داروی ریزش مو
چند داروی بسیار عالی برای درمان ریزش موی افراد وجود دارد، داروهایی که از نظر پزشکان برای درمان ریزش مو و همچنین بهبود رشد مو بسیار مناسب هستند.

چند داروی نامبر وان برای درمان ریزش مو

اگر احساس می کنید موهایتان ضخامت قبلی را ندارد، ضعیف شده و به اندازه همیشه پرپشت نیست؛ احتمالا دچار ریزش مو شده اید که این قضیه ممکن است برای هر کس در هر سنی و جنسیتی اتفاق بیفتد.

چنانچه در بخش های قبلی پوست و موی نمناک اشاره شد، معمولا ریزش مو در مردان بین سن 18 و 49 سال رایج تر است و 42 درصد این افراد ریزش مو را تجربه می کنند. میلیون ها خانم در سراسر دنیا در سنین میانسالی با ریزش مواجه هستند. اگر چه درمان های مختلفی وجود دارد که می تواند موهای نازک را دوباره بازیابی کند و به مو های ضخیم و پرپشت برگرداند اما افراد به دنبال راه حل کلیدی و موثرتری هستند که یک مکمل می تواند این کار را برایتان انجام دهد.

اصلی ترین داروهای که برای درمان ریزش مو تجویز میشوند

سلامت مو به سلامت کلی بدن شما وابسته است و کمبود بعضی از مواد مغذی در بدن ممکن است باعث نازک شدن موها شود اما بعضی از مکمل های رایج می تواند کمک کننده باشند. اگر موهای شما در بعضی از نواحی کم پشت شده است، احتمالاً متخصص به شما مولتی ویتامین روزانه یا دیلی مولتی ویتامین را پیشنهاد می دهد تا رشد موهایتان را بهبود ببخشد.

موی سالم نیاز به آهن، فولیک اسید و زینک دارد تا بتواند قوی و ضخیم باشد و این سه ماده در این مولتی ویتامین وجود دارد. افرادی هم که هم اکنون به طور منظم روزانه مولتی ویتامین مصرف می کنند، می توانند کمی اسید چرب را به روتین رشد موی خود اضافه کنند که کمک کننده است.

داروی ریزش مو

امگا 3 و امگا 6 پایه ثابت نسخه درمان ریزش مو

امگا 3 به بدن برای مبارزه با التهابات کمک می کند که التهاب خود می تواند عامل زمینه ای برای ابتلا به بیماری های مختلف باشد و ریزش موی زودتر از حد موعد، می تواند به دلیل التهابات رخ دهد.

امگا 6 هم برای سلامت پوست صورت و سلامت پوست سر اهمیت زیادی دارد که می توانید با نظر متخصص و مقداری که برایتان تجویز کرده، آن را نیز استفاده کنید.

بهترین دارو ریزش مو

بیوتین بخش مهم نسخه های درمان ریزش مو

یک مکمل معروف دیگر هم وجود دارد که شاید نتایج مد نظر را در اختیار شما قرار دهد و آن هم چیزی نیست جز مکمل بیوتین. اگر رژیم غذایی سالم بخورید، احتمالاً بیوتین در بدن شما کم نباشد. مکمل بیوتین در شکل های مختلف توزیع می گردد و باعث انرژی بیشتر و رشد موی بهتر در افراد می شود. این مکمل می تواند عامل شکنندگی آنزیم هایی در بدن باشد که شاید خیلی در بهبود مو های نازک کمک نکنند و یا تاثیرشان کم باشد.

بهترین داروی درمان ریزش مو از نظر پزشکان

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی