تولد
گنج کشف شده
در طول تاریخ افراد زیادی به دنبال پیدا کردن گنج بوده اند، در این بین فردی به طور ناگهانی به ارزشمند ترین گنج دنیا دست پیدا می کند.

با ارزش ترین گنج کشف شده در جهان

همه کسانی که در طول تاریخ به دنبال گنج بوده اند، قطعاً هدفی جز ثروتمند شدن نداشتند و در نتیجه همه گنج های کشف شده در جهان از لحاظ مالی ارزشمند می باشد که در این قسمت از نمناک قصد داریم راجع به با ارزش ترین گنج های کشف شده در جهان توضیح داده و آن ها را به شما معرفی کنیم.

معدن نمک در اتریش

معدن نمک monuental در اتریش یکی از با ارزش ترین چیز هایی است که در طول جنگ جهانی دوم کشف شد و در واقع جزء غنیمت های فرهنگی بعد از جنگ محسوب می شود و حتی در مورد آن، فیلم هم ساخته شده است.

نمک

مقبره ساقارا

قدمت این مقبره به بیش از 4000 هزار سال پیش برمیگردد که پایتخت قبلی مصر محسوب می شد. در دهه گذشته اطلاعات زیادی در مورد این مقبره اشکار شد؛ حتی هنوز هم تیمی از زمین شناسان و جغرافی دانان در حال بررسی آن هستند. در حفاری اخیر نیز، مجسمه بزرگ برنزی از خدایانِ قدیم و بیش از 100 مجسمه چوبی گربه که طلاکاری شده بودند، کشف شد.

قیصریه

در سال 2015 اعضای یک تیم غواص گری متوجه درخشیدن چیزهایی در پارک ملی قیصریه شدند تا این که بعد از جستجو های زیاد با 24 قیراط سکه طلا متعلق به خلافت فاطمی، یک سلسله عرب شیعه که از سال 909 تا 1171 میلادی در امتداد سواحل مدیترانه حکومت می کردند؛ مواجه شدند.

گنج کیوِردِیل

در سال 1840 کارگران مشغول کار نزدیکِ یک رودخانه بودند تا این که صندوقی سربی پیدا کردند که در داخل آن بزرگترین گنجینه وایکینگ ها نهفته بود که تعداد زیادی سکه، نقره و اجسام دیگر با بیش از 3.2 میلیون دلار ارزش بودند.

گنج

گنج هاکسن

در سال 1992 کشاورزی انگلیسی چکش خود را در یک زمین گِلی گم کرد و به پیشنهاد همسایه اش تلاش کرد تا چکش را با استفاده از یک فلزیاب پیدا کند و به جای چکش؛ به گنج بزرگی رسیدند که بیش از 15 هزار سکه طلا و نقره، قاشق های نقره ای و جواهراتی بود که قدمت آن به قرن چهارم و پنجم میلادی باز می گشت.

کشتی SS Gairsopa

این کشتی در طول جنگ جهانی دوم از اقیانوس اطلس عبور می کرد تا بر اثر حوادثی غرق شد و بعداً که اجساد کشتی را بررسی می کردند، متوجه گنج بزرگی شدند؛ گنجی که داخل آن پر از طلا و نقره بود.

مقبره توت عنخ آمون

عنخ آمون پادشاه جوان و بسیار بزرگی بود که مقبره اش هنوز در فرهنگ مصر جزء با ارزش ترین هاست و تقریباً 100 سال از پیدا کردن مقبره او می‌ گذرد که یک گنج بزرگ جهانی محسوب می شود.

گنج آتوچا

در سال 1622 یک کشتی خیلی بزرگ با 265 مسافر غرق شد که همه؛ به جز سه سرباز جان خود را از دست دادند. در سال 1969 یک مرد خوش شانس ماهیگیر در حال انجام کارش بود که با یک گنج پر از طلا و برنز در لاشه های این کشتی مواجه شد.

کشتی غرق شده

گنج آنتیکیتِرا

غواصان یونانی نزدیک جزیره آنتیکیتِرا لنگر انداخته و به غواصی مشغول بودند که متوجه مجموعه ای از زیورآلات شدند؛ البته تجهیزات الکترونیکی مانند کامپیوتر آنالوگ قدیمی هم داخل این گنجینه بود. آن ها باور داشتند که این متعلقات مروبط به بازی های المپیک، کار های کشاورزی و مراسم های مذهبی بوده است که امروزه از آن ها در موزه نگهداری می شود.

گنج سن خوزه گالئون

سن خوزه یک کشتی اسپانیایی بود. در زمان پادشاه فیلیپ پنجم، اسپانیا و انگلستان در جنگ بودند و این کشتی طی درگیری با کشتی های بریتانیایی در دریای کارائیب در نزدیکی شهر بندری کارتگنا کلمبیا غرق شد و بعدها در سال 2015 افرادی به جستجوی غنیمت های جنگی به زیر دریا رفتند و چیزهای زیادی به دست آوردند که یکی از مهم ترین آن ها جعبه ای پر از طلا بود.

با ارزش ترین گنج کشف شده در جهان که قیمت ندارد

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ج
وبگردی