کمر درد

درمان کمردرد در خانه

کد مطلب : 79976زمان مطالعه : 3 دقیقه
پیدا کردن علت کمردرد برای درمان آن بسیار مهم است اما معمولا ما نمی دانیم از کجا به اطلاعات معتبر و یا چگونه به پاسخ سوالات پزشکی خودمان برسیم.

علل رایج و درمان کمردرد

%80 افراد در مواقعی دچار کمردرد و گردن درد می شوند. بیشترین علت کمردرد به دلیل بیماری های جدی مانند سرطان یا آرتروز نیست. بلکه، ناشی از استرس یا فشار ناشی از وضعیت بد بدن، وضعیت نادرست خواب و سایر عادات سبک زندگی است.

علت دیگر کمردرد، اگرچه کمتر رایج است، فتق دیسک است. بسته به علت کمر درد و شدت آن، درمان های متفاوتی وجود دارد.  

علت کمردرد 

کمردرد و به دنبال آن گاهش گردن درد به دلایل زیر اتفاق می افتد:

درمان کمردرد خانگی 

درمان کمردرد و گردن درد در خانه با استفاده از موارد زیر است:

  1. داروهای مسکن قوی
  2. فیزیوتراپی
  3. استفاده از پمادهای موضعی 
  4. شل کننده های عضلانی

ورزش رفع کمردرد

تمرین های روزانه برای درمان و کاهش کمردرد و گردن درد با تقویت عضلات کمر در منزل می تواند بسیار موثر باشد. این ورزش ها بسیار ساده و آسان و تنها 15 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت.

خوابیدن صحیح برای کمردرد

انتخاب تشک مناسب
 یکی از مهمترین اقدامات برای رفع و کاهش کمردرد خوابیدن صحیح و استفاده از بالشت و تشک مناسب است. برای مثال وضعیت و حالت های خوابیدن افرادی که دچار تنگی کانال نخاع هستند، بسیار مهم است برای مثال خوابیدن شبیه جنین و... می تواند در کاهش درد موثر باشد. بهترین درمان تنگی کانال نخاعی ابتدا مصرف دارو و تزریق کورتیزون به ستون فقرات است.

پرسش و پاسخ پزشکی در مورد کمردرد

پیدا کردن علت کمردرد برای درمان آن بسیار مهم است اما معمولا ما نمی دانیم از کجا به اطلاعات معتبر و یا چگونه به  پاسخ سوالات پزشکی خودمان برسیم. برای مثال چه تمریناتی برای کاهش درد مضر یا مفید است؟ یا اینکه آیا درست می خوابم؟ آیا بالشت و تشک مناسبی دارم؟ و ...
 این سوالات که نیاز به ویزیت دکتر به طور اورژانسی ندارند می توانید در یک سایت معتبر مانند هلیکس سوالات خود را در این زمینه و بقیه زمینه ها به صورت رایگان بپرسید و از نظرات و کامنت های پزشکان، کاربران دیگر و ... به صورت مجانی بهره مند شوید. در این سیستم براساس نظر کاربران به یک پاسخ بهتر امتیاز داده می شود و هر نظر صحیح و معتبر به تایید پزشکان خواهد رسید و شما به پاسخ صحیح خود را در مورد مشکل پزشکی خواهید رسید.

ویزیت سریع پزشک 

ممکن است گاهی نیاز فوری به پزشک پیدا کنید که برای مثال به سوالات شما در مورد کمردرد ناگهانی و فوری یا سایر شرایط ویژه شما در آن لحظه به سرعت پاسخ بدهد و با پزشک در مورد آن گفتگو و چت کنید در این صورت نیاز به سیستم مشاوره پزشکی آنلاینی می کنید که به سرعت با یک پزشک خوب و مطمئن چت کنید ما به شما اپلیکیشین هلیکس را پیشنها می کنیم که می توانید به بهترین و ارزانترین حالت ممکن به پزشک دسترسی یابید و در انتهای مشاوره به او امتیاز دهید.

درمان کمردرد در خانه

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی