تولد
رمان های مشهور
داستان های خوب می توانند ما را از جایی که هستیم دور کنند و به دنیایی ببرند که دوست داریم در آنجا باشیم.

معرفی رمانهای مشهور و جذاب از سراسر دنیا

داستان های خوب می توانند ما را از جایی که هستیم دور کنند و به دنیایی ببرند که دوست داریم در آنجا باشیم. زمانی که داستان و یا رمانی خوبی را مطالعه می کنیم که احساس خوبی به ما می دهد باعث می شود که دنیای ما تغییر کند و به دنیایی رنگی و جذاب و مطابق میل ما تبدیل شود. این روزها داستان های مختلف و زیادی هستند که می توانیم از آنها استفاده کنیم و لذت ببریم. ما می خواهیم چند داستان جذاب و خواندنی را به شما معرفی کنیم تا از آنها لذت ببرید.

1. دختر پرتقالی

دختر پرتقالی داستانی است بسیار جذاب و گیرا که توسط یوستین گردر نوشته شده است. گردر در سال 1952 در نروژ به دنیا آمده است و از همان کودکی علاقه زیادی به نویسندگی داشت.
داستان از آنجا شروع می شود که جورج که در چهار سالگی پدر خود را از دست داده بود و تنها او را درون ویدیو هایی که از او به جا مانده بود به یاد داشت اکنون قرار بود که با او ارتباط برقرار کند و باهم کتاب بنویسند. روزی مادر بزرگ جرج به همراه یک پاکت به خانه آنها می آید و می گوید که این نامه را پدر جرج برای او نوشته است.
پدر جرج در کودکی او تاکید کرده بود که هرگز ماشین قرمز رنگ جورج را دور نیندازند و از آن مراقبت کنند تا وقتی جرج بزرگ شد دوباره ماشین را به او بازگرداند. مادر بزرگ جرج با رفتن به انباری و جستجو درون این ماشین متوجه وجود یک نامه درون آن شد. جورج پرسید که آیا قبل از او کسی آن را نخوانده است. همه جواب منفی دادند و او به سمت اتاقش رفت و در را از داخل قفل کرد و شروع به خواندن کرد. در این نام پدرش از او خواسته بود که او و خاطراتش را از یاد نبرد و در ادامه برای او داستان دختری را روایت کرده بود که با اولین باری که او را دید عاشق شد. دخترک کاپشن نارنجی رنگی به تن داشت و یک پاکت بزرگ پرتقال در دست داشت. جلو رفتم و با دست اشتباهی به دخترک زدم و تمام پرتقال ها نقش زمین شد. دخترک با ناراحتی به پرتقالها نگاه کرد انگار که آن پرتقالها ارزش زیادی برای او داشت. تمام پرتقال ها را جمع کردم اما پاکت پرتقال ها پاره شده بود. دخترک با تعجب پرسید می توانم یک پرتقال بردارم با اینکه تمام پرتقال ها مال خودش بود. دختر یک پرتقال برداشت و از دید من محو شد.

2. بابا لنگ دراز

رمان بابا لنگ دراز
رمان بابا لنگ دراز اثر جین وست است که زنی خود ساخته بود و در سن 40 سالگی درگذشت. این رمان و اثر ادبی ارزشمند به بسیاری از زبان های دنیا ترجمه شده و خوانندگان در مورد سرگرم کننده بودن و آموزنده بودن آن با هم اتفاق نظر دارند. این رمان همبستگی و مهربانی را بار دیگر به انسان ها می آموزد. کتاب گویا بابا لنگ دراز را می توانید دانلود و گوش کنید تا بار دیگر به دنیای کودکی خود بازگردید و از آن لذت ببرید.

3. جاناتان مرغ دریایی

جاناتان مرغ دریایی کتابیست که شاید شما متوجه دلیل نوشتن نویسنده از یک مرغ دریایی نشوید ولی تا انتها در این تعجب باقی نمی مانید و متوجه می شوید که جاناتان نماد انسان هایی است که با وجود تفاوت هایی از بقیه به موفقیت والایی می رسند و در طول داستان شما احساس رهایی و سرزندگی عجیبی را در کنار ساحل دریا حس خواهید کرد. جاناتان مانند دیگر مرغ های دریایی نیست که دائم به فکر غذا و خوردن ماهی باشد و حتی می شود روزها پشت هم آنچنان غذا نمی خورد و به آن توجهی نداشت که دچار احساس ضعف درون بال هایش می شد و دیگر مرغ های دریایی او را نادان و احمق خطاب می کردند. اما جاناتان به آنها توجهی نداشت و تلاش می کرد تا به حداکثر توانش پرواز کند و در پرواز کردن تواناتر شود و حرکت های متحیر کننده انجام دهد.

4. رمان سارا

سارا یک کتاب 3 جلدی است که توسط استر و جری هیکس نوشته شده است. این کتاب اگرچه یک رمان در مورد دختر بچه ای کوچک و تجربیات او از مدرسه دوست جغدش است اما در دل این داستان شما قانون جاذبه را خواهید آموخت. در واقع در گیر و دار داستان سارا جغدی اثیری وجود دارد که آموزگار اوست و به او قانونی را یاد می دهد که سارا به هرآنچه می-خواهد برسد و قدرت تفکر خلاق را آموزش می بیند. این کتاب یکی از بهترین رمان های روانشناسی است و به زبانی ساده جهان ما و قوانین مهم آن را توضیح می دهد که حتی کودکان و نوجوانان هم می توانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند.
اگر به سبک روانشناسی در کتاب خواندن علاقمند هستید این لیست را از دست ندهید.

5. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

رمان چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد
داستان در مورد موش هایی است که درون دالان هایی به دنبال پنیر می گردند و اگر یکجا بمانند و به تغییر تن ندهند ممکن است از بین بروند. به عنوان مثال اگر موشی یک دالان پر از پنیر را پیدا می کرد و برای مدتی طولانی در آنجا می ماند و به آن عادت می کرد به این فکر می کرد که هرگز این پنیر ها تمام نخواهند شد و متوجه کم شدن پنیر ها زمانی که آنها را می خورد نمی شد و به مرور به آنجا ماندن عادت می کرد. و زمانی که پنیر تمام می شد به این فکر می کرد که پنیر چه شده و به دنبال پنیر در همانجا می گشت و یا منتظر می ماند کسی پنیر را برگرداند. این عاملی است که باعث از بین رفتن او می شد ولی اگر به تغییر تن می داد زنده می ماند و پنیر تازه ای پیدا می کرد.

6. گتسبی بزرگ

رمانی مانند گتسبی بزگ با داشتن داستانی عاشقانه و پر بار خوانندگان زیادی را به خود جذب کرده است. این اثر یکی از رمان های پرفروش آمریکایی است که با بهترین ترجمه در سایت فیدیبو قابل دانلود است که برای شما بسیار خوانا و راحت خواهد بود، بنابراین اگر به خواندن رمان های عاشقانه علاقه دارید این کتاب یک پیشنهاد عالی برایتان است.
رمان ها تنها باعث سرگرمی ما نیستند و بلکه خلاقیت نویسنده می تواند برای ما الهام بخش باشد و با ایده دادن به زندگیمان تاثیرات مثبتی بر سبک زندگی ما بگذارند.

 

6 رمان مشهور دنیا که هر خواننده ای را مجذوب خود خواهد کرد

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی