اشتباهات اتاق خواب
اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت خانه به حساب می آید .برای داشتن آرامش در اتاق خوابتان باید به برخی نکات دقت و توجه بیشتری داشته باشید.

اشتباهات رایج و مخرب در اتاق خواب

اینکه شما اتاق خواب خود را چگونه بچینید، از چه چیز هایی در آن استفاده کنید و چگونه رنگ ها را در آن به کار ببرید، بسیار مهم است زیرا اتاق خواب قرار است محلی برای افزایش آرامش شما باشد. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم اشتباهاتی را معرفی کنیم که بسیاری از شما در اتاق خواب تان انجام می دهید. پس بهتر است که تا انتهای این مقاله را دنبال کنید تا با آن ها آشنا شوید.

استفاده از از رنگ خیلی روشن با طراحی‌ بولد برای رختخواب

شاید فکر کنید که رنگ های جیغ بهترین رنگ برای رختخواب باشد اما اصلاً این گونه نیست. بهتر است که رنگ‌ های خیلی روشن یا طراحی هایی که خیلی بولد هستند را برای رختخواب استفاده نکنید و از یک رنگ خنثی و یک طراحی کاملا ساده کمک بگیرید تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید. معمولا رنگ سفید ساده و بدون طراحی خاص می تواند بهترین گزینه برای رختخواب باشد.

اتاق خواب

خرید قاب عکس های گران قیمت

به جای این که پول تان را صرف خریدن قاب عکس های گران قیمت برای اتاق خواب کنید که هیچ کاربردی هم ندارند، سعی کنید که از انواع ارزان ‌تر آن‌ ها خریداری کنید. بهتر است که به یک الی دو عدد قاب عکس اکتفا کنید و بیش از حد محیط اتاق را شلوغ نکنید تا آرامش تان بیشتر باشد.

خالی نگه داشتن دیوار ها

درست است که به شما گفتیم دیوار اتاق تان را با قاب عکس ها خیلی شلوغ نکنید؛ اما از طرفی دیوار خیلی خالی هم فضای اتاق را سرد می کند. بهتر است از آثار هنری به اندازه متعادل روی دیوار ها استفاده کنید و فضا را بیش از حد خالی نگه ندارید.

با گوشی موبایل به رختخواب رفتن

اگر چه این موضوع به طراحی اتاق مربوط نمی شود؛ اما مساله بسیار مهمی است که باید در نظر بگیرید. اگر با گوشی موبایل به اتاق خواب می روید، بدانید که دیگر نمی توانید راحت بخوابید. مهم تر از همه اینکه باکتری گوشی موبایل به تختخواب وارد می‌ شود و مضرات زیادی برای بدن شما دارد.

استفاده موبایل در تخت

مرتب نکردن اتاق خواب

اتاق خواب باید تمیز ترین محیطی باشد که در خانه دارید، زیرا شما در طول شب تا صبح در آن هستید. در نتیجه میکروب و آلودگی ها باید از شما دور باشند و مهم تر از همه این که فضا باید مرتب و منظم باشند تا راحت تر در آن بخوابید.

نورپردازی بسیار محدود

بعضی از افراد اتاق خواب خود را خیلی تاریک نگه می‌ دارند و هیچ نورپردازی را در آن استفاده نمی‌ کنند اما بهتر است که در تاریک بودن اتاق هم زیاده‌ روی نکنید. شاید نیاز داشته باشید که زمانی در این اتاق مطالعه کنید.‌ پس بهتر است طوری آن را طراحی کنید که نور کافی به آن برسد.

بی توجهی به پنجره

بسیاری از افراد اتاقی را برای خوابیدن انتخاب می‌ کنند که پنجره نداشته باشد و بتوانند کاملاً از تاریکی آن برای خوابیدن استفاده کنند. بعضی از افراد هم اتاق شان پنجره دارد اما آن را به طور کامل با پرده پوشانده اند؛ بنابراین بهتر است این کار را نکنید و پرده را کنار بزنید تا صبح ها با نور طبیعی از خواب بیدار شوید تا هم انرژی بیشتری داشته باشید و هم از مزایای نور خورشید برای سلامت بدن خود استفاده کنید.

پنجره

مرتب نکردن به موقع رختخواب

شاید فکر کنید که فردا شب دوباره قرار است در همان تختخواب بخوابید. پس اهمیتی ندارد که آن را مرتب کنید؛ اما مرتب کردن تخت خواب نه تنها آرامش ذهنی ایجاد می‌ کند، بلکه حشرات و جانوران و موجودات ریز و آسیب زا را از داخل آن دور می کند. پس بهتر است که به طور منظم ملحفه و روبالشی ها را بشویید و محیط را مرتب نگه دارید.

این اشتباهات بد رو تو اتاق خوابت نکن 

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی