قبل ازدواج
انتخاب همسری که بتوانید ادامه زندگی را با شادی و عشق همراه او باشید اهمیت زیادی داری پس قبل از ازدواج روشن کردن برخی مسائل برای داشتن ازدواج موفق الزامی است.

مسائلی که قبل ازدواج باید با همسر آینده تان حل کنید

وقتی تصمیم به ازدواج می ‌گیرید؛ باید شرایطی را بپذیرید تا در کنار هم احساس آرامش داشته باشید. بنابراین، بسیار مهم است که مانند هر توافق دیگری در زندگی تان؛ تمام جوانب و شرایط را بررسی کنید و از تصمیم خود مطمئن باشید. مطمئناً عشق ثمره یک ازدواج شاد و موفق است که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک مواردی را معرفی خواهیم کرد که اگر نادیده گرفته شوند، اغلب بعدها به اختلاف و مشکل تبدیل خواهند شد.

مسائل مالی

عشق برای یک ازدواج موفق کافی نیست. در اکثرِ زندگی های زناشویی مشکلات مالی به یک معضل و بحث جدی تبدیل می شوند؛ بنابراین قبل از ازدواج؛ بفهمید که نظر طرف مقابلتان در مورد پول چیست. در واقع کسی که خود را در کمبود ها و فراوانی های مالی شریک دانسته و کمک می کند؛ همسر بسیار خوبی خواهد شد.

کارهای عادی و روزمره

در دنیای امروزی افراد زیادی هستند که با تغییرات خودشان را وفق داده اند و می دانند که زنان محدود به آشپزخانه نیستند و می ‌توانند در محیط کار باشند و کسب درآمد کنند؛ اما درکِ این موضوع برای بسیاری از مردان سخت است. در واقع امروزه بیشتر زوج ها مایل به تقسیم مسئولیت هستند؛ بنابراین بهتر است قبل از ازدواج درباره ایدئولوژی و نظر همسرتان در مورد کار بدانید و بعد تصمیم بگیرید.

محل زندگی و تصمیمات مهم

قبل از ازدواج در مورد محل زندگی تان و جایی که قرار است زندگی کنید با همسر خود صحبت کنید. راجع به این که دوست دارید در کجا زندگی کنید، خانه شما باید چقدر بزرگ باشد و اگر فرصتی پیدا کنید که بیرون از خانه بروید؛ ترجیح می ‌دهید که در کنار خانواده تان باشید و از این دست موضوعات... این ها حرف ‌های بسیار مهمی هستند که حتماً باید قبل از ازدواج در موردشان صحبت شود.

صحبت کردن

عادات

بدون شک همه ما یک سری عادت های خوب و بد داریم و تا زمانی که مانع از فعالیت های روزمره خودمان و شریک زندگیمان نشوند؛ مشکلی ایجاد نخواهد کرد؛ بنابراین قبل از ازدواج در مورد عادات تان باهم صحبت کنید و بدانید که قرار است بقیه زندگی ‌تان را با چنین فرد و با چنین عاداتی بگذرانید.

دانستن خط قرمزها

قبل از ازدواج خط قرمز های طرف مقابل تان را بدانید و خودتان نیز به وضوح درباره خط قرمز ها و مرزهایتان صحبت کنید و اجازه ندهید که هیچ یک به خط قرمز دیگری نفوذ کند.

استفاده از رسانه های اجتماعی

برخی از افراد از به اشتراک گذاشتن زندگی خصوصی خود در رسانه‌های اجتماعی لذت می برند؛ در صورتی که برخی دیگر حریم خصوصی شان را حفظ می ‌کنند؛ بنابراین بسیار مهم است که قبل از ازدواج در این باره بدانید و به توافق نظر برسید.

فضای مجازی

اولویت کار و زندگی

بعضی ها پس از ازدواج رابطه متعادلی بین کار و زندگی زناشویی شان برقرار می کنند؛ اما برخی دیگر همیشه کار را اولویت قرار می دهند؛ بنابراین بسیار مهم است که قبل از ازدواج بدانید شریک زندگی تان جز کدام دسته قرار دارد و پس از ازدواج پشیمان نشوید.

صمیمیت

بدون شک هر کسی برای ابراز احساسات و حس صمیمیت؛ ترجیحات خاص خودش را دارد. برخی از افراد صمیمیت خود را به صورت فیزیکی ابراز می ‌کنند؛ اما برخی دیگر کلامی هستند و برخی دیگر با رفتارشان نشان می دهند؛ بنابراین قبل از ازدواج مطمئن شوید که شریک زندگی شما جز کدام دسته است و نیاز و مرز های یکدیگر را بشناسید.

قبل ازدواج، تکلیف این چیزها رو با خواستگارت روشن کن

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی