کفش مناسب کمر درد
کمر درد جز بدترین درد ها در بدن شناخته شده و این درد علت های مختلفی دارد درحالی که برخی کفش ها این درد را تسکین داده و برخی باعث تشدید آن میشوند .

بهترین و بدترین کفش برای کمر درد

کمر درد علت های مختلفی دارد. شاید به خاطر این باشد که شما بیش از حد از خودتان کار کشیده اید یا ساعات طولانی را نشسته اید و فعالیتی نداشته اید، در نتیجه کمر درد ایجاد می شود.

اگر بیش از یک ماه است که کمر درد دارید و درد شما بدتر می شود و علائم نورولوژیکی مانند بی حسی و ضعف در هر قسمت از بدن ایجاد شده است، بهتر است که به یک متخصص مراجعه کنید اما قبل از آن باید با توجه به اطلاعاتی که در این بخش از نمناک بدست خواهید آورد، دقت کنید که چه کفشی می پوشید و از چه کفش هایی نباید استفاده کنید.

کمر درد

هنگام انتخاب کفش چه چیزهایی را در نظر بگیریم

کفش کتانی یا دیگر پاپوش ها باید احساس راحتی داشته باشند. نباید هیچ قسمت از پای شما را اذیت کنند؛ حتی اگر جدید هستند. هنگامی که می خواهید کفش امتحان کنید، سعی کنید که کمی با آن راه بروید و به احساسی که دارید توجه کنید. فرقی ندارد که ظاهر کفش چگونه باشد. کفشی که بیش از حد تنگ، گشاد، یا ناراحت کننده باشد را استفاده نکنید. برای اینکه کفش احساس راحتی به شما بدهد، ویژگی های آن را به شما معرفی می کنیم .

پاشنه معمولی

پزشکان و متخصصان در این زمینه توصیه می کنند که کفش ها باید یک پاشنه معمولی داشته باشند. یعنی خیلی صاف نباشند و خیلی هم پاشنه بلند نباشند. فقط به مقدار کمی قوزک پای شما را بالا بدهند.

پاشنه کفشی که ارتفاع مساوی یا کمتر از قسمت پنجه کفش داشته باشد ( یعنی در جایی که انگشتان پای شما قرار می گیرد)، به ساق پا و حتی لگن هم آسیب وارد می کند و شاید ستون فقرات قسمت پایین کمر را هم درگیر کند.

دفع ضربه وارد شده

علاوه بر بلندی پاشنه، باید به مقداری که پاشنه کفش، شوک و ضربه را جذب می کند توجه کنید تا ببینید کمرتان چه احساسی دارد. بعضی از افراد پای خود را محکم تر از دیگران روی زمین می گذارند و به ساق پا و کمرشان آسیب وارد می شود؛ بنابراین پاشنه نباید بیش از حد سفت و بیش از حد نرم باشد.

کفش پاشنه بلند

قسمت زیرین ضخیم

قسمت زیر کفش باید ضخیم باشد و انحنای خوبی نیز داشته باشد تا پای شما داخل آن قرار بگیرد و فشار کمتری به مفصل پا و همچنین کمرتان وارد کند.

صندل با قوس مناسب

صندل ها معمولاً صاف هستند و قوس کفش را رعایت نمی کنند . بنابراین اگر می خواهید یک صندل انتخاب کنید، حتما باید به قسمت قوس آن توجه داشته باشید.

صندل

از چه کفش هایی نباید استفاده کنیم؟

چنانچه پیش از این هم در مطلب " کفشی که کمر دردت رو بدتر میکنه " هم توضیح دادیم، برخی از کفش ها برای افراد درگیر کمردرد مناسب نیستند، پس:

مراقب پاشنه های به اصطلاح منفی باشید

اگر وقتی که کفش به پای خود می کنید، قسمت پاشنه زیر انگشتان پا قرار می گیرد؛ یعنی پاشنه آن منفی است و اصلاً توصیه نمی شود، زیرا به پای شما و همچنین کمرتان آسیب وارد می کند.

کفش خیلی نرم یا خیلی سفت

این دو مدل کفش هر دو به پای شما آسیب وارد می کنند. هرگز از پا و کمر شما محافظت نمی کنند و شما را به سختی می اندازند.

کفش

کفش مینیمالیستی

کفش های مینیمالیستی خیلی نازک هستند و انگار شما فقط یک جوراب پای خود کرده اید و برای کمر اصلاً مناسب نیستند؛ مخصوصاً اگر کمر درد داشته باشید .

بهترین و بدترین کفش برای کمر درد

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : کمر درد
وبگردی