مازیار میری
امروز 13 بهمن همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 13 بهمن متولد شدند؟

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به سیزدهمین روز از بهمن ماه رسیدیم. امروز 13 بهمن همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در این روز متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

مازیار میری

مازیار میری کارگردان و تدوین‌گر کشورمان 13 بهمن 1352 در تهران، محله دربند متولد شد.

مازیار میری

مازیار میری در سال 1379 نخستین فیلم بلند سینمایی‌ خود با نام «قطعه ناتمام» را ساخت. این فیلم به همراه فیلم هایی همچون به‌آهستگی، کتاب قانون، سعادت‌آباد و حوض نقاشی از آثار قابل توجه او می باشند.

سریال خسوف در نمایش خانگی جدیدترین اثر مازیار میری در مقام کارگردان می باشد.

بزرگ علوی

سید مجتبی آقابزرگ علوی نویسند، روزنامه نگار و استاد زبان فارسی 13 بهمن 1283 در تهران متولد شد.

بزرگ علوی

سیدمجتبی آقابزرگ علوی مشهور به بزرگ علویی بیش از 4 دهه در کشور آلمان زندگی کرده و به ترجمه ، نقد و فرهنگ نامه نویسی پرداخت. این هنرمند را بنیانگذار ادبیات داستانی زندان در زبان فارسی دانسته‌اند.

«چمدان» اولین مجموعه داستان کوتاه و «چشمهایش» رمان برجسته بزرگ علوی است. این نویسنده بزرگ روز 28 بهمن 1375 به دلیل عوارض سکته قلبی در بیمارستان برلین درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 13 بهمن ماه+تصاویر

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی