بیماری های کشنده
بیماری برای همه انسان ها وجود دارد جای نگرانی نیست، اما برخی از بیماری ها هستند که اگر راههای پیشگیری از آنهارا ندانید به احتمال زیاد سبب مرگتان خواهند شد.

ساده‌ترین راه پیشگیری از ابتلا به بدترین بیماری ها در زنان و مردان

سرطان بعد از بیماری های قلبی؛ دومین علت مرگ و میر در کشور های بزرگ است. اگر چه نمی توان 100 درصد از سرطان پیشگیری کرد؛ اما راه هایی وجود دارند که احتمالِ ابتلا به سرطان را تا حد زیادی کاهش می دهد‌‌.

ژنتیک و سن و سال دو عامل اصلی هستند که نمی توان آنها را تغییر داد؛ اما خوشبختانه بعضی از انتخاب های افراد در سبک زندگی شان تا حد زیادی می تواند به جلوگیری از بدترین بیماری ها از جمله سرطان کمک کند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با آن ها آشنا خواهید شد.

آزمایش و چکاپ

آزمایش دادن و عکسبرداری می تواند راه تشخیصی برای سرطان باشد و در نتیجه قبل از اینکه دیر شود، شما می توانید با ماموگرافی، آندوسکوپی، پاپ اسمیر یا عکسبرداری ها؛ همه چیز را در همان مرحله اول بهبود ببخشید.

آزمایش خون

مصرف ویتامین دی

ویتامین دی فواید زیادی برای سلامت بدن افراد دارد و همچنین به سلامت استخوان و دندان کمک می کند؛ اما مهم تر از همه این که باعث سلامت سیستم قلبی عروقی، سیستم ایمنی و جلوگیری از التهابات و سرطان می شود.

 ترک سیگار

سیگار عاملی برای افزایش خطر ابتلا به مشکلات ریوی است و همچنین خطر سرطان را افزایش می دهد؛ بنابراین ترک سیگار می ‌‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از بیماری‌ های سختی مانند سرطان باشد.

سیگار

رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی ناسالم که مقدار زیادی کربوهیدرات، نمک و چربی داخل آن باشد؛ باعث فشار خون، حمله قلبی، سکته، دیابت و افزایش خطر سرطان می‌ شود؛ بنابراین اگر رژیم غذایی سالم داشته باشید، تا حد بسیار زیادی از این خطرات دور هستید.

راحت ترین راه برای پیشگیری از کشنده ترین بیماری دنیا

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : ترک سیگار
وبگردی