حس چشایی جنین
غدد چشایی جنین در دو ماهه اول بارداری تشکیل می شود بنابراین جنین در رحم مادر می تواند طعم و مزه غذاها را بچشد.

حقیقت درک مزه ها توسط جنین در رحم مادر

غذاها از قابلیت برقراری ارتباط با ما برخوردارند و این موضوع حتی در مورد جنین در رحم مادر هم صادق است. حتما به ذهن تان می رسد که جنین در رحم مادر قادر است طعم غذا ها را بچشد و تشخیص دهد اما چطور و چگونگی اش را احتمالا نمیدانید، پس با ما در این بخش از نمناک همراه شوید.

زمان تشکیل چشایی جنین

در دو ماهه اول بارداری، غدد چشایی جنین شکل می گیرد و در سه ماهگی دوم قادر است طعم غذا های مختلف را بچشد. تحقیقات نیز نشان داده جنین قادر است تا در رحم مادر مزه ها را بچشد. این درست دلیل این موضوع است که کودکتان طعم بعضی غذا ها را دوست دارد و بعضی از غذاها را دوست ندارد.

بعد از تولد نوزاد، نزدیک بودن طعم و مزه غذاهایی که به طعم اولین غذای که به عنوان جنین در رحم مادر تجربه کرده بود، باعث می شود خوردن آن غذا برایش لذت بخش تر باشد.

حس چشایی جنین

خوردن غذا توسط مادر و تشخیص مزه توسط جنین

زمانی که مادر غذا می خورد، طعم غذای مصرفی به داخل مایع آمنیوتیکی اطراف جنین راه می یابد و از طرفی جنین روزانه مقدار زیادی از مایع آمنیوتیکی را می بلعد بنابراین قادر است در هشت تا پانزده ماهگی همزمان با تشکیل غدد چشایی طعم مختلف را هم بچشد.

جنین قادر است از طریق بلع مایع آمنیوتیکی بسیاری از طعم های قوی از جمله طعم ادویه کاری و طعم سیر که مادر همراه وعده غذایی خود خورده است را به خوبی بچشد و متوجه شود.

درک مزه توسط جنین

و اما تنها مزه ای که جنین می فهمد

اما در کل مزه ای که غدد چشایی جنین بیشتر مستعد درک آن هستند، مزه شیرین غذاها است چرا که ماهیت این مزه به گونه ای است که بعد از تولد، کودک را نسبت به خوردن شیر مادر متمایل می کند. تحقیقات نشان داده است که جنین؛ زمانی که در مایع آمنیوتیکی طعم شیرین وجود دارد، بیش از زمانی که در آن مزه شور یا تلخ وجود دارد، مایع آمنیوتیکی را بلعیده است.

مزه ای که جنین در شکم مادر می فهمد

4.614
این مطلب مفید بود ؟131
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : جنین
وبگردی