بهترین دندان ها

بهترین دندان های دنیا مال مردم کدوم کشوره؟

کد مطلب : 84952تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
مردم در بعضی از کشور ها دارای دندان های بسیار خوب و سالمی هستند، جالب است بدانید که کشور ها از نظر سلامت دندان به دسته های مختلف تقسیم می شوند.

کشورهای دارای بهترین سیستم مراقبت از دهان و دندان 

مطالعه جدیدی در کشور های اروپایی انجام شده است و نتایج را به دیگران اعلام کرده اند که در مورد سطح پوسیدگی دندان در بین مردم صحبت می‌ کند. آن ها تقریباً روی 26 کشور این تحقیقات را انجام دادند و سپس اعلام کردند که کدام کشور ها نسبت به دیگران بهترین دندان ها را دارند و میزان پوسیدگی دندان در آن ها کمتر است که قاعدتاً مراجعه به دندانپزشکی هم در این کشور ها کم‌تر خواهد بود. 

زیبایی دندان

معمولاً برای آمارگیری؛ تعداد دندانپزشک ها را در یک کشور مشخص می کنند و آن را برای هر 100 هزار نفر در نظر می‌ گیرند و می‌ بینند که در هر 100 هزار نفر چند دندانپزشک در آن کشور وجود دارد و  چقدر مراجعه به آن ها صورت می‌ گیرد و سپس میزان مصرف قند و شکر و همچنین وضعیت دندانی افراد 12 ساله که بیشتر در معرض خطر هستند را مورد بررسی قرار می دهند و در نتیجه با این تفسیرها می توانند تعیین کنند که کدام کشور ها به ترتیب بهترین دندان ها را دارند، در این بخش از بهداشت و سلامت دهان و دندان نمناک این لیست را با هم میخوانیم که شامل: 
1-  ایتالیا
2-  آلمان 
3-  اسپانیا 
4-  سوئد 
5-  پرتغال
6-  بریتانیا 
7-  دانمارک
8-  فرانسه
9-  اسلوونی
10-  فنلاند

سلامت دندان

اما بهتر است که به یافته های زیر هم دقت داشته باشید: 

 فقط 22 درصد مردم بریتانیا سیگاری هستند و در مورد فرانسه هم این مقیاس 32 درصد است.
کودکان در بریتانیا دندان های کاملاً سالمی دارند و میزان خرابی و پوسیدگی دندان در افراد 12 ساله انگلستان فقط نیم درصد است. 
دولت بریتانیا نیز همچنین از امکانات بهداشتی دهان و دندان برای آنها استفاده می‌ کند و آن ها برنامه های مناسبی برای فلوراید دارند.
مردم دانمارک هم کمترین میزان مشکلات و مراجعه به دندانپزشکی را دارند.

بهترین دندان های دنیا مال مردم کدوم کشوره؟

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : dental-nursing.co.uk / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : سلامت دندان
1 نظر به ثبت رسیده است
????1400-09-14
خوشا ب حالشان ????
20
وبگردی