جذب دیگران
اینکه دیگران در کمترین زمان ممکن جذب شما می شوند، به معنی خاص و منحصر بفرد بودن شما می باشد. اما چه دلایل و ویژگی هایی باعث جذب شدن دیگران به ما می شود؟

ویژگی های رفتاری و ظاهری که دیگران را مجذوب ما میکند

جذاب بودن قاعده کلی و مشخصی ندارد و تقریبا سلیقه ای است اما بر اساس یافته های علمی افراد جذاب دارای خصوصیات مشخصی هستند که می توانند دیگران را جذب خود نمایند. قدرت جذابیت مهارتی اکتسابی است که تمام انسان ها می توانند آن را در خود رشد داده و تبدیل به فردی جذاب و تاثیرگذار شوند، پس اگر می خواهید در نزد دیگران جذاب به نظر برسید، این بخش از سبک زندگی نمناک را مطالعه نمایید. 

لب ها

ارتباط چشمی قوی 

این را فراموش کنید که چشم، پنجره ای رو به سوی روح است. زیرا آنها دریچه ای برای جلب توجه عاشق هستند. مردمک چشم شما وقتی مجذوب شخصی می شوید کمی بزرگتر می شود و افراد به شدت جذب چشم هایی با مردمک گشاد می شوند. مطالعات نشان می دهد هرگز نباید فرصت نگاه کردن و خیره شدن به شخص یا هدف مورد نظر را از دست دهید. 

لبخند مانند یک ایموجی

وقتی می گوییم مثل ایموجی لبخند بزنید، در مورد چهره شاد صحبت می کنیم، نه بادمجانی که شکل نامناسبی دارد. یک مطالعه نشان می دهد افراد به طور قابل توجه جذب کسانی می شوند که لبخند بر چهره دارند البته بخاطر داشته باشید که با شکلک آن ها را گیج نکنید

دندان های سفید 

تحقیقات نشان می دهد که دندانهای صاف و سفید از جذابیت بیشتری برخوردارند و می توان تصور کرد که اکثر افراد دندانهای زرد و پوسیده را دوست ندارند. لازم نیست به شما بگوییم مرتبا مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به دندانپزشک مراجعه کنید ولی از این موضوع تعجب خواهید کرد که چه تعداد افراد بهداشت دندان را رعایت نمی کنند. این یکی از آن هشدار های ناخودآگاه سلامتی و باروری است که تکامل آن چنان ماهرانه در DNA قرار دارد و به ما در زنده ماندن کمک می کند.

دندان های سفید

صدای بلند 

صداهای بلند به وضوح جذاب تر هستند. محققان بیان می کنند علت آن این است که صداهای بلند نشان دهنده ی اندازه کوچک بدن است که برای جامعه ی ما جذاب تر تلقی می شود. همه ی ما این حقیقت را می دانیم که کشیدن سیگار باعث کاهش جذابیت می شود زیرا صدا را بم تر و دندان هایتان را زردتر می کند و می دانید که باعث سرطان می شود.

پوشش قرمز رنگ 

در بررسی های انجام شده که دو عکس از یک زن گرفته شد و  دقیقا مشابه هم بودند نشان داد عکسی که زن با لباسی به  رنگ آبی داشت در مقایسه با عکس دیگر که زن رنگ قرمز پوشیده بود و در حالت مشابهی قرار داشت کمتر مورد توجه قرار گرفت و عکس زنی که لباس قرمز رنگ پوشیده بود به صورت جذاب تر و دلربا تر رتبه بندی شد. علاوه بر این شرکت کنندگان در این مطالعه نشان دادند که تمایل آنها به افرادی که پوشش قرمز مایل به سرخ دارندبیشتر است. 

تقارن چهره

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که افراد را مجذوب می کند طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم:تقارن چهره. تقارن زمانی وجود دارد که سمت چپ صورت تان دقیقا شبیه سمت راست صورت باشد و بالعکس یا چیزهایی که در یک سمت وجود دارد دقیقا با چیزهای سمت دیگر مطابقت داشته باشد. بیشتر  مدل های چهره تقارن دارند.

تقارن چهره

اعتماد بنفس

جذابیت فقط جذابیت ظاهری نیست پس فکر نکنید که باید به طور ژنتیکی وجود داشته باشد  شخصیت ما چیزهای زیادی دارد که می تواند شما را جذابتر کند. مثلا اعتماد به نفس یک نمونه از آن است که می تواند به طور گسترده باعث افزایش جذابیت شما شود.

افرادی که اعتماد به نفس دارند بیشتر با ارسال سیگنال های مورد نظر تطابق می یابند. هر چه سیگنال های بیشتری را به خارج ارسال کنید در عوض سیگنال های بهتری دریافت خواهید کرد حتی اگر جذاب ترین فرد در یک محیط  نیستید، داشتن این طرز فکر که از این فردی که هستید خوشحالید می تواند به شما کمک کند تا برداشت بهتری نسبت به خود داشته باشید.  خصلت های غیر فیزیکی بسیاری وجود دارد که به طور باور نکردنی موجب جذابیت یک فرد می شود.

خود آگاهی

به شناخت فرد از حالات درونی، نیات، طیف وسیعی از چیزها مانند نیازها، امیال، شکست، عادات، چیزهایی که دوست دارید و ندارید و آنچه شما را خشمگین یا خوشحال می کند خود آگاهی گفته می شود. خود آگاهی باعث افزایش  اعتماد به نفس شده و شما را قادر می سازد تا به طور واضح نقاط ضعف و قوت خود را ببینید و زمان و انرژی بیشتری را صرف انجام کارهایی کنید که در آن مهارت دارید. 

خود آگاهی

اصالت

وقتی فردی اصیل است از این که خودش باشد نمی ترسد. شما می توانید اصالت را در خودتان و دیگران، با ویژگی هایی مانند درک  واقعیت، پذیرفتن خود و سایر افراد، متفکر بودن، شوخ طبع ، توانایی ابراز احساسات خود آزادانه و واضح، یادگیری از اشتباهات خود و دیگران  و درک انگیزه ها تشخیص دهید.

اصالت، خودآگاهی و اعتماد به نفس همه ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. ترکیبی از اصالت و آسیب پذیری به افراد  اعتماد به نفس می دهد تا با اطرافیان راحت باشند. 

آسیب پذیری

آسیب پذیری باعث می شود به گونه ای دیده شوید که ناراحتید:نقاط ضعف، نقص، ناامنی و ...را هنگامی که آسیب پذیرید نشان می دهید و تصمیم می گیرید خود را پنهان نکنید خوب و بد، قوی و ضعیف... همه اینها را بروز دهید. راحت بودن، صداقت به شما جرات می دهد.حتی اگر این آسیب پذیری به طرز باورنکردنی احساس خطر ایجاد کند، می تواند بسیار سودمند باشد.

آسیب پذیر بودن

شجاعت

 شجاعت یا همان جرات یک ویژگی شخصیتی جذاب است. این ویژگی میل به انجام خطرات حساب شده را در انسان ایجاد می کندو باعث مجذوبیت انسان می شود.

تمایل به تجربه و کنجکاوی

تمایل به تجربه یکی دیگر از علائم جذابیت است که با خلاقیت، تعقل، تخیل و کنجکاوی مشخص می شود همچنین این افراد از یادگیری چیزهای جدید لذت می برند، درباره دنیای اطرافشان کنجکاو اند و به تجربه های جدید علاقه مند هستند. 

همدردی

یکی از مزایای بزرگ تمایل به تجربه و همچنین کنجکاوی این است که همدلی ما را بیشتر و به ما کمک می کنند تا با دیگران پیوند برقرار کنیم، زیرا تلاش برای درک زندگی افراد متفاوت به ما کمک می کند تا جهان بینی خود را گسترش دهیم و بیشتر این تفاوت ها را بپذیریم وقتی ارتباط عمیق تری با افرادی که ملاقات می کنیم ایجاد کنیم، احتمالاً علاقه ما به زندگی دیگران منجر به علاقه متقابل خواهد شد - آنها می خواهند درباره شما بیشتر بدانند و از اینجا ارتباط برقرار می شود.

همدردی

بخشندگی 

نکته این است که این فرد می خواهد تجربیات خود را با شما  در میان بگذارد. بنابراین جای تعجب نیست که خودخواه بودن قطعاً هیچ جذابیتی ندارد. در حقیقت، عکس این قضیه صادق است. مطالعات نشان داده که افراد با روحیه سخاوتمندانه بیشتر دیگران را به خود جذب می کنند.

پس بیش از پیش برون گرا باشید و کمک مالی به امور خیریه و ...کنید این کار به جذابیت بیشتر کمک خواهد کرد.

شوخی و سرزندگی 

برخی محققان پیشنهاد می کنند اگر می خواهید توجه کسی را به خود جلب کنید شوخ طبع و شیرین سخن باشید تا دیگران مجذوب شما شوند. زندگی گاهی اوقات می تواند آنقدر جدی و پرتنش باشد که باعث روحیه منفی و از دست دادن اوقات خوش می شود بنابراین، دفعه بعد که استرس داشتیداین حس را رها کنید و از بودن خود نهایت استفاده را ببرید زیر باران برقصید و از عمق وجود خود بخندید حتما احساس شگفت انگیزی خواهید کرد و افراد به شما جذب می شوند.

اندیشمندی 

فیلم های زیادی با این فرض ساخته شده اند که هیچ کس دوست ندارد فرد عجیب متفکر به نظر برسد اما تهیه کنندگان غیر از هالیوودی معتقدند این اشتباه است و طبق بررسی ها ما بیشتر جذب انسان  هایی می شویم که باهوش و متفکر هستند چرا که این یک ویژگی خوب است پس کتاب ها را از کتابخانه خارج کنید و به بازی فکری بپردازید.

اندیشیدن

درست گوش دادن

اگر به دنبال جذب دیگران هستید، واقعاً توانایی گوش دادن شما تاثیر ویژه ای دارد . وقتی کاملاً به صحبت های شخص فردی گوش می دهید به او نشان می دهید آنچه را که برایتان بیان می کند قابل توجه و مهم است. با درگیر شدن عمیق در آنچه او با شما بیان می کند، اعتماد بنفس و ارتباط عمیق و نزدیک بین هر دوی شما ایجاد می شود.

در حقیقت، اگر تمایل به افزایش سطح جذب دارید، تمرین مهارتی که به عنوان گوش دادن فعال شناخته می شود گام مهمی در این روند است. گوش دادن فعال زمانی است که شما کاملاً متعهد باشید آنچه شخص برای شما بیان می کند را درک کنید  و با قصد، هدف و بدون هیچ گونه حواس پرتی و یا وقفه گوش دهید و از آنجا که امروزه بسیاری از افراد کاملاً درگیر تلفن، شغل و تعهدات شخصی خود هستند، توانایی گوش دادن در حالی که کاملاً در آن لحظه حضور دارید رفتار بسیار جذابی است.

مهربانی

وقتی صحبت از انجام رفتارهایی می شود که می توان دیگران را بیشتر مجذوب خود کرد، مهربانی، بخشندگی و ملاحظه به ذهن می رسد. در حقیقت ، نه تنها مهربانی، مراقبت و نگرانی واقعی در مورد رفاه دیگران بلافاصله افراد را به سمت شما سوق می دهد، بلکه تحقیقات نشان داده است که زنان و مردان ترجیح می دهند در کنار افرادی باشند که رفتارهای نوع دوستی دارند.

شاید این خیلی تعجب آور نباشد، زیرا احتمالاً تجربه دارید و  ترجیح می دهید وقت خود را با شخصی متفکر، مهربان و سخاوتمندانه بگذرانید در مقابل کسی که بیرحم  است.  به عبارت دیگر، رفتار خیرخواهانه در جذب دیگران آنقدر قدرتمند است که می تواند ظاهر شما را به گونه ای تحت تأثیر قرار دهد که به شما کمک کند از نظر جسمی جذابیت بیشتری داشته باشید پس اگر هدف تان این است که واقعاً دیگران را به سمت خود جذب کنید، مهربان باشید. 

مهربان بودن

توجه به نشانه های کلامی و غیرکلامی

هنگامی که می خواهید دیگران را مجذوب خود کنید، مورد مهم دیگر این است که به نشانه های کلامی و غیرکلامی شخص توجه کنید به عبارت دیگر، نه تنها به صحبت های این شخص گوش می دهید، بلکه بر نحوه گفتن وی نیز تمرکز می کنید.

به عنوان مثال، آیا این شخص فریاد می زند، نفس عمیق  می کشد، نجوا می کند؟ آیا دستان آنها مشت شده یا ضربدر است یا اینکه به حالت عصبی به جلو و عقب می لرزند؟ اگر هدفتان مجذوب شدن است بایدبه این نشانه ها توجه کنید. 

این نه تنها به طور مستقیم به گوینده نشان می دهد که شما کاملاً متعهد به گوش دادن به صحبت های آنها بدون هیچ گونه اختلالی هستید، بلکه باعث ایجاد حس صمیمیت، همدلی و تفاهم بین شما می شود زیرا نشان می دهید که می خواهند آنچه را که گفته شده کاملاً درک کنید. 

نمایش روحیه داوطلبانه

داوطلب شدن نه تنها به جامعه کمک می کند ، بلکه به نفع سلامتی افراد نیز است و دقیقاً مانند ذهن آگاهی می تواند جذابیت تان را افزایش دهد.  محققان از زنان و مردان نظرسنجی کردند و از آنها خواستند میزان جذابیت افرادی که داوطلبانه "کمک" می کنند و افرادی که نوع دیگری از رفتار را دارند نشان دهند. افرادی که به دیگران چه زن و چه مرد کمک  می کنند به میزان قابل توجهی جذاب تر  هستند. 

کمک کردن

خوش بویی

در حالی که بوی طبیعی بدن در جذب دیگران نقش دارد، اما روشهایی وجود دارد که می توانید رایحه خود را تقویت کرده و در نتیجه توانایی تان را در جذب دیگران افزایش دهید.  مشخص شده که وانیل یک عطر جهانی خوشایند است و حتی این قدرت را دارد که خاطرات خوشی را از دوران کودکی در کسانی که بوی آن را می دهند ایجاد کند. به همین دلیل افراد می توانند به طور خودکار به شما جذب شوند.

تحقیقات نشان داده که رایحه وانیل می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند و زمانی که هدف تان این است که خود را برای دیگران جذاب تر کنید گزینه خوبی است به همین دلیل در بسیاری از محصولات بهداشتی مانند شامپوها، نرم کننده ها، لوسیون ها، عطرها، صابون ها یافت می شود. 

وقت شناسی 

عمل کوچکی مانند زمان شناسی می تواند پیامدهای بزرگی داشته باشد، زیرا نه تنها اصول و اولویت های شخصی تان  را نشان می دهد، بلکه بینشی را که شما نسبت به دیگران دارید و با آنها رفتار می کنید نیز نشان می دهد. وقتی سرقرار ها به موقع می رسید، نشان می دهد که به آنها احترام می گذارید، برای وقت آنها ارزش قائل هستید و می توانید به تعهدات و وعده ها عمل کنید اما وقتی دیرکنید، در واقع نشان می دهید که زمان شما از زمان آنها با ارزش تر است و آنها را در اولویت قرار نداده اید و به نیازها، احساسات یا نگرانی های آنها اهمیتی نمی دهید.

با این اوصاف، اگر به دنبال جذب دیگران هستید، وقت شناسی راهی ساده برای نشان دادن ملاحظه، احترام و ارزش واقعی شما است پس جای تعجب نیست که وقت شناسی چنین نقش مهمی را در دنیای تجارت نیز ایفا می کند ، زیرا نه تنها مهارت های مدیریت زمان، بلکه مهارت های افراد را نیز نشان می دهد.

وقت شناسی

اگر به زمان شناسی نقطه قوت شما نیست ، می توانید استراتژی های مختلف مدیریت زمان را بیاموزید که به شما این امکان را می دهد امور را به دست خود گرفته و به دیگران نشان دهید که برایتان اهمیت دارند.

نگاه های عمیق 

با نگاه های عمیق می توانید شخص دیگری را جذب کنید. روانشناسان بیان می کنند مردان و زنان غالباً به مدت دو تا سه ثانیه با دقت به همسر خود خیره شوند و در این مدت ممکن است مردمک آنها گشاد شود که نشانه ای از علاقه شدید است.

تکان دادن سر

سرتان را تکان دهید، ممکن است تعجب کنید اگر بدانید این عمل کوچک بر دیگران تأثیر می گذارد تا شما را جذاب تر کند.تکان دادن سر میزان دسترسی را تا 40 درصد و احساس خوشایند را تا 30 درصد افزایش می دهد. این نتایج در بین مردان و زنان یکسان است.

ویژگی های ظاهری و رفتاری که دیگران را جذب میکند

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
برچسب : جذب افراد
وبگردی