بلاک کردن سایت
برخی وب سایت ها هستند که برای کودکان اعتیاد آور و نامناسب می باشند. از این رو اگر با چنین مشکلی برخورد کرده اید، می توانید اقدام به بلاک کردن وب سایت کنید.

چگونه وب سایت های نامناسب را بلاک کنیم؟

در نگاه کلی میلیون ها وب سایت بصورت همزمان در حال فعالیت هستند که بنابر نیازهای مختلف، خدماتی را ارائه میدهند. با این وجود در میان این عدد بزرگ از وب سایت ها، برخی از وب سایت ها هستند که گرچه بدون مشکل بخصوصی باشند، اما مناسب رینج سنی کودکان نیستند. برای مثال می توان به سایت های سوشیال مدیا و یا همان صفحات اجتماعی اشاره کرد که بدون شک بر روی فرزندان ما می توانند تاثیر گذار باشند و در آینده برای آنها مشکل ساز شوند.

از این رو باید به نحوی دسترسی فرزندانمان را به این برنامه ها قطع کنیم تا اینکه نتوانند به وب سایت هایی که ما بر اساس تشخیص خودمان، آنها را نامناسب می دانیم، دسترسی پیدا کنند. خوشبختانه راه های زیادی وجود دارند که  شما با استفاده از آنها می توانید اقدام به رفع این مشکل کنید ولی برخی از این روش ها ناکارآمد هستند. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم روش های مختلفی را جهت بلاک کردن سایت های مختلف معرفی کنیم. همراه ما باشید.

کار با لپ تاپ

افزونه بلاک کردن سایت

مرورگرهایی که این روزها در کامپیوترها استفاده می شوند، نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده اند و مجهزتر شده اند. با این وجود یکی از قابلیت هایی که می توان در این زمینه به آن اشاره کرد، افزونه ها هستند که شما با استفاده از افزونه ها در مرورگرهایی مانند کروم و موزیلا فایرفاکس، می توانید مرورگر را به بهترین شیوه ممکن شخصی سازی کنید و آنرا تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای انجام کارهای روزمره خود کنید. از این رو خوشبختانه افزونه هایی برای بلاک کردن سایت ها وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

1. افزونه بلاک کردن سایت مرورگر کروم

با جستجوی ساده در میان افزونه های مرورگر کروم با افزونه های متعددی در این زمینه روبرو خواهید شد که برخی از آنها صرفا وقت شما را خواهند گرفت و کارکرد بخصوصی ندارند. اما ما قصد داریم یکی از کاربردی ترین افزونه ها را به شما معرفی کنیم که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای استفاده از این افزونه طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. افزونه Block Site را از فروشگاه افزونه های مرورگر کروم دانلود و نصب کنید.

افزونه کروم

2. وارد وب سایتی که می خواهید آنرا بلاک کنید، شوید.

3. از بالا سمت راست در مرورگر، بر روی آیکون افزونه Block Site کلیک کنید.

افزونه بلاک سایت

4. پیغامی از طرف افزونه معرفی شده دریافت خواهید کرد که از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید این وب سایت بلاک شود؟ اگر مطمئن هستید، گزینه Block this site را انتخاب کنید.

بلاک کردن سایت

5. هم اکنون وب سایتی که شما مدنظر داشتید، بلاک شده است و هر زمان که وارد آن شوید، تصویر ذیل را مشاهده خواهید کرد؛

افزونه block site

2. افزونه بلاک کردن سایت مرورگر فایرفاکس

خوشبختانه افزونه بالا برای مرورگر موزیلا فایرفاکس نیز موجود می باشد که اگر شما از کاربران مرورگر موزیلا هستید، می توانید از این افزونه جهت بلاک کردن وب سایت های مختلف استفاده کنید. از این رو اگر تصمیم به استفاده از این افزونه دارید، در ادامه بصورت مرحله به مرجله به شما آموزش داده شده است؛

1. ابتدا افزونه Block site را در مرورگر موزیلا فایرفاکس، دانلود و نصب کنید.

افزونه فایر فاکس

2. بعد از نصب کامل افزونه مذکور، وارد وب سایتی شوید که می خواهید آنرا بلاک کنید.

3. سپس از قسمت بالا سمت راست بر روی آیکون افزونه Block Site کلیک کنید. اینک باید برای بلاک کردن سایت، گزینه Block this Site را انتخاب کنید.

انتخاب افزونه

4. هم اکنون سایت مدنظر برای شما بلاک شده است و هر زمان که وارد آن شوید طبق تصویر ذیل به شما نمایش داده خواهد شد.

بلاک شدن سایت

چگونه سایت های مختلف را برای کودکان بلاک یا مسدود کنیم؟

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی