زمان مدیتیشن
انتخاب بهترین زمان برای مدیتیشن اولین و مهم ترین قدم برای انجام این تمرینات است زیرا در زمان مناسب بیشترین تاثیر را از مدیتیشن دریافت میکنید.

مدیتیشن و یوگا؛ بهترین وقت روز برای مدیتیشن

مدیتیشن و یوگا، تمرینات ورزشی هستید که برای آرامش جسم و روان انسان، اثر فوق العاده ای دارند. در مطلب فواید یوگا و مدیتیشن خواندید که در آرامش روان و مدیریت استرس، یکیاز بهترین راه کارهاست و شما می توانید زمان خاصی از روز را به انجامِ آن اختصاص دهید.؛ زمانی که در ادامه این بخش از نمناک به آن اشاره خواهیم گرد.

می توانید در هر زمانی مدیتیشن کنید اما بهتر است که تمرینات یوگا و ریلکسیشن را در هنگام طلوع خورشید انجام شود. در واقع زمانی که خورشید طلوع می کند، زمان ایده آلی برای انجام تمرینات مدیتیشن و یوگا است اما مجبور نیستید که حتماً زمانی که از خواب بیدار می شوید، این کار را انجام دهید. همه چیز بستگی به شما و برنامه روزانه ‌تان دارد. درست است؛ بعد از اینکه از خواب بیدار می شوید، زمان خوبی برای مدیتیشن می باشد، زیرا ذهن و سیستم عصبی آماده هستند تا برای ادامه روز فعالیت کنند اما اگر احساس می کنید که هنگام صبح استرس دارید یا فکرتان درگیر است، می توانید آن را به زمان دیگری موکول کنید که خودتان احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

انجام مدیتیشن

چگونه تاثیر مدیتیشن را به حداکثر برسانیم؟

فرقی ندارد که چه زمانی از روز تمرین مدیتیشن را انجام می دهید، حتماً باید یک زمان مشخص داشته باشید و به آن پایبند بمانید. داشتنِ یک برنامه مشخص برای مدیتیشن باعث می شود که خیلی راحت بتوانید به روتین معمولی خود برگردید.

زمانی که صحبت از این می‌ شود که جلسه مدیتیشن باید چقدر طول بکشد، توصیه ما این است که بهتر است این کار را خیلی آرام و با حوصله انجام دهید. بعضی از افراد انتخاب می‌ کنند که 20 دقیقه در روز را به انجام مدیتیشن بپردازند اما بعضی دیگر با انجام طولانی تر آن رضایت بیشتری پیدا می‌ کنند.

فرقی ندارد که می خواهید چقدر مدیتیشن کنید. مدیتیشن یک بار در روز به اندازه 5 دقیقه راهکار خوبی برای شروع کار است و می توانید به مراتب زمان آن را افزایش دهید.

میدونی بهترین ساعت روز برای یوگا و مدیتیشن کیه؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ش
برچسب : مدیتیشن یوگا
وبگردی