تولد
چاپ کتاب

مزایای چاپ کتاب چیست؟

کد مطلب : 81292زمان مطالعه : 4 دقیقه
چرا باید کتاب چاپ کنیم؟ کسب درآمد، معروف شدن و پیشگیری از سرقت های ادبی اولین و مهم ترین دلایل چاپ کتاب هستند. اما مزایای چاپ کتاب محدود به همین موارد نمی شود.

کتاب چاپ کنید و به یک نویسنده معروف تبدیل شوید

شاید با خواندن این تیتر از خودتان سوال بپرسید که چرا باید کتاب بنویسیم و کتاب نوشتن چه مزایایی دارد. کتاب نوشتن مزیت های مالی، اجتماعی و روانی متعددی دارد. به همین دلیل افرادی که درباره یک موضوع علمی، فرهنگی یا ورزشی اطلاعات کافی یا دانشی دارند اقدام به نوشتن کتاب می کنند. شاید شما هم قصد نوشتن یک کتاب جامع و مفید داشته باشید پس دانستن فواید چاپ کتاب خالی از لطف نیست. برای آشنایی بیشتر با مزایای چاپ کتاب ادامه این مطلب را مطالعه کنید. 

با چاپ کتاب معروف و مشهور شوید

در سراسر جهان نویسندگان یکی از سرشناس ترین و معروف ترین افراد جامعه محسوب می شوند. حتی برخی از نویسندگان با خلق آثاری تکرار نشدنی در سراسر جهان هم به شهرت بالایی دست پیدا می کنند. بنابراین یکی از مهم ترین مزایای چاپ کتاب کسب شهرت است. چنانچه کتابی پرمفهوم، خلاقانه با محتوایی بکر و جدید بنویسید در کمترین زمانی که تصور کنید به یک نویسنده معروف تبدیل خواهید شد.

وقتی کتاب شما با استقبال چشمگیری مواجه شود، قطعا اعتماد به نفستان نیز افزایش پیدا می کند و انگیزه ای چند برابر برای نگارش آثار بعدی به دست خواهید آورد. البته این نکته مهم را به یاد داشته باشید که فقط یک ناشر زبده و حرفه ای می تواند به یک نویسنده برای رسیدن به شهرت کمک کند. بنابراین بهتر است پس از نوشتن کتاب با یک ناشر حرفه ای مشورت کنید تا نتایج رضایتبخشی به دست آورید.

درآمد فوق العاده، یک انگیزه مهم در کنار چندین مزایای چاپ کتاب

یکی از مهم ترین فواید چاپ کتاب کسب درآمد مالی فوق العاده است. افراد بسیاری از طریق چاپ و فروش کتاب اقدام به کسب درآمد می کنند. البته این روزها قیمت چاپ کتاب با توجه به قیمت کاغذ کمی بیشتر از سال های گذشته است و کسب درآمد مانند قبل پررونق نیست. اما همچنان می توان با خلق آثار ارزشمند درآمد مناسبی از طریق چاپ و نشر کتاب به دست آورد. 

یکی از راه هایی که به کاهش هزینه های چاپ کتاب کمک می کند، چاپ در تیراژ پایین است. پیشنهاد می کنیم در ابتدای راه اگر محدودیت بودجه دارید کتاب خود را با تیراژ پایین تری چاپ کنید. اگر کتاب با استقبال خوبی روبرو شود امکان همکاری با اسپانسرها هم هموار خواهد شد و هزینه چاپ کتاب به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. البته با فروش چاپ اول هم مبلغ قابل توجهی به دست می آورید و پس از آن باید برای چاپ دوم کتاب خود برنامه ریزی کنید.

کسب در آمد از چاپ کتاب

کسب امتیاز و تقویت رزومه از مزیت های چاپ کتاب برای دانشجویان

آیا می دانستید چاپ کتاب برای دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد امتیاز قابل توجهی به ارمغان می آورد؟ دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به جای نوشتن مقاله می توانند به چاپ کتاب فکر کنند و مقاله پایان نامه خود را در قالب کتاب ارائه دهند. چاپ کتاب به جای مقاله علاوه بر قیمت ارزان و مقرون به صرفه، 2 نمره پایان نامه را هم برای دانشجویان به همراه دارد.
چاپ کتاب برای دانشجویان دکترا هم مزایای قابل توجهی دارد. اگر دانشجویان در زمان مصاحبه دکترا و در رزومه خود، سابقه چاپ کتاب داشته باشند حداقل 4 امتیاز را به راحتی به دست خواهند آورد. اگر به دنبال کسب چهار امتیاز در مصاحبه دکترا هستید سعی کنید که حتما یک مقاله و یک کتاب به جای دو مقاله داشته باشید.
یکی از راه های کاهش هزینه چاپ کتاب برای دانشجویان استفاده از جلدهای ارزان اما مقاوم است. آیا می دانید دلیل استفاده از جلد رقعی شومیز چیست؟ این جلد از نظر قیمتی به صرفه تر سایر جلدها از جمله جلد گالینگور و جلد سخت بوده، قابل حمل و سبک است. بنابراین یکی از دلایل استفاده از جلد شومیز برای دانشجویان، کاهش هزینه های چاپ کتاب به شمار می رود.

مهمترین فایده چاپ کتاب، از سرقت ادبی پیشگیری کنید

دلایل متعددی برای چاپ کتاب وجود دارد. اما مهمترین دلیل و مزایای چاپ کتاب پیشگیری از سرقت های ادبی است. هر فردی می تواند مقاله ای که در روزنامه، مجلات یا فضای اینترنت منتشر شده است را به نام خودش چاپ کند. به همین راحتی همه تلاش ها و زحمات نویسنده اصلی از بین می رود و دردسرهای حقوقی متعددی نیز به وجود خواهد آمد. بهترین راه برای مقابله با سرقت ادبی، تبدیل مقالات به کتاب در تیراژهای پایین است. اگر برای چاپ کتاب کمبود بودجه دارید نگران نباشید چون پس از چاپ سری اول در تیراژ پایین وقت کافی برای بازاریابی و تهیه هزینه چاپ دوم کتاب دارید.
چاپ کتاب جنگل

انتشارات جنگل آماده به چاپ رساندن کتابهای شماست

انتشارات جنگل سال های طولانی است که در چاپ کتاب نویسندگان معروف و چاپ آثار ارزشمند تجربه و تخصص دارد. یکی از مهمترین ویژگی های کتاب های چاپ شده در نشر جنگل کیفیت بالای چاپ است چون از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها برای چاپ کتاب استفاده می شود. اگر قصد چاپ کتاب و برخورداری از مزایای متعدد آن را دارید همین حالا با شماره تلفن 02154113 تماس بگیرید. همچنین با مراجعه به سایت جنگل به آدرس jangal.press اطلاعات قابل توجهی در زمینه چاپ کتاب و خدمات این موسسه به دست خواهید آورد.
 

 

مزایای چاپ کتاب چیست؟

35
این مطلب مفید بود ؟32
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی