فواید صبر
بی صبری و عجله داشتن در هر چیزی همراه با استرس است که می تواند اثرات بدی برای انسان داشته باشد اما صبوری فواید فوق العاده ای برای افراد دارد.

تاثیر باورنکردنی که صبر در درون شما میگذارد

بی صبری باعث افزایش استرس، اضطراب و نا امیدی در زندگی می شود و در نتیجه شما باید سعی کنید که صبر خود را بالا ببرید تا کیفیت زندگی ‌تان ارتقا پیدا کند. جالب است بدانید که صبوری تاثیرات باور نکردنی برای شما دارد که در این قسمت از نمناک اثرات آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

وضعیت بهتر قلبی

عموما شخصیت تیپ آ و افرادی که سطح بالایی از تشویش و اضطراب دارند و سطح صبر آن ها پایین است، بیشتر در معرض مشکلات قلبی قرار می گیرند و ‌در نتیجه صبر بالا می تواند عاملی برای وضعیت بهتر قلب تان باشد.

سلامت قلب

آرام کردن ذهن و بدن

طبق نظر متخصصان، بی صبری عامل ایجاد مشکلات تنفسی می‌ شود. تنش ماهیچه و عضلانی را افزایش می‌ دهد و مشکلات جسمی و ذهنی را به وجود می آورد و در نتیجه اگر صبر داشته باشید و تکنیک های تنفس و ریلکسیشن را انجام دهید، می توانید ذهن و بدن خود را آرام کنید.

ایجاد چارچوب بندی فکری

اگر شما صبر نداشته باشید و در هر کاری عجله کنید، قطعاً چارچوب فکری درستی ندارید و همین باعث می شود که کارهای تان خوب انجام نشود و در نتیجه قطعاً نمی توانید اقدامات مختلف را به خوبی انجام دهید.

چارچوب فکری

تمرین ذهن آگاهی

ذهن آگاهی تمرینی برای جلوگیری از قضاوت و بهتر انجام دادن کار ها است و باعث می‌ شود که شما در لحظه آگاهانه تر عمل کنید و بهتر تصمیم بگیرید. افرادی که صبور باشند، بهتر می توانند ذهن آگاهی را تمرین کنند و زمان بگذارند تا به مرور پیشرفت کنند.

فکر کردن؛ قبل از صحبت کردن یا ارسال ایمیل

وقتی که شما صبور باشید، قطعاً قبل از گفتن هر حرفی یا فرستادن هر پیامی خوب فکر می کنید و در نتیجه احتمال پشیمانی در شما کاهش پیدا خواهد کرد.

صبر و فکر کردن

افزایش همدلی

صبوری باعث می شود که شما دیگران را بهتر درک کنید و با آن ها هم دل و همراه باشید و تحمل شرایط برای تان راحت تر باشد.

شناخت محرک ها

افرادی که صبور هستند با طمأنینه رفتار می کنند و می دانند که چه چیز هایی باعث تحریک عصبانیت آن ها می‌ شود یا استرس را در آن ها ایجاد می‌ کند و در نتیجه خیلی خوب از آن ها فاصله می گیرند.

توانایی آرام کردن خود

افراد صبور به خاطر این که واکنش‌ های تند ندارند و در گفتن حرف ها یا انجام کار هایشان عجله نمی کنند، در نتیجه می توانند به خوبی خودشان را آرام کنند و کاملاً می دانند که چه چیزی باعث آرامش بیشتر در آن ها می‌ شود.

فواید صبر و اتفاق خوبی که برای صبورها می افته

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : صبر کردن
وبگردی