گرفتگی عروق
گرفتگی عروق به دلیل تاخیر در تشخیص می تواند منجر به مشکلات جدی برای سلامت شود اما به کمک نشانه ها قبل از حادتر شدن این مشکل میتوان تجمع چربی را تشخیص داد.

گرفتگی عروق؛ علامت اصلی گرفتگی رگهای بدن

گرفتگی رگهای بدن، از همان ابتدا با علائمی همراه است و بدن به وسیله این نشانه هاست که سعی در هوشیار کردن ما دارد. در واقع پیش از آنکه آزمایشان و بررسی های پزشکی برای تشخیص گرفتگی رگ، این مسئله را ثابت کند؛ سیگنال های ارسالی از بدن به نوعی سعی در اعلام وضعیت حساس به ما، دارند. تجمع چربی یا تصلب شرایین؛ وضعیتی است که به دلیل تجمع چربی و سایر مواد در عروق ایجاد شده و منجر به سخت و باریک شدن رگ ها می شود.
این وضعیت میتواند علائمی مانند احساس ناراحتی در قفسه سینه و تنگی نفس را به وجود بیاورد. در این قسمت از نمناک علائمی را به شما معرفی می‌ کنیم که نشان می دهد؛ داخل رگ های خونی تان رسوب چربی دارید که حتماً باید آن را جدی بگیرید.

تنگی نفس

تنگی نفس می تواند علامت گرفتگی رگ ها باشد که بسیار هم جدی است؛ به ویژه در بین بیمارانی که عوامل خطر قلبی دارند و بیمارانی که به بیماری های ریوی مبتلا نیستند؛ که حتما نیاز به درمان خواهند داشت.

تنگی نفس

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه می تواند علامت گرفتگی رگ ها باشد و یک وضعیت شدید و سخت را ایجاد می‌ کند که احتمالاً در چنین حالتی کلسترول راه رگ های خونی را بسته است؛ رگ هایی که به سمت ماهیچه قلب می روند.

اختلال نعوظ

گرفتگی رگ می تواند عاملی برای اختلال نعوظ هم باشد که در بین مردان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب رایج تر است. در واقع این بیماری زمانی رخ می دهد که پلاک در رگ ها ایجاد می شود و جریان خون را به قلب کاهش می دهد و عملکرد رگ های خونی را هم مختل می کند. از طرفی هم جریان خون سالم برای عملکرد نعوظ ضروری است.

اختلال نعوظ

درد هنگام راه رفتن

درد لگن یا پا هنگام راه رفتن علامت انسداد شریان است که این گرفتگی رگ های پا؛ درست مثلِ انسداد رگ های قلب می تواند باعث حمله قلبی شود؛ بنابراین نیاز به رسیدگی و مراجعه به پزشک خواهد داشت.

سختی هنگام نفس کشیدن

مشکلات تنفسی علامت این است که تجمع چربی داخل رگ های بدن وجود دارد؛ البته کمی نفس نفس زدن معمولی طبیعی است؛ اما در صورتی که این سختی تنفس خیلی شدید باشد؛ باید حتما آن را پیگیری کنید.

علامت گرفتگی عروق؛ کسی که رگش گرفته، این حالو داره

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی