مرتب کردن تخت
یکی از مهمترین روشها برای داشتن اتاق خواب منظم، مرتب کردن تخت خواب بعد از بیدار شدن است. تخت خواب منظم تاثیر زیادی در تقویت روحیه و کاهش استرس افراد دارد.

مزایا و فواید مرتب کردن تخت خواب

همان طور که می دانید امروزه بیشتر منازل، آپارتمانی و کوچک هستند، بنابراین مرتب کردن آن بسیار دشوار تر است. یکی از بی نظمی ها که باعث می شود اتاق و منزل آشفته به نظر برسد نامرتب بودن تختخواب است. به همین دلیل در این بخش از سبک زندگی نمناک به مزایای مرتب کردن تختخواب می پردازیم، فوایدی که شاید در نگاه اول ساده باشند اما تاثیرات موثر خود را خواهند داشت.

مرتب کردن تختخواب

مرتب کردن تختخواب کار ساده ای است که فضا را زیباتر نشان می دهد:

مرتب کردن تختخواب حدوداً 5 دقیقه طول می کشد و کار سختی نیست. تخت خواب مرتب شده به اتاق خواب ظاهری زیبا و آراسته می دهد، بنابراین در صورت ورود مهمانان غیر منتظره همیشه آماده خواهید بود و برای شما جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

تختخواب مرتب هماهنگی بهتری به سایر وسایل منزل می دهد:

مرتب بودن تخت خواب نظم خاصی به فضای اتاق شما میبخشد و این نظم به خودی خود شما را به مرتب کردن سایر بخش های اتاق و منزل تشویق میکند؛ برای همین اکثر خانم های خانه دار سعی می کنند مرتب کردن خانه را از اتاق خواب شروع کنند تا حس مثبت تماشای یک تخت خواب مرتب به آنها انگیزه ی ادامه تمیزکاری را ببخشد.

تختخواب مرتب، روحیه و بهره وری شما را تقویت می کند:

خوب است روز خود را با یک کار مفید، حتی کوچک مانند مرتب کردن تختخواب شروع کنید. نظم و ترتیب دادن به منزل و اتاق خواب به شما احساس مثبتی می دهد، همچنین با ایجاد آرامش می تواند روحیه شما را بیشتر تقویت کند. خوب میدانید که داشتن آرامشی که از جزئیات هرچند ریز و به ظاهر ساده به فرد منتقل میشود تاثیر قابل توجهی درانجام فعالیت و کارهای روزمره خواهد داشت.

تاثیر اتاق منظم

تختخواب مرتب به خواب آرام کمک می کند :

قبلا درباره تاثیر مثبت مرتب کردن تخت خواب صحبت کردیم و دانستید که مرتب کردن تختخواب آرامش بیشتری به اعضای خانواده می دهد، تحقیقات ثابت کرده است که مرتب بودن تخت خواب تاثیر ویژه ای در داشتن خواب راحت دارد چرا که آرامشی را که لازمه ی خواب با کیفیت است به شما در یک نگاه القا میکند.

تختخواب مرتب استرس را کاهش می دهد :

تقریباً یک سوم زندگی خود را در اتاق خواب سپری می کنید، به همین دلیل، مرتب بودن اتاق در روحیه شما تأثیر زیادی دارد و استرس را تا حد زیادی کاهش می دهد ، چرا که بی نظمی آرامش را مختل کرده و روز بعد را دچار آشفتگی می کند.

چند فایده کوچک و جالب مرتب کردن تخت خواب

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ف
وبگردی