لباس نوزادی
خرید یک لباس مناسب برای نوزاد از مهم ترین چیزهایی است که در هنگام خرید سیسمونی باید به آن توجه داشته باشید...

آشنایی با نکات مهم برای انتخاب لباس نوزاد

خرید یک لباس مناسب برای نوزاد از مهم ترین چیزهایی است که در هنگام خرید سیسمونی باید به آن توجه داشته باشید. در واقع لباس نوزاد هم می تواند نوزاد را از از سرما در امان نگه دارد و هم می تواند پوست ظریف نوزاد را از آسیب دیدن در امان نگه دارد. لباس های نوزادی جدا از اینکه بسیار زیبا هستند و تنوع بسیار بالایی چه برای نوزاد دختر و چه برای نوزاد پسر دارد باید مشخصه هایی هم داشته باشد تا مانع حفظ سلامت نوزادتان نشود.

1.ساده بودن لباس

وجود زنجیر و تجملاتی که ممکن است به نوزاد آسیب برساند، نباید در طرح و بافت لباس استفاده شود. خرید لباس هایی با تجملات آنچنانی و زنجیر و چندین دکمه و یا زاپ شلوار آن هم برای نوزاد اصلاً مناسب نیست و باعث اذیت شدن بدن نوزاد می شود. بنابراین در خرید ست لباس نوزادی دخترانه و یا حتی پسرانه دقت کنید (معمولا زنجیر و تجملات در لباس های پسرانه، کمتر استفاده می شود).

2.جنس لباس

لباس مناسب نوزاد

جنس لباس یکی از مهمترین المان ها برای نوزاد ها است. در واقع شما نمیتوانید هر لباسی را تن نوزادتان بکنید و حتماً باید از چند قانون برای خرید لباس نوزاد پیروی کنید تا باعث ایجاد مشکل برای نوزاد خود نشوید. پارچه هایی که میشود از آنها برای لباس نوزاد استفاده کرد تنوع بالا ندارد و مانند پارچه هایی نیست که افراد بالغ از آنها به عنوان لباس استفاده می کنند.

چیزی که در مورد پارچه های مناسب لباس نوزاد همیشه رعایت می شود این است که در این نوع پارچه ها از کمترین میزان پلی استر استفاده می شود اما گاهی هم برخی افراد تنها به فکر سود خود هستند و با تولید محصولات بسیار بی کیفیت ممکن است باعث آسیب به پوست فرزندتان شوند.

این موضوع در انتخاب انواع بافتنی نوزاد دخترانه و پسرانه حساس تر هم می شود. چرا که ممکن است بدن نوزاد به نخ بافتنی و پشمی، حساسیت داشته باشد. بنابراین اگرچه این نوع لباس ها معمولا گرانتر است، تحقیقات لازم را به خوبی انجام دهید و پس از آن خرید لباس زمستانی مانند شنل و یا ژاکت نوزادی را انجام دهید. پارچه تدی ببعی که یک پارچه نرم و لطیف است، برای انتخاب لباس مناسب خواهد بود.

برای راهنمایی بهتر از بهترین پارچه های نوزادی که قابل استفاده هستند، پارچه نخ پنبه به عنوان لباس راحتی، پارچه چیت که یک پارچه با قدمت بالا و با قیمت نچندان بالا است و پارچه لینن که احتمالاً به خوبی با آن آشنا هستید و بسیاری از مانتوهایی که می بینید با این پارچه دوخته می شود.

3.سایز لباس

نکته مهم دیگری که باید برای خرید لباس نوزادی از آن استفاده کنید این است که همیشه لباس نوزاد را یک سایز بزرگتر بگیرید. مسلما نوزاد مانند یک فرد بالغ نمیتواند لباس های تنگ و چسب آن را تحمل کند. در واقع پوشاندن لباس تنگ به نوزاد باعث آسیب به اندام های نوزاد میشود. بنابراین داشتن لباس راحتی که نوزاد در هر شرایطی حتی در یک مهمانی بتواند در آن راحت باشد بسیار مهم و ضروری است.

4.لباس مناسب فصل

لباس زمستانه نوزادی
نوزاد هم مانند افراد بزرگ و بالغ نسبت به سرما و گرما حساس است و نباید اجازه دهید تا نوزادتان در معرض گرمای شدید و یا سرمای شدید قرار بگیرد. قرار گرفتن در هر کدام از این شرایط می تواند به نوزاد شما آسیب برساند و باعث ایجاد بیماری شود. برای آنکه بتوانید از نوزاد به خوبی مراقبت کنید در هر فصل باید لباس مناسب آن فصل را برای نوزاد تهیه کنید. برای تابستان لباس های نخی و خنک به نوزاد بپوشانید و از پوشاندن بیش از اندازه نوزاد جلوگیری کنید، اما هرگز نوزاد را در مقابل باد کولر و یا پنکه قرار ندهید چون بدن نوزاد ضعیف است و باعث سرما خوردن نوزاد می شود.
در فصل زمستان هم حتماً باید از لباس زمستانی و لباس گرم استفاده کنید. به عنوان مثال در زمستان باید از ژاکت و پلیور مناسب برای نوزاد استفاده کنید. می توانید از انواع بافت های دست بافت و یا ماشین بافت استفاده کنید و با این لباس ها بدن نوزادتان را به خوبی گرم نگه دارید. استفاده از کیسه خواب برای نوزاد در فصل پاییز و زمستان بسیار مهم است و حتما سعی کنید تا نوزاد را درون کیسه خواب گرمی قرار دهید و سپس از منزل خارج شوید تا بدن نوزادتان به خوبی گرم بماند.

5.قیمت همیشه تعیین کننده نیست

نکته بسیار مهمی که باید در نظر بگیریم این است که هرگز فکر نکنید گرانترین لباس بهترین لباس است. البته در وضع و شرایط اقتصادی کنونی که در آن قرار داریم همه چیز با افزایش قیمت چند برابری روبه رو شده اما همیشه باید در نظر داشته باشید که لباسی که تهیه می کنید باید از نظر قیمتی معقول باشد و نه بیش از اندازه گران و نه بیش از اندازه ارزان باشد که به کیفیت آن شک کنید. قیمت معقول نسبت به جنس پارچه بسیار مهم است و ابتدا باید سعی کنید تا جنس های مختلف پارچه برای نوزاد را بشناسید و یک جنس با کیفیت و متناسب با پوست نوزادتان تهیه کنید قیمت بیش از اندازه گرانی هم نداشته باشد.
در این مقاله سعی شده تا مهمترین فاکتورهای لباس مناسب برای نوزاد را برایتان شرح دهیم امیدواریم توانسته باشیم نکات لازم را برای خرید لباس مناسب در اختیارتان قرار داده باشیم.
نویسنده:سارا اقبالی
 

5 فاکتور مهم که هنگام انتخاب لباس برای نوزاد باید در نظر داشت

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی