زیبایی چشم
روش های مختلفی برای آرایش و زیبای چشم ها در آرایشگاه ها ارائه میشود اما روشی جدید مد شده است که بسیاری از خانم ها بدون اطلاع از خطرات آن، حاضر به انجامش هستند.

زیبایی چشم و خطرناک ترین مواد برای آرایش چشم

زیبایی چشم و دیگر اعضای صورت که این روزها در بین مردم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و بیشتر خانم ها میخواهند هر طور شده، با استفاده از ابزار و لوازم آرایش های مختلف صورت خود را زیباتر کنند؛ گاهی میتواند مشکل ساز شود به این دلیل که بعضی از این لوازم آرایش یا ابزارها که بخصوص برای زیبایی چشم استفاده می شوند؛ بدون این که بدانید خطرات بسیار زیادی دارند که در این قسمت از دنیای مد نمناک تصمیم داریم آن ها را به شما معرفی کنیم.

اکستنشن مژه خطرناک ترین نوع آرایش چشمی است

اکستنشن مژه یکی از اقدامات زیبایی است که این روز ها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و در بین مردم محبوب شده است؛ اما چسب هایی که برای اکستنشن مورد استفاده قرار می گیرند تا آن ها را به پشت پلک بچسبانند؛ خطرات بسیار زیادی داشته و می‌ تواند باعث واکنش آلرژیک شود و در نهایت موجبِ ملتهب شدن پلک و ورم این ناحیه خواهد شد.

به خاطر همین بهتر است تا جایی که می‌ توانید از اکستنشن مژه به خاطر چسب هایی که دارند خودداری کنید، در غیر این صورت باید منتظر حساسیت بعد از آن باشید که علائم آن نیز شامل سوزش، خارش، قرمزی، ورم و درد اطراف چشم می باشد. گاهی قطره های ضد آلرژی بدون نسخه یا کمپرس سرد هم استفاده می شود؛ اما در صورت واکنش شدید آلرژیک باید به پزشک مراجعه کنید.

اکستنشن مژه

برای اکستشن مژه از هر چسبی استفاده نکنید

 

طبق مطالعات انجام شده، چسب مژه و اکستنشن توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده است؛ بنابراین بسیار مهم است که خیلی تحقیق کنید و از هر چسبی استفاده نکنید، اما به طور کلی استفاده از آنها کار خطرناکی است و تا حد ممکن توصیه نمی شود.

اما اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید؛ در نظر داشته باشید که چسب باید غیر سمی، بدون بو و ضد آلرژی باشد. از طرفی؛ فرمالدهید موجود در چسب مژه هم می تواند اصلی ترین عامل واکنش آلرژیک باشد؛ البته مواد دیگری مانند لاتکس، بنزوئیک اسید یا ماده چسبنده سلولز هم خود واکنش آلرژیک به وجود خواهد آورد؛ بنابراین در این مورد باید خیلی تحقیق کرده و چسبی را انتخاب کنید که به پوستتان آسیبی وارد نکرده و باعث حساسیت چشم تان هم نشود..

خطر روش تازه مٌد شده زیبایی چشم در آرایشگاهها

520
این مطلب مفید بود ؟200
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی