گیاهان محل کار
گیاهان در محل کار تاثیر زیادی بر روحیه افراد میگذارند. گیاهانی که مقاومت بالایی داشته باشند همچنین مراقبت کمتری بخواهند انتخاب مناسبی برای محل کار هستند.

آشنایی با گیاهان مناسب برای محل کار

همه ما ساعات زیادی را در محل کارمان می گذرانیم. نگهداری گیاه طبیعی و قرار دادن آنها بر روی میزتان باعث ایجاد روحیه ی مثبت، افزایش کارایی و کم شدن استرس می شود. برای نگهداری از گیاهان طبیعی در محیط کار بهتر است گل و گیاهانی را انتخاب نمایید که مقاوم بوده و با شرایط محل کارتان هماهنگ باشند. در این بخش از نمناک بهترین و مناسب ترین گیاهان برای محل کار را معرفی می کنیم.

کاکتوس

اگر تازه کار هستید با یک کاکتوس شروع کنید. این گیاهان در نور طبیعی رشد می کنند و فقط یک بار در هفته در بهار و تابستان و هر سه هفته یکبار در پاییز و زمستان نیاز به آبیاری دارند.

گیاه کاکتوس

گیاهان هوایی

این گیاه عنکبوتی حتی برای زنده ماندن به خاک نیاز ندارد. تنها کاری که برای آب دادن به آن‌ها باید انجام دهید این است که هر 10 روز یک بار آنها را به مدت دو یا سه ساعت در آب غوطه‌ور کنید.

پتوس

مراقبت از این گیاه بسیار آسان است و می‌تواند تاریک‌ترین مکان ها و روشن‌ترین دفاتر پر از پنجره را به راحتی تحمل کند و زمانی که فراموش کنید به آن آب دهید، همچنان زنده می‌ماند. به دنبال نشانه هایی باشید که به چه نوع مراقبتی نیاز دارد برگ های زرد نشان دهنده آبیاری بیش از حد و یک گیاه افتاده تشنه است.

گیاه یشم

این گیاهان فقط چند ساعت در روز به نور متوسط نیاز دارند بنابراین می تواند تقریباً در هر نقطه از دفتر یا منزل قرار بگیرد. از آنجایی که قبل از آبیاری خاک باید خشک باشد، توصیه می کنیم هر روز صبح یک ثانیه برای آزمایش رطوبت آن وقت بگذارید.

گیاه یشم

گیاه زامیفولیا

در حالی که زامیفولیاها در محیط‌هایی با نور متوسط تا روشن‌تر رشد کرده اما، در نور کم به خوبی مقاومت می‌کنند همچنین این گیاه مانند کاکتوس به آب کمی نیاز دارند، بنابراین لازم نیست همیشه نگران آبیاری آنها باشید. اگر برگهایش شروع به ریزش کرد کافی است آن را آبیاری کنید بلافاصله پس از آن باز خواهد گشت.

گیاهان عنکبوتی

از آنجایی که گیاهان عنکبوتی ترجیح می دهند بین دو آبیاری خشک باشند معمولاً می توانید چند روز آبیاری را متوقف کنید.همچنین این گیاهان نور غیرمستقیم را دوست دارند بنابراین حتی اگر دفتری تاریک و بدون پنجره داشته باشید، شکوفه خواهند زد.

آلوئه ورا

آیا فراموش کرده اید که آلوئه ورا خود را آبیاری کنید؟ مشکلی نیست در واقع آبیاری بیش از حد این گیاهان بدتر از آب ندادن آنهاست فقط هر هفته یا دو هفته آن را آبیاری کنید.

آلوئه ورا

گیاه مار

از آنجایی که این گیاهان عمودی می توانند از نور کم و خشکسالی جان سالم به در ببرند، اساساً برای زندگی اداری طراحی شده اند. گیاه مار نیز مانند دوست عنکبوتی خود بسیار قانع است و با مقداری آب و کمی نور کنار می آید.

ساکولنت ها

این گیاهان مومی در واقع آب را در برگ های ضخیم خود ذخیره می کنند. بنابراین، معمولاً فقط به آبیاری هفتگی نیاز دارند و از نور خورشید و هوای خشک لذت می برند.

بامبو

این گیاه "خوش شانس" به نور بسیار کمی نیاز دارد به این معنی که اساسا برای روی میز بسیار مناسب است. از بامبو در فنگ شویی زیاد استفاده می شود پس با استفاده از این گیاه می توانید فضای محل کارتان را متحول کنید.

گیاه بامبو

اسپاتی فیلوم

رشد گیاه اسپاتی فیلوم به طرز شگفت انگیزی آسان است فقط خاک را مرطوب نگه دارید اما، از آبیاری بیش از حد خودداری کنید و به طور منظم برگ های آن را غبار پاشی کنید تا گیاهی شاد داشته باشید.در حالی که آنها نورکمی را ترجیح می دهند، مطمئن شوید که آنها را از نور مستقیم خورشید دور نگه می دارید.

آگلونما قرمز

آگلونما قرمز رنگارنگ گیاهی جدید، محبوب با ساقه های صورتی و برگ هایی با نوک صورتی مایل به قرمز است که مطمئناً به میز شما زیبایی می بخشد به علاوه، مراقبت از آن کار سختی نیست و در نور روشن‌ بیشترین رشد را دارد اما، در نور کم نیز رشد می‌کند.

رکس بگونیا

این گیاهان برای داشتن رنگ پررنگ‌تر به نور بیشتری نیاز دارند اما، باید از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شوند. برای آبیاری بگونیای خود صبر کنید تا خاک خشک شود اما، زیاد منتظر نمانید در غیر این صورت پژمرده می شود. این گیاه رطوبت بالاتر را ترجیح می دهند بنابراین غبارپاشی اهمیت دارد.

گیاه رکس بگونیا

فیکوس

گیاه فیکوس در مکان تاریک و روشن زنده خواهند ماند و از آنجایی که آنها چندین روز خاک خشک را ترجیح می دهند، اساساً وقتی از آنها غفلت می کنید رشد می کنند.

پیچک انگلیسی

هنگامی که برای اولین بار شروع به رشد این گیاه می کنید باید آنها را مرتب آبیاری کنید. هنگامی که مستقر شدند، می توانند شرایط خشکی را تحمل کنند.این گیاه در دماهای سردتر به خوبی عمل می کنند.

بهترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی برای محل کار

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی