شوهر خوب
برای شوهر ایده آل بودن هیچ فرمولی وجودندارد زیراانسان ها متفاوت هستنداما با توجه به بررسی های انجام شده، رعایت چند نکنه میتواند به شما دراین موضوع کمک کند.

چطور شوهر ایده آل و خوبی باشیم ؟

آیا شما هم به دنبال راهکارهایی هستید تا شوهر بهتری باشید؟ اولین مرحله برای شوهرِ خوب بودن، این است که سعی کنید بهتر از قبل شوید اما چگونه ؟ شوهر وظایف خاصی در زندگی دارد که باید به آن عمل کند. در کنار آن باید نکاتی را بداند که بتواند به او کمک کند تا همسر بهتری در زندگی باشد که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک این نکات مهم را به شما معرفی می کنیم.

شوهر ایده ال

ـ در مورد احساسات تان صادقانه صحبت کنید

زمانی که همسرتان از شما می پرسد امروز چطور بود، حتماً در مورد چیز هایی که باعث نگرانی و اضطراب تان شد هم صحبت کنید و فقط نگویید که امروز خوب بود و بحث را به اتمام برسانید. پاسخ کامل بدهید و به سوالاتش گوش دهید.

ـ وسط حرف او نپرید

قطعاً تا به حال زیاد این کار را انجام داده اید اما خودتان متوجه نیستید. تکنیک عالی برای رابطه خوب با خانم ها این است که بین افکار و حرف های آن ها پرش نداشته باشید. اجازه دهید او حرفش را تمام کند و بعد صحبت کنید.

ـ مدام به دنبال حل مشکلات نباشید

هنگامی که همسر مشکلی را در محل کار در مورد دوستان و خانواده بیان می کند، بسیاری از مردان سعی می کنند که به دنبال بهترین راه برای حمایت کردن از همسر و گشتن به دنبال راه حل باشند اما گاهی اوقات همسرتان اصلا از شما راه حل نمی خواهد، بلکه فقط می خواهد به حرف هایش گوش دهید و حق را به او بدهید و به دنبال راهی برای به اشتراک گذاری احساساتش است.

ـ کمک حالش باشید

تمیز کاری هایی را انجام دهید که او از انجامش متنفر است. با انجام این کار او را به شدت خوشحال می کنید و او هم قدر این کارتان را خواهد دانست. هنگامی که نوبتتان نیست، ظرف ها را بشویید و سعی کنید که همیشه همکاری زیادی در امور خانه داشته باشید.

نظافت

ـ مراقب سلامتی و زیبایی خود باشید

تناسب اندام خود را حفظ کنید که قطعاً عامل زیادی برای جذابیت شما خواهد بود. به پزشک مراجعه کنید و مراقب سلامت خود باشید و سعی کنید همیشه به طور منظم ویزیت پزشکی داشته باشید. همیشه مرتب باشید و همیشه ریش های خود را شیو کنید، لباس خوب بپوشید و بدن خود را تمیز نگه دارید.

ـ با دوستانش خوب برخورد کنید

دوستان همسرتان ارزشمند هستند زیرا انتخاب همسرتان هستند. بنابراین باید با آنها رفتار محترمانه داشته باشید.

ـ در مورد هیجانتان با او بگویید

در مورد اینکه چه چیزی هیجان زده تان می کند و چرا این اتفاق می افتد صحبت کنید. انتظار نداشته باشید که او نگفته، حرف های شما را بخواند.

ـ حامی شخصیتش باشید

اگر کسی در اجتماع به او بی ادبی کرد، حتما او را مجاب به عذرخواهی از همسرتان کنید. البته به طوری که جان خود و همسرتان به خطر نیفتد.

ـ وقتی لازم است تنهایش بگذارید

اگر از شما خواست که تنها باشد، به حرفش گوش دهید و عجله ای برای کنارش ماندن نداشته باشید و مدتی او را تنها بگذارید.

ـ کارتان را به خانه نیاورید

 کارتان را در محل کار باقی بگذارید. قرار نیست مسائل کاری را وارد خانه کنید و اضطراب و ترس را به او و خودتان وارد کنید.

- تعریف و تمجید را فراموش نکنید

اگر او کار هایی مثل پارک کردن ماشین، آشپزی و ورزش یا هر چیز دیگر را به بهترین شکل ممکن انجام داد، حتماً تعریف کنید و این کار را دریغ نکنید. هنگامی که او را به دوستان و همکارانتان معرفی می کنید ؛ حتماً یکی از استعداد و مهارت هایش و یا موفقیت هایش را هم بیان کنید که قطعاً او را سرشار از عشق می کند.

- قصه زندگی خود را عاشقانه نگه دارید

در مورد اتفاقات قدیمی رابطه خود صحبت کنید. نوستالژیک عمل کنید و نشان دهید که اتفاقات گذشته را به یاد دارید. لحظات زندگی خود را عاشقانه نگه دارید.

- گوشی موبایل را کنار بگذارید

زمانی که در کنار همسرتان هستید، بهترین زمان برای این است که گوشی موبایل خود را کنار بگذارید و آن را نادیده بگیرید. تمرکز شما فقط و فقط باید روی همسرتان باشد تا ارتباط بهتر و نزدیک تری برقرار کنید.

- برایش پیام متنی بفرستید

از تماس گرفتن طفره نروید. حتی می توانید برایش یادداشت عاشقانه بگذارید که تأثیر بسیار زیادی در علاقه شما خواهد داشت.

پیام

- مراقب انرژی که وارد منزل می کنید باشید

تا جایی که می توانید استرس و ناراحتی را از خودتان دور کنید. مشکلات را کنار بگذارید و بعد وارد منزل شوید و حال خوب را تزریق کنید.

ـ به قول خود عمل کنید

 به قول هایتان وفادار باشید و هرگز زیر آن ها نزنید که عامل جذابیت تان خواهد بود.

ـ کنترل خشم را فراموش نکنید

اگر عصبانی و کلافه شدید، حرفی نزنید. سعی کنید که کمی فاصله بگیرید، به بیرون بروید، نفس عمیق بکشید تا آرام شوید. حتی وقتی از دستش عصبانی و کلافه هستید، باز هم به او یادآوری کنید که دوستش دارید.

- با او تماس بگیرید

گاهی شرایط جوری است که باید پیام متنی را فراموش کنید و فقط به او زنگ بزنید و حالش را بپرسید. با استفاده از هر فرصتی عشق و علاقه خود را به او نشان داده و به زبان بیاورید.

ـ گاهی بخاطرش متفاوت باشید

اگر از شما درخواست می کند که با او بدوید، حتماً این کار را انجام دهید؛ حتی اگر از انجام این کار متنفر هستید. این همراهی به قدری ارزشمند است که او را سرشار از عشق می کند. به برنامه های تلویزیونی مورد علاقه اش توجه کنید و اگر توانستید به آن ها علاقه نشان دهید و او را همراهی کنید. سعی کنید لحظات سرگرم‌کننده را در کنار یکدیگر سپری کنید.

ویژگی شوهر خوب

ـ نظرتان را درست بیان کنید

  اگر همسرتان لباسی پوشید که در آن خوب به نظر نمی رسید اما از شما نظر خواست ، به او بگویید که لباس دیگری دارد که آن را به شدت دوست دارید و نمی توانید آن را با این لباس مقایسه کنید.

- انعطاف‌پذیر باشید

زندگی بالا و پایین زیادی دارد و شما در کنار همسرتان سختی های زیادی را متحمل خواهید اما باید سعی کنید که یکدیگر را بفهمید و منعطف باشید.

- بیش از حد از خودتان دفاع نکنید

بسیاری از ما به صورت ناخودآگاه حالت تدافعی داریم که این رفتار ازدواج ما را خراب می کند. سعی کنید همیشه پذیرا باشید و بازخورد بگیرید و با عجله به دنبال دفاع از خود تان نگردید.

ـ کاری کنید با شما راحت باشد

 به یاد داشته باشید که اصلا مهم نیست چه کسی برنده می شود. وقتی که به همسرتان احترام بگذارید و به دنبال ایجاد تعادل باشید ، برنده شدن هیچ اهمیتی پیدا نمی کند. افکار و نگرانی های او را زیر سؤال نبرده و دست کم نگیرید. همیشه گشاده‌رو باشید و هیچ چیز را پنهان نکنید و اجازه دهید که او به راحتی در مورد سوالات و درخواست هایش با شما صحبت کند.

- از تلاش برای بهتر شدن دست نکشید

بخشنده باشید و قبل از انجام هر کاری و گفتن هر حرفی خوب فکر کنید و تشکر کنید. اگر برای خودتان چیز هایی مثل ساندویچ، چای، قهوه و هر چیز دیگری درست کرده اید، برای او هم این کار را انجام دهید.

ویژگی بهترین شوهر دنیا و مردی که زنها آرزویش را دارند

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی