوع آووکادو سبز تیره است و اندازه هسته آن متوسط بوده و خیلی سفت به پوست خود چسبیده است.

انواع آووکادو؛ میدونستی آوواکادو 26 نوع مختلف داره؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : آووکادو
وبگردی