نکات زرشک پلو با مرغ
برای اینکه بتوانید زرشک پلو با مرغ مجلسی را به صورت حرفه ای تهیه کنید باید نکات مهمی را رعایت کنید که در این مطلب توضیح داده شده است.

نکات پخت زرشک پلو با مرغ مجلسی :

زرشک پلو یک غذای فوق‌العاده خوشمزه و معروف در بین غذاهای ایرانیست و برای مهمانی ها و مجالس از زرشک پلو بسیار استفاده می شود.زرشک پلو با مرغ نه تنها عطر و بوی بی نظیری دارد همانند بسیاری از پلو ها مانند لوبیا پلو، عدس پلو ، باقالی پلو و بسیاری از غذاهای ایرانی بسیار پرطرفدار است.
برای اینکه بتوانید یک زرشک پلو مجلسی و بسیار خوشمزه تهیه کنید باید یک سری نکات مهمی که در تهیه این غذای ایرانی وجود دارد را رعایت کنید پس با نمناک همراه باشید.

راز و رمز زرشک پلو با مرغ

مهمترین رازهای پخت زرشک پلو:

1 -وقتی می خواهید زرشک را سرخ کنید از روغن تازه استفاده کنید و یا در صورت تمایل بهتر است از کره برای سرخ کردن استفاده کنید.

2-اگر به دنبال مزه فوق‌العاده ای هستید حتما شکر را در زمان حرارت دادن زرشک به آن اضافه کنید چون هم طعم بی نظیری به غذا می دهد و هم اینکه باعث می شود زرشک ها به روی برنج بچسبد.این نکته را مد نظر قرار دهید که میزان استفاده از زرشک و شکر بسته به ذائقه شما دارد.

3-وقتی می خواهید زرشک ها را تفت دهید باید دمای شعله پایین باشد چون اگر شعله زیاد باشد زرشک ها خشک می شود و در هنگام سرو غذا به دندان ها می چسبد.

4 -برای اینکه زعفران به خوبی رنگ بدهد باید زعفران، زرشک و شکر را به همراه کره یا روغن در تابه ای بریزید  و وقتی مقداری حرارت دید نصف لیوان آب افزوده و بعد از چند دقیقه از روی شعله بردارید.اگر زعفران زیاد روی شعله بماند عطر آن از بین می رود.

5 -بهتر است زعفران را در هاون سنگی و یا هاون چوبی آسیاب کنید تا به خوبی رنگ دهد اگر از آسیاب برقی استفاده کنید زعفران عطر و بوی خود را از دست می دهد.

6 -بعضی افراد زعفران آب کرده را در ظرفی در داخل یخچال نگهداری می کنند و موقع نیاز از آن استفاده می کنند ولی با این کار خود را از عطر و طعم بی نظیر زعفران محروم می کنند

7-ابتدا تکه های مرغ را سرخ کنید و بعد از اینکه رنگشان به طلایی تغییر کرد به آنها ادویه های دلخواه خود را(پیاز، ادویه و آب) اضافه کنید.در کنار مرغ می توانید مقداری آلو نیز تفت دهید و استفاده کنید.

8 -وقتی می خواهید پیاز به مرغ ها اضافه کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که پیاز ها باید درسته و کامل اضافه شود و نیازی به ریز کردن آنها نیست، پس از چند پیاز کوچک به صورت کامل برای مزه دار کردن مرغ استفاده کنید.

9 -برای طبخ مرغ نیازی به ادویه های گوناگون نیست و فقط زردچوبه و نمک کفایت می کند.(از زعفران و رب برای مرغ استفاده نکنید و از زعفران برای برنج استفاده کنید)

10 -نوشیدنی که در کنار این غذا پیشنهاد می شود شربت بهارنارنج ، شربت گلاب و دوغ محلی است

11 -برای اینکه پلو ظاهر زیبایی به خود بگیرد می توانید از یک قاشق غذاخوری خلال پسته برای تزیین استفاده کنید چون ترکیب قرمزی زرشک با سبزی خلال پسته ظاهر غذا را بی نظیر می کند.

12 - مرغ باید آبدار تهیه شود، آب مرغ غلیظ شده را باید در کاسه ای جدا از مرغ سرو کنید.اگر آب مرغ جا افتاده نشد می توانید از عصاره مرغ استفاده کنید و وقتی از عصاره مرغ استفاده میکنید دیگر نمک استفاده نکنید.

12 نکته ویژه برای تهیه زرشک پلو با مرغ مجلسی خوشمزه

4.3112
این مطلب مفید بود ؟9715
وبگردی