تولد
کارتون ممنوع کودکان

دیدن این کارتون ها برای کودکان ممنوعه!

کد مطلب : 56517تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
امروزه برخی از کارتون ها دارای صحنه های خشن و مخربی هستند که اثرات منفی بر روی کودکان می گذارند بنابراین والدین باید در انتخاب کارتون برای کودکان دقت کنند.

کارتون هایی که اثرات منفی دارند و کودکان نباید ببینند

با پیشرفت تکنولوژی و رواج آپارتمان نشینی، کودکان امروز نسبت به کودکان نسل قبل جنب و جوش کمتری دارند و به جای بازی های فیزیکی بیشتر اوقات خود را صرف بازی های کامپیوتری یا تماشای تلویزیون می کنند.

برخی کارتون هایی که کودکان تماشا می کنند، نه تنها هیچ فایده ای برای آنها ندارد بلکه حاوی پیامها و اثرات مخربی نیز می باشد و صحنه های خشن غیر کمدی آنها تاثیر منفی بر روی کودکان می گذارند. در این بخش از خانواده پلاس نمناک لیست کارتون هایی را آورده ایم که اثرات منفی زیادی بر کودکان دارند.

اسکوبی دو

در این کارتن موجودات که واقعا ترسناک هستند، به خرابکاری و ایجاد وحشت مشغول می باشند. در آخر کارتن مشخص می شود این موجودات انسانهایی بودن که ماسک زده بودند اما موجودات وحشتناک باعث کابوسهای شبانه برای کودکانتان خواهند شد و برای همیشه در ذهن کودک باقی خواهند ماند.

اسکوبی دو

کارتن Cool World (کول ورلد)

این کارتن تلفیقی از شخصیت های فول اکشن انسانی در کنار شخصیت های انیمیشنی است و برای کودکان مناسب نیست. در تمامی صحنه های این کارتن شخصیت های اغوا کننده و شخصیت های زن خود نما که موضوعات پیچیده ای را پنهان می کنند و کشمکش میان شخصیت های انسانی و کارتنی دیده می شود.

سبک ساخت این کارتن شبیه تم های پردازش شده در هالیوود است. در این کارتن شخصیت به نام آفوردیت برای تبدیل شدن به شخصیت انسانی اکشن با بازیگر انسانی نقش اول این کارتن همبستر می شود تا از رازهای احساسی که زنان در هنگام همبستر شدن با مردان دارند، سردر بیاورد.

استرپرلا

نام این کارتن استرپرلا در فارسی به معنای تن نشان یا رقاص برهنه است. شخصیت اصلی این کارتن اورتیکا جونز رقاص سوپرقهرمان است. از جمله ویژگی هایی که در این کارتن دیده می شود، ورزش های سکسی بسیار قدرتمند و موهای بلوند عجیب و غریب است که به عنوان چتر نجات استفاده می شود.

تام و جری

در کارتن تام و جری شاهد درگیریهای دائم بین موش و گربه ای هستیم که اعمال سادیستی انجام می دهند. تماشای درگیری دائمی موش و گربه برای کودکان مناسب نیست و به ذهن لطیف آنها آسیب می رساند.

کارتن تام و جری

مورال اورل

این انیمیشن پر از سیاهی ها و تریدها است و برای کودکان مناسب نیست، مورال اورل نام قهرمان تیز بین این انیمشن است که پسری مذهبی است که در دنیایی پر از شک و تردید زندگی می کند و فقط باید به گونه ای بزرگ شود که آنچه که خدا خواسته است.

(Clone High)

هر انیمیشنی مخصوص کودکان نیست، این انیمیشن نیز در ژانر کمدی بزرگسالان قرار می گیرد. داستان چهره های مشهور تاریخی مانند کلئوپاترا، جو قوس، ماهتما گاندی،آبرهام لینکون و جان اف کندی در دبیرستانی که در ایالات متحده آمریکا و در شهر تخیلی Clone High مستقر هستند را به تصویر می کشد که ارتش آمریکا درصدد استفاده از هوش و استعداد آنهاست.

هوی متال

این انیمیشن ماجراهای ترسناک و خیالی فانتزی سیاه را نشان می دهد و می تواند ذهن کودکان را گیج و پریشان نماید. این انیمیشن براساس مجله آمریکایی بنام Heavy Metal ساخته شده است و در آن هوی متال یک گوی درخشان دختری جوان را با یک سری ماجراهای ترسناک روبرو می کند.

کارتن هوی متال

آبلانگز

این نوع انیمیشن برای کودکان مناسب نیست و می تواند برای کودکان اضطراب آور باشد. این انیمیشن که برای گروه سنی بالغین تولید شده است.

ساحل شبه فضایی

این انیمیشن در سبک سوررآل ساخته شده و به نوستالژی و شخصیت های اساطیری می پردازد اما به علت رویدادهای پوچ و نامعقول برای کودکان مناسب نیست.

لاک پشت های نینجا

این کارتون به علت دارا بودن صحنه های سراسر خشونت و درگیری در همه قسمت هایش و ترسیم دنیایی سیاه و تاریک برای کودکان مناسب نیست و باعث ایجاد روحیه پرخاشگری در کودکان می شود.

لاک پشت های نینجا

گربه سگ

در این کارتن که درباره ی سگ و گربه ای به هم چسبیده است، مفاهیم اخلاقی زیر پا گذاشته می شود و در هر قسمت اعمالی مالیخولیایی و بی معنی به نمایش گذاشته می شود. این کارتون الگوهای نامناسبی برای کودکان وجود دارد و نظام اخلاقی کودکان دچار مشکل می گردد.

آلون فلوکس

این کارتن دارای روایت های خارج از کنترل و آشوب کننده است و داستان آینده تاریک قاتل اسرارآمیزی را روایت می کند که اندام های انعطاف پذیر عنکبوتی او به وی کمک می کند تا ماموریت های خطرناکی را اجراء نماید.

جک سامورایی

این انیمیشن با الهام از فرهنگ سامورایی ساخته شده و بخش اصلی این کارتن را شکست دادن نیروهای شر از طریق قدرت های جادویی به خود اختصاص داده است.

کارتون جک سامورایی

باب اسفنجی

در کارتون باب اسفنجی صحنه های سریع فانتزی وجود دارد که تماشای آن باعث کم شدن توجه و توانایی ذهنی کودکان می شود و کودک با دیدن این کارتن توانایی خودش را در توجه به مطالب و مسائل معمولی و غیر جذاب از دست می دهد.

صحنه هایی ناخوشایند در برخی از کارتون های دیزنی

1. در انیمیشن پری دریایی کوچک اورسولا جادوگریست که قربانیانش را تبدیل به جانورانی سبز_خاکستری کرده و روح آنها را اسیر می کند. آنها ارواحی بیچاره هستند که تنها درد و ناامیدی را تجربه می کنند.

2. در انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب، موجودات عجیب از جمله هزارپای قلیان کشی که آلیس را به سوی گرفتن تصمیمات وحشتناک سوق می داد در این کارتون کم نبود.

3. در کارتون پینوکیو می بینیم که لامپویک به طرز پوچ و مسخره ای از یک پسر بچه کوچک تبدیل به حیوانی چهارپا می شود که حتی دیگر قادر نیست صحبت کند و این باعث می شود کودک دچار یک اختلال احساسی شود.

4. در کارتون دیو و دلبرگروگان گرفتن یک قهرمان زن توسط یک مرد شروعی ناخوشایند برای هر فیلمیست چه رسد به اینکه یک فیلم کودکانه باشد.

5. در کارتون علاءالدین صحنه اغواگری و بوسیدن جعفر توسط جاسمین برای آنکه حواسش را از ورود علاءالدین پرت کند از نظر بسیاری از خانواده ها مناسب کودکان نیست. به زنجیر کشیدن جاسمین و ازدواج اجباری با مردی مسن به جای کسی که او دوستش دارد بسیار ناراحت کننده است.

کارتون علاءالدین

6. در کارتون علاءالدین تمام شخصیت های اخلاقی آمریکایی بوده در حالیکه آدم بدها همه لهجه خارجی، چهره ای خنده دار و پوستی تیره دارند.

7. در کارتون بانو و ولگرد دلتان برای حیوانات به درد می آید. بد رفتاری با حیوانات در این فیلم، انسان ها را به شخصیت هایی منفی تبدیل می کند.

8. در انیمیشن فانتزیا تصویری به شدت آشفته و سیاه درباره گردهمایی شیاطین ارائه می دهد. این انیمیشن نشان می دهد که در شب شیاطین و ارواحی که از گور برخواسته اند توسط شب به درون آتش سوزان افکنده می شوند و تصویر ترسناکی از شب برای کودک ارائه می دهد.

9. در انیمیشن گوژپشت نتردام فرولو عاشق اسمرالداست و برای به دست آوردنش هرکاری می کند و شهوت ناخوشایندی نسبت به او دارد.

10. در انیمیشن گربه های اشرافی غاز مست یعنی عمو والدو طنازترین شخصیت است که وقتی برای پخت با شراب مزه دار شده از آشپزخانه رستوران گریخته و حسابی تعادلش را از دست داده و تلو تلو می خورد.

11. در کارتون سفید برفی هنگامی که کوتوله ها در حال تعقیب جادوگر هستند، جادوگر به بالای صخره می رسد که ناگهان رعد و برقی می زند و صخره می شکند. جادوگر از بالای صخره به پایین پرتگاه سقوط می کند و یک جفت کرکس برای خوردن گوشت تازه به سراغش می روند.

کارتون سفید برفی 

12. در کارتون پیتر پن سرخپوستان آمریکایی با عنوان وحشی خطاب شدند و حتی اصطلاح پوست قرمز هم به آنها نسبت داده شد.

13. یک صحنه بسیار تنش زا و عاطفی در داستان اسباب بازی ها وجود دارد که وودی و دوستانش در یک کوره زباله سوزی گیر افتاده اند و چیزی نمانده که در آتش بسوزند و نابود شوند.

14. مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مرگ مادر بامبی در انیمیشن بامبی دو تا از ناراحت کننده ترین صحنه های مرگ و میر انیمیشنی است که در خاطرات هر کودکی می تواند ثبت شده باشد.

15. در انیمیشن دیگ سیاه پادشاه شاخدار با آن ظاهر وحشت انگیزش توسط دیگ سیاه از بین می رود و اسکلت بدنش به طرز ناخوشایندی به درون دیگ کشیده می شود.

16. انیمیشن تارزان مرگ کلایتون رویداد غم انگیزی بود. در نبرد میان تارزان و کلایتون ریسه های آویزان درخت ها به دور گردن و دست و پای کلایتون می پیچد و کلایتون دست و پایش را آزاد می کند اما طنابی که به دور گردنش پیچیده شده، او را دار زده و حلق آویز می کند.

17. انیمیشن دایناسورهای خوب اشاره ای مستقیم به مواد مخدر دارد و یکی از کارتون های دیزنی است که چارچوب ها را رعایت نکرده و حالتهای نشئه گی را به طور علنی نشان می دهد. کاراکترهای این فیلم با خوردن توت های جنگلی شروع به خنده های ناگهانی کرده، صورتشان دفرمه می شود و خود را در حال پرواز در آسمان می بینند و در صحنه بعد هم کاملاً نشئه شده اند.

18. در انیمیشن دامبو، وقتی بین مادر و دامبو فاصله می افتد و دامبو گریه کرده و به سکسکه می افتد، دوستش تیموتی از او می خواهد که کمی از آب بشکه بنوشد اما محتویات بشکه آب نیست و هر دو از خود بی خود می شوند.

دیدن این کارتون ها برای کودکان ممنوعه!

2822
این مطلب مفید بود ؟336486
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1401-12-29
چقد چرت و پرت
271
وبگردی