پوشک بچه
انواع پوشک بچه (نوزاد) و هر آنچه که قبل از انتخاب و خرید پوشک خوب و مناسب کودک باید به آن توجه کنید.

پوشک بچه و نکات مهم درباره آن

آیا اخیرا برای خرید پوشک بچه به داروخانه یا فروشگاه مراجعه کرده‏ اید؟ احتمالا با قفسه ای مملو از انواع پوشک نوزاد مواجه شده اید و این سوالات در ذهن شما شکل گرفته است که کدام پوشک را بخرم؟ بهترین برند پوشک بچه کدام است؟ چه سایزی برای فرزند من بهتر است؟ قدرت جذب یک پوشک بچه خوب تا چه حد باید باشد؟ قیمت پوشک بچه مناسب دقیقا چقدر است؟

حال اگر قصد خرید اینترنتی پوشک بچه را داشته باشید، مشکلات شما پیچیده تر می شود چراکه از نزدیک نمی توانید محصول مورد نظر خود را مشاهده کنید.

مطمئن باشید که توجه به نکات ارائه شده در این مطلب، می تواند کمک زیادی به شما در انتخاب بهترین پوشک بچه کند. البته درصورتی که فروشگاه مورد نظر شما معتبر باشد، هیچ نگرانی از بابت تقلبی نبودن محصول خریداری شده نخواهید داشت!

1. مهم ترین مسئله، میزان راحتی نوزاد است

پوشک بچه برای دو تا سه سال همراه همیشگی کودک شما است. به همین دلیل، یکی از لوازم کودک و نوزاد محسوب می شود و برای حفظ بهداشت کودک مجبور هستید تا مدام آن را خریداری کنید. اولین چیزی که باید برای شما پیش از خرید انواع پوشک نوزاد اهمیت داشته باشد راحتی آن است.
یک پوشک بچه خیلی تنگ یا خیلی شل، اجازه نمی دهد تا کودک راحت حرکت کند. حتی ممکن است باعث نشتی ادرار یا مدفوع شود. پس بهتر است برند دیگری را امتحان کنید یا در کل اندازه آن را تغییر دهید. طبق تجربه، پوشکی مناسب است که:
  • در قسمت پایین ناف نوزاد قرار بگیرد
  • از دو طرف لایه های بیرونی آن متقارن باشند
  • بدون وارد کردن فشار به شکم نوزاد، به راحتی بسته شود
  • به نوزاد یا کودک اجازه دهد که راحت حرکت کند

پوشک نوزاد

2.سایز مناسب پوشک بچه اهمیت دارد

وزن و سن نوزاد فاکتورهای مهمی هستند که هنگام انتخاب اندازه پوشک نوزاد باید به آن ها توجه شود. یک پوشک خیلی تنگ می تواند باعث تحریک و بروز بثورات پوستی شود. درحالی که یک پوشک بچه خیلی گشاد هم مطمئنا باعث نشتی و مشکلات بعدی برای شما خواهد شد. جدول زیر راهنمای خوبی برای انتخاب سایز مناسب پوشک است.

وزن کودک

سن کودک

سایز پوشک بچه

کمتر از 4.5 کیلوگرم

نوزاد تازه متولد شده

0

4 تا 6 کیلوگرم

2 تا 4 ماه

1

5 تا 8 کیلوگرم

4 تا 7 ماه

2

7 تا 13 کیلوگرم

7 تا 20 ماه

3

9 تا 17 کیلوگرم

18 تا 48 ماه

4

بیشتر از 12 کیلوگرم

بزرگتر از 3 سال

5

بیشتر از 16 کیلوگرم

بزرگتر از 4 سال

6

 

3.باید به میزان جذب رطوبت پوشک بچه توجه کرد

خرید بهترین برند پوشک بچه می تواند شما را از بابت کاربری ساده و میزان جذب آن مطمئن کند. اگر پوشک بچه نتواند به طور موثر رطوبت را جذب کند، هیچ ارزشی ندارد. زیرا تماس بیش ازحد پوست نوزاد با رطوبت ادرار می توان باعث تحریک پوست یا حتی بروز انواع جوش شود و یک خواب ناآرام را برای کودک فراهم کند. این مسئله در هنگام سفر اهمیت بیشتری پیدا می کند!

4.در هنگام خرید انواع پوشک بچه، باید به نوع فصل دقت کرد

احتمالا متوجه شده اید که نوزادان و کودکان در فصول گرم سال (برخلاف فصول سرد)، کمتر ادرار می کنند. در واقع نوع فصل و محیط بر الگوهای دفع ادرار و مدفوع نوزادان تأثیر می گذارد. پس بهتر است در فصول گرم سال به فکر خرید انواع پوشک بچه با قابلیت نفوذ هوای بیشتر باشید.

5.باید با توجه به میزان تحرک نوزاد، نوع پوشک بچه انتخاب شود

ازآنجایی که هر کودک روش منحصربه فردی برای یادگیری دنیای جدید پیرامون خود دارد، میزان تحرک کودکان متفاوت است. در مورد کودکان پرجنب و جوش، خرید یک پوشک بچه شورتی گزینه عاقلانه تری است. درحالی که می توانید برای کودکان آرام تر انواع پوشک بچه ساده چسبی تهیه کنید.

6.به میزان حساسیت پوست نوزاد باید توجه کرد

پوست نوزاد نرم و لطیف است، زیرا در معرض سختی محیط و مواد شیمیایی قرار نگرفته است که ما بزرگسالان به طور مرتب در معرض آن ها هستیم. به همین دلیل ممکن است با وجود خرید گرانترین پوشک بچه، در اوایل استفاده از آن پای نوزاد شما قرمز شود.

معرفی یکی از باسابقه ترین داروخانه های اینترنتی برای خرید انواع پوشک بچه

وب سایت بانک دارو
دقیقا ایده ای که داروخانه اینترنتی بانک دارو (به عنوان نمایندگی پوشک بچه) ، با در نظر گرفتن آن اقدام به عرضه انواع برند پوشک بچه خوب مانند پوشک بچه مرسی، پوشک بچه مولفیکس ، پوشک بچه مای بیبی ، پوشک بچه پمپرز ، پوشک اُبیبی و غیره کرده است.
از نظر مشتریان، قیمت پوشک نوزاد در وب سایت بانک دارو اصلا قابل مقایسه با داروخانه های دیگر نیست. فقط کافی است که یک مقایسه اولیه انجام دهید. شما می توانید برای خرید پوشک بچه فله، پوشک بچه قدیمی، پوشک بچه دولتی و پوشک بچه ارزان به این داروخانه معتبر اعتماد کنید!
اگر ساکن تهران هستید، در صورت تمایل به خرید حضوری، امکان مراجعه به آدرس زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 104، طبقه 1 وجود دارد. خطوط پشتیبانی داروخانه بانک دارو با شماره های 22654655 و 26232183 همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 9:30 الی 21:30 آماده پاسخگویی به سوالات و انتقادات شما هستند.

پوشک بچه و نکات مهمی که باید پیش از خرید به آنها توجه کرد

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی