صبحانه
برای اکثر افراد صبحانه هیجان انگیزترین وعده غذایی است اما برخی از غذاهای رایج میز صبحانه شما میتواند مضر باشد، چند نمونه از بدترین خوردنی ها در صبحانه را معرفی میکنیم.

صبحانه ای که چهره را زشت و پوست را پیر میکند

صبحانه اولین و مهم ترین وعده غذایی است که با خوردن آن می توانید به بدن خود نیروی لازم برای بیدار شدن و شروع یک روز عالی را بدهید. برای وعده صبحانه تنوع قابل توجهی در انواع مواد غذایی وجود دارد اما مصرف برخی از آنها بر روی پوست، چهره و زیبایی تاثیر دارد، در ادامه به معرفی صبحانه ای می پردازیم که موجب زشت شدن می شود.

محققان ادعا می‌کنند خوردن کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده برای صبحانه جذابیت چهره مردان و زنان را کاهش می‌دهد، مواد غذایی حاوی کربوهیدرات تصفیه شده شامل کیک ها، بیسکویت ها، شیرینی، دونات، کلوچه، نان شیرین، شیرینی، پنکیک، کلوچه، آبمیوه و...از صبحانه های نامناسب هستند که بر روی پوست، چهره و زیبایی تاثیر دارد.

پنکیک

از آنجا که کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده سبب افزایش قند خون می‌شوند، بدن با ترشح انسولین با آن مقابله می‌کند و این واکنش می‌تواند سطح قند را بسیار پایین بیاورد، وضعیتی که به آن هیپوگلیسمی می‌گویند و بر جریان خون و ظاهر پوست اثر منفی گذاشته و پوست را پیر می کند.

همچنین کربوهیدرات تصفیه‌شده می‌تواند بر جریان خون محیطی (بیرونی) اثر بگذارد و ظاهر پوست را خیلی سریع تغییر ‌دهد.

یک صبحانه متعادل به طور معمول سرشار از فیبر، پروتئین، چربی های سالم و ریز مغذی ها است.

صبحانه ای که چهره را زشت و پوست را پیر میکند

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ا.ن
وبگردی