جاری بد
ارتباط با جاری و خانواده شوهر یکی از مشکلات بزرگ در زندگی برخی خانم ها است، برای داشتن یک ارتباط مناسب با جاری بهتر است اول رفتارهای ایشان را ارزیابی کنید.

ویژگی جاری بد؛ از کدام جاری ها باید دوری کرد؟

ارتباط با جاری همیشه یکی از مسائلی بوده است که خانم ها با آن مشکل داشته اند، در برخی از خانواده ها، دو جاری رابطه خوبی با هم پیدا کرده و بدون در نظر گرفتن حد و حدود ارتباطات هر روز رفت و آمد کرده و حرف های دلشان را در مورد خانواده شوهر به یکدیگر می زنند اما پس از مدتی دچار مشکل شده و روابطشان بر هم میخورد و باعث می شوند، همسرانشان نیز از هم دور شوند.اگر خود ما حد و حدود ارتباط با جاری را بدانیم و دریابیم از کدام نوع جاری ها باید فاصله گرفت، احتمال این که به مشکل بر بخوریم خیلی کمتر است. در ادامه این بخش از نمناک به معرفی جاری هایی می پردازیم که باید معاشرتتان را با آنها کنترل کنید.

جاری که خبر میاره

باید به شما بگوییم اغلب افرادی که خبر از جایی می آورند، حرف های شما را نیز پخش می کنند. همه ما گاهی دلمان از دیگری می گیرد و سخن هایی را بر لب می آوریم اما گفتن برخی حرف ها پیش جاری خبر چین مشکلاتی را به وجود می آورد که آن سرش ناپیداست. او به گفتن سخنان شما و با بزرگنمایی کردن حرف هایتان موجب اختلاف و یا دامن زدن بدان می شود پس از این فرد دوری کنید.

جاری بد

جاری که فقط می ناله

احتمالا با افرادی برخورد کرده اید که دائم در حال شکایت از زندگی خود، نالیدن و غر زدن هستند، اگر جاری شما هم جزو این افراد است و دائم از زندگی و بیماری خود می نالد وجنبه‌های مثبت زندگی خود را نادیده می گیرد، در شما حس منفی ایجاد کرده و شما را کسل می کند، دوری کنید.

جاری که غیبت میکنه

بدگویی و غیبت کردن یکی از عادت‌های بد و ناشایست برخی افراد است که مانند زهری ارتباطات را مختل می‌کند. از جاری که غیبت دیگران را پیش شما می کند، دوری کنید و هیچ گاه وارد غیبت با او در مورد خانواده همسرتان نشوید زیرا ممکن است او حرف شما را به گوش دیگران برساند اما چیزی از صحبت های خودش عنوان نکند.

جاری که تو زندگیتون سرک می کشه

اگر جاری شما در مسائل خصوصی شما دخالت می کند و در هر چیزی که به او مربوط نیست، اظهار نظر می نماید، در نحوه ارتباط با او تجدید نظر کنید و برای او مرزهایی را تعیین نمایید. البته این افراد مداخلات را تحت لوای توصیه، مصلحت، امر و نهی و خیر خواهی انجام داده و ظاهر موجهی به این رفتار های ناپسند خود می دهند.

جاری که حسوده

چیزی مسموم کننده تر از داشتن یک جاری حسود نمی باشد. او به جای خوشحالی از اتفاقات خوب برای شما، شما را ناامید کرده یا به شما حسادت می کند.اینگونه افراد از شما خشم و کینه در دل داشته و بخت و اقبال خود را با بخت و اقبال تمام دنیا مقایسه می‌کنند و حتی اگر اتفاق خوبی برای آنها ‌افتد، هیچ لذتی از آن نمی‌برند. تعامل با حسودها سبب می شود موفقیت‌های خودتان را بی‌اهمیت بدانید.

حسودی

جاری که تیکه می ندازه

کنایه و متلک انداختن یکی از ناعادلانه‌ترین و البته ناپخته‌ترین رفتار‌هایی است که می‌تواند از انسان سر بزند.با جاری که دائما با کنایه با شما حرف می زند و زبانش نیش دارد، نمی توان رفت و آمد کرد و باید از او فاصله گرفت زیرا او با زبان کنایه خود، در واقع فقدان مهارت ارتباطی، حسادت و کمبود اعتماد به نفس خود را فریاد می‌زند.

جاری که فقط ازت انتظار داره

افرادی که توقع و انتظارات بی جا از دیگران دارند، اغلب خودخواه بوده و صدماتی را به اطرافیانش وارد می کنند و مانع از پیشرفت آنها می شوند. اگر دوست دارید با چنین فردی رفت و آمد کنید، باید تمام عمر در خدمت او باشید و فرصت کافی برای تحقق نیاز های خود را نخواهید داشت.

جاری که تخریبت می کنه

معاشرت با افرادی که همیشه دنبال انتقاد کردن و پیدا کردن ایرادی در کار شما هستند، اشتباه است، آن‌ها این حس را به شما می‌دهند که از پس هیچ کاری برنمی‌آیید. با هر ایده‌ای مخالفت می‌کنند. انتقادهایشان ناعادلانه و غیرمنطقی است، با کلمات نیشدار آن را بیان می‌کنند و منجربه رشد و سازندگی شما نمی‌شود.

علامت جاری بد؛ جاری که بزودی بیچاره ات میکنه

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی