سنگ مثانه بزرگ

سنگ مثانه ای بزرگتر از سیب زمینی !

کد مطلب : 80029زمان مطالعه : 2 دقیقه
زن جوان با درد شدید معده به بیمارستان مراجعه کرد و بعد از عکسبرداری ها فورا تحت عمل جراحی قرار گرفت تا با سنگ مثانه ی درشتی که در بدن داشت خبر ساز شود.

جراحی سنگ مثانه بسیار بزرگ زن ویتنامی

چندین رسانه ویتنامی خبری را مبنی بر این منتشر کردند که یک خانم 34 ساله ای به اورژانس یک بیمارستان دولتی مراجعه کرده بود و از دل درد شدید خود شکایت داشت. بعد از این که آزمایش های متعددی را پشت سر گذاشت، در نهایت سی تی اسکن او نشان داد که یک سنگ بزرگ داخل شکمش دارد به همین دلیل جراحی اورژانسی برای او تجویز شد و در نهایت پزشکان موفق شدند سنگی را که تقریباً 10 سانتی متر طول و 400 گرم وزن داشت از مثانه اش بیرون آوردند.

طبق گزارشات موجود در سال 2014، سنگ های بزرگ تر از 100 گرم جزء موارد نایاب و نادر محسوب می شود اما این سنگ از 100 گرم هم بیشتر بود و این یک موضوع عجیب در علم پزشکی است. البته چند سال پیش یعنی در سال 2016، پزشکان چینی با یک خانم 54 ساله مواجه شدند که سنگی به بزرگی 1048 گرم داخل مثانه خود داشت که تا به حال بزرگترین سنگ شناسایی شده در بدن یک انسان محسوب می شود. در خبری دیگر که بخش سرگرمی نمناک هم تصاویر آن را منتشر کرد تصاویر سنگ مثانه 720 گرمی یک زن بازهم از کشور چین منتشر شد.

سنگ مثانه عجیب

سنگ مثانه ی غول پیکر زن چینی خبرساز شد + تصاویر 

گزارشات خبری اطلاعات خیلی زیادی در این مورد ندارند اما عکس ها و خبر ها تا به اکنون نشان می دهد که این خانم یک سنگ بسیار بزرگ را داخل شکم خود داشته است که قطعاً این اتفاق در نوع خود اتفاقی نادر محسوب می شود.

حالا چند روزی است عکس این خانم 34 ساله همراه با سنگ 400 گرمی اش داخل مثانه در ویتنام جزو تصاویر و اخبار پربازدید شده است و در شبکه های اجتماعی به شدت مشهور گشته. این خانم عقیده داشت که درد این سنگ مانند یک شکنجه بود اما بالاخره توانسته بود در برابر آن مقاومت کند تا جراحی شود. هنوز هم علت ایجاد چنین سنگ های بزرگ در بدن بعضی از افراد ناشناخته باقی مانده است و پزشکان به مورد خاصی در این زمینه اشاره نکرده اند.

سنگ مثانه ی 400 گرمی و عجیب زن ویتنامی + تصاویر

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی