نر و ماده بودن فلفل دلمه
چند وقتی است که در صفحات مجازی بحث های متعددی از نر و ماده بودن فلفل دلمه وجود دارد که کمی شوکه کننده است. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

یکبار و برای همیشه، فلفل دلمه ها جنسیت ندارند!

تصاویری در فضای مجازی منتشر شده است که در آنها ادعا می شود فلفل دلمه ای ها جنسیت دارند. مطابق توضیحات این تصاویر فلفل دلمه ای هایی که چهار برآمدگی دارند ماده هستند و فلفل دلمه ای هایی که سه برآمدگی دارند، نرهستند! در این تصاویر توضیح داده شده است که فلفل های ماده پر از دانه هستند و مناسب خام خوردن اما فلفل های نر را می توان در غذا های پختنی استفاده کرد. با این حال چنانچه در ادامه ی این بخش از نمناک میخوانید، این مطلب در همه جا تکذیب شده است و بهتر است که دست از انتشار آن بردارید.

برجستگی های انتهای فلفل دلمه ای نر و ماده

تعداد لوب ها ( برجستگی ها ) در انتهای فلفل دلمه ای نشان دهنده جنسیت آن نیست. فلفل دلمه ای جنسیت ندارد بلکه آن ها از گل هایی با قسمت های باروری نر و ماده به وجود می آیند و این گل ها در صورت نیاز گل افشانی هم می کنند. 

فلفل دلمه

فلفلی که دانه های بیشتری داشته باشد، اندازه بزرگتری نیز خواهد داشت؛ دانه های فلفل به غشاء داخلی آن متصل شده اند و هیچ تاثیری بر روی طعم فلفل و مناسب پخت و پز بودن یا نبودن آن ندارد. 

واضح است که برخی از افراد، به دلیل تاثیری که این شایعات بر آن ها گذاشته، اصرار دارند که حتی اگر فلفل ها جنسیت نداشته باشند، باز هم طعم یک فلفل سه لبه با چهار لبه فرق دارد و در آشپزی کاربرد های متفاوتی دارند. 

در واقع فلفل دلمه ای مراحل رشد متفاوتی دارد، در ابتدا سبز رنگ سپس رو به زرد و نارنجی می رود و در مرحله نهایی قرمز رنگ خواهد شد. فلفل قرمز رنگ شیرین ترین مزه را دارد اما به نظر نمی آید که کسی آنقدر حس چشایی قوی داشته باشد که تفاوت شیرینی بین فلفل سبز و قرمز رنگ را متوجه شود. و بسیاری از آشپز ها نیز به این موارد اهمیتی نمی دهند. 

باور کردن این مسئله که تعداد برآمدگی های فلفل دلمه نشان دهنده جنسیت آن است، ضرری را متوجه شما نخواهد کرد اما بهتر است که گوش های خودتان را به شنیدن این شایعات عادت ندهید!

نر و ماده بودن فلفل دلمه ای، شایعه یا واقعیت

4.341
این مطلب مفید بود ؟356
منبع : culinarylore / بخش سرگرمی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی