تولد
کارهای ممنوع قبل از عروسی
جشن عروسی یکی از مهم ترین مراسم ها برای خانم هاست و دوست دارند عروسی زیبا و خیره کننده باشند اما ممکن است در این راه دست به اقدامات اشتباه بزنند و پشیمان شوند.

کارهایی که قبل از عروسی نباید انجام دهید

جشن عروسی یکی از مهم ترین مراسماتی است که عروس خانم دوست دارد در آن بدرخشد و چهره ای زیبا و بی نقص داشته باشد. برخی از عروس خانم ها قبل از مراسم عروسی خود اقداماتی را انجام می دهند که نه تنها سبب زیباتر شدن آنها نمی شود بلکه آسیب های زیادی را به پوست و زیبایی شان می رساند و باعث می شود، نتوانند آنطور که باید در مراسم عروسی خیره کننده باشند. اگر مراسم ازدواج شما نزدیک است، کارهایی که در این بخش از نمناک آورده ایم را انجام ندهید.

رنگ موی جدید امتحان نکن

قبل از عروسی وقت امتحان کردن رنگ موی جدید نیست پس از تغییر رنگ موی خود در هفته قبل از عروسی بپرهیزید. اگریک هفته قبل از مراسم عروسی موهای خود را رنگ کنید، این رنگ مو به موها آسیب رسانده و بر روی جذب رنگ جدید تاثیر می گذارد پس حداقل یک هفته قبل از عروسی از رنگ کردن موها خودداری کنید.

رنگ مو

موهات کوتاه نکن

بهتر است قبل از عروسی موهای خود را خیلی کوتاه نکنید زیرا آرایشگر شما می تواند با موی بلند هر مدلی که دوست داشته باشید را برایتان اجرا کند. اگر موهای شما خیلی کوتاه باشد، ممکن است با یقه‌ی لباس، تور و یا جواهرات روز عروسی شما خوب و جالب به نظر نرسد و با هم هماهنگی نداشته باشند. اگر می خواهید موهای خود را کوتاه کنید، یک ماه قبل از عروسی، پیرایش مختصری به اندازه‌ی چند سانت، داشته اما بعد از آن هرگز موهایتان را کوتاه نکنید.

ورزش سنگین انجام نده

ورزش برای سلامتی و شادابی بسیار مؤثر است اما باید قبل از مراسم عروسی از انجام ورزش های سنگین و جدید بپرهیزید و برنامه ورزشی قبلی و نرمال خود را حفظ کنید زیرا برنامه ورزشی جدید و سنگین به بدن فشار وارد می کند و موجب درد و کشیدگی ماهیچه‌ها می شود پس برای فرونشاندن استرس قبل از عروسی به پیاده‌روی بپردازید.

ورزش

قبل از عروسی وقت برنزه کردن نیست

شما باید در لباس عروسی با پوست سالم و طبیعی خود بدرخشید پس قبل از عروسی وقت برنزه کردن نیست زیرا برنزه کردن ممکن است شما را در معرض آسیب پوستی قرار دهد و پوستتان را از همیشه تیره‌تر کند و سبب می شود در عکس‌های عروسی غیرطبیعی به نظر برسید.

یک هفته قبل از عروسی رژیم نگیر

چند روز قبل از عروسی دیگر وقت لاغر کردن و رژیم گرفتن نیست، شما باید یک هفته قبل از عروسی وعده‌های غذایی مناسبی داشته و به مقدار کافی آب بنوشید و هیچ وعده غذایی را حذف نکنید زیرا غذا مانند سوخت بدن عمل می‌کند و سبب می شود در روز عروسی پر نشاط و انرژی باشید.

لاغری

غذاهای چرب و شیرین نخور

تغذیه نقش مهمی در ایجاد پوست چرب وآکنه صورت دارد. افرادی که غذاهای قندی و چرب مصرف می کنند، بیشتر در معرض آکنه قرار دارند زیرا مصرف این غذاها سطح قند خون را افزایش می دهد و باعث ایجاد آکنه خواهند شد پس بهتر است قبل از عروسی غذاهای سالم تر بخورید.

کمتر کافئین مصرف کن

بسیاری از افراد به دلیل کارهای فراوان قبل از عروسی بیش از حد کافئین مصرف می کنند تا بتوانند انرژی بیشتری داشته و کمتر خوابیده و به همه کارهای خود برسند. کافئین مهیج و محرک سیستم عصبی است و با مصرف مواد غذایی دارای کافئین، نه تنها استرس و عصبانیت شما بیشتر خواهد شد بلکه آب بدن جذب و باعث تیرگی زیر چشم می‌شود.

قهوه

آرایشت را تغییر نده

قبل از عروسی حتما یک آرایشگر ماهر انتخاب کنید و در روز عروسی به آرایشگر خود اعتماد کنید. آرایشگر ماهر هنگام طراحی چهره شما، نوع پوست، سن، مدل مو شما را در نظر می گیرد پس خیلی نگران نواقص پوست خود نباشید و همان روز سبک آرایشتان را عوض نکنید.

شب زنده داری نکن

کمبود خواب روی حال و حوصله، انرژی، هوشیاری ذهن و توانایی مقابله با استرس، اثر می گذارد. هر فرد بالغ و سالم به 7.5 تا 9 ساعت خواب شبانه احتیاج دارد تا بتواند به بهترین کارایی خود برسد پس قبل از عروسی از شب زنده داری بپرهیزید و خواب کافی داشته باشید زیرا خواب کافی باعث می‌شود چشم‌های شما براق‌تر و زیباتر باشد و شما برای روز عروسی شاداب‌تر و آرام‌تر خواهید بود.

بی خوابی

از محصولات پوستی جدید استفاده نکن

یکی دو هفته قبل از عروسی دستورات مراقبت پوستی خود و یا محصولات آن را تغییر ندهید زیرا ممکن است پوست شما نسبت به محصول مراقبتی جدید حساس شود و واکنش‌های آلرژیک مانند خشکی پوست، چربی پوست و... نشان دهد. برای اینکه پوستتان در روز عروسی درخشنده و عالی باشد، چند ماه قبل از زمان عروسی به متخصص پوست مراجعه نمایید.

لایه‌برداری را به هفته آخر موکول نکن

لایه‌برداری و پاکسازی پوست یک هفته قبل از جشن عروسی ممنوع است زیرا بعد از دریافت مواد شیمیاییِ پاکسازی و لایه‌برداری، پوست بعضی از افراد مرتباً پوسته پوسته و به شدت قرمز و ملتهب می‌شود. پوسته پوسته شدن پوست ممکن است، سبب شود پوست شما زیر آرایش حالت برجسته و گلوله مانند بگیرد پس حداقل دو هفته قبل از جشن عروسی وقت قبلی پاکسازی، لایه‌برداری و یا هر درمان پوستی دیگری نظر بوتاکس و... را هماهنگ نمایید.

کارهایی که قبل از عروسی نباید انجام بدیم

4.548
این مطلب مفید بود ؟435
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : عروسی
وبگردی