اشتباهات حمام

کیا تو حموم دستشویی این کار اشتباهو انجام میدن؟

کد مطلب : 87099تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از افراد هنگام استفاده از حمام و دستشویی عادات اشتباهی دارند که به سلامتی آسیب می رساند. با ترک این عادات سلامت خود را حفظ کنید.

اشتباهات رایج مضر برای سلامتی در حمام و دستشویی

عاداتی هستند که خیلی از شما هنگام استفاده از حمام و دستشویی آن ها را به کار می برید؛ اما جالب است بدانید که این عادات اشتباه هستند و باید در آن ها تجدید نظر داشته باشید که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک این موارد را به شما معرفی خواهیم کرد.

سیفون توالت فرنگی را در زمان درست استفاده نمی کنید

خیلی از افراد زمانی که هنوز در توالت فرنگی را نبسته اند، سیفون را می کشند؛ اما بهتر است بعد از بستن در، این کار را انجام دهید تا باکتری ها و میکروب ها در هوا پخش نشود.

توالت فرنگی

دستمال استفاده شده را داخل توالت می‌ اندازید

این اشتباه ترین کاری است که خیلی‌ ها مرتکب می شوند. هرگز نباید دستمالی که داخل دستشویی استفاده کرده اید را داخل توالت بیندازید، زیرا در عرض چند ثانیه تمام آلودگی های آن پخش خواهد شد و باعث گرفتگی چاه هم می شود.

هنگام شامپو زدن موها را بالای سر جمع می کنید

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد مخصوصا خانم ها با موهای بلند مرتکب می‌ شوند، این است هنگامی که موهای شان خیس است، آنها را بالای سر خود جمع می‌ کنند که انجام این کار باعث گره خوردگی مو ها می‌ شود و یک موی زبر و خشک را به شما تحویل می دهد.

گوش را با گوش پاک کن تمیز می کنید

درست است که باید مراقب باشید که جرم ها و آلودگی ها داخل گوشتان راه پیدا نکند؛ اما جالب است بدانید که این مواد را نباید با گوش پاک کن تمیز کنید، زیرا ممکن است گاهی اوقات به پرده گوش آسیب وارد کند؛ به جایش از پنبه معمولی استفاده کنید.

گوش پاک کن

دستشویی رفتن را طولانی می کنید

خیلی از افراد زمانی که دستشویی هستند، این پروسه را خیلی طولانی می کنند اما استفاده بیش از حد از دستشویی در طولانی مدت باعث ایجاد بواسیر خواهد شد‌.

از دستمال داخل دستشویی برای تمیز کردن صورت استفاده می کنید

آلودگی و رسوبات دستمال داخل دستشویی عامل ایجاد انتقال انگل و باکتری برای افراد است و باید مراقب باشید که هرگز از دستمال داخل دستشویی برای صورت تان استفاده نکنید.

دما را داخل دستشویی تغییر نمی دهید

زمانی که می‌ خواهید سینک دستشویی یا توالت را بشویید، نباید از آب ولرم استفاده کنید؛ بلکه باید از آب داغ استفاده کنید. هرچه آب داغ تر باشد، احتمال تمیز شدن سطوح بیشتر است.

صابون را نمی شویید

زمانی که می خواهید از صابون برای تمیز کردن دست هایتان در دستشویی استفاده کنید، باید مراقب باشید که حتماً صابون را هم بشویید، زیرا آلودگی‌ های زیادی را به خود جذب کرده است.

شستن صابون

مسواک را داخل دستشویی می گذارید

خیلی از افراد مسواک را داخل دستشویی می گذارند. انجام این کار باعث می شود که آلودگی ها روی مسواک بنشیند که اصلاً راهکار سالم و درستی نیست.

به اندازه کافی دست تان را نمی شویید

بسیار مهم است که دستان خود را به اندازه کافی بشویید تا جرم ها، باکتری ها و آلودگی ها از بین برود که حداقل زمان برای انجام این کار 20 ثانیه است.

مسواک تان را تمیز نمی کنید

محققان به این نتیجه رسیده اند که میلیون ها جرم و باکتری روی مسواک می نشیند و بسیار مهم است که مسواک را به اندازه کافی تمیز کنید، زیرا قرار است آن را داخل دهان تان بگذارید‌.

بیش از حد از دستمال توالت استفاده می کنید

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد به آن دچار هستند، زیاده روی کردن است‌. بهتر است که خیلی از دستمال کاغذی داخل دستشویی استفاده نکنید. استفاده بیش از حدِ آن باعث ایجاد جوش و انتقال کثیفی و آلودگی می شود.

دستمال توالت

با بدن تان خشن رفتار می کنید

زمانی که داخل حمام هستید، شاید وسوسه شوید که با لیف بدن خود را خیلی سفت و محکم تمیز کنید؛ اما انجام این کار پوست تان را دچار چروک و خشکی می کند؛ بنابراین نباید خیلی خشن رفتار کنید.

پشت توالت فرنگی را تمیز نمی کنید

خیلی از کسانی که از توالت فرنگی استفاده می کنند، فراموش می کنند که پشت توالت فرنگی را هم تمیز کنند. در صورتی که آن قسمت محل تجمع جرم و باکتری ها است.

نرم‌کننده را به قسمت بالای مو ها نمی‌ زنید

بسیار مهم است که نرم‌کننده را کمی بعد از ریشه تا قسمت پایین مو استفاده کنید. بعضی از افراد فقط نرم‌کننده را به نوک مو می‌ زنند که کاملا اشتباه است.

فرچه دستشویی را سریعاً سر جای خودش قرار می دهید

جرم ها و رطوبت ممکن است روی فرچه دستشویی بنشیند؛ به خاطر همین باید مراقب باشید که سریعا آن را در جایش قرار ندهید و حتما آن را بشویید و اجازه دهید که کاملا خشک شود.

فرچه دستشویی

صابون تان مرطوب‌کننده ندارد

اگر صابون حاوی نرم‌کننده و مرطوب‌کننده نباشد، باعث خشکی پوست خواهد شد؛ پس بهتر است از صابون حاوی نرم‌کننده استفاده کنید.

به خوبی بدن تان را نمی شویید

همه شما قبل از این که دوش بگیرید، از صابون و یا شامپو بدن استفاده می کنید. زمانی که می خواهید بدن تان را بشویید، به اندازه کافی آب بگیرید تا تمام صابون ها و مواد شیمیایی از منافذ پوست تان بیرون بیاید.

حوله را روی بدن تان می کشید

هنگام خشک کردن بدن، باید از پوست تان مراقبت کنید. نباید حوله را روی بدن تان بکشید؛ بلکه باید آن را به صورت ضربه ای به بدن بزنید تا زمانی که پوست تان خشک شود.

کیا تو حموم دستشویی این کار اشتباهو انجام میدن؟

4.595
این مطلب مفید بود ؟869
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
ه.خ1401-02-20
من بعضی هاشو انجام میدم
چقدر بده که زیاد درباره باید نبایدهای حمام نمیدونیم
ممنون از شما
232
وبگردی