تولد
علامت مغز
مغز پیچیده و حیاتی ترین اندام بدن است که باید توجه ویژه ای به سلامت آن داشت اما علائمی که به آن ها بی توجه هستید نشان دهنده مشکلات جدی در مغز هستند.

علامت های نگران کننده و نشانه های هشدار سلامت مغز

وقتی که صحبت از سلامت مغز می شود، باید بدانیم که چه چیزهایی نرمال و طبیعی است که باید به آن اهمیت بدهیم و از چه کار هایی باید دوری کنیم. جالب است بدانید که علائم هشدار دهنده ای هستند که خیلی از ما از آن ها خبر نداریم و در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم این علامت های هشدار که مغز برایمان می فرستد را به شما توضیح دهیم.

سر دردهای پی در پی

سر درد یک اتفاق رایج است؛ اما گاهی اوقات نشان دهنده مشکل ذهنی می باشد و می تواند علامت تومور مغزی هم باشد. هرگز نباید سردرد های پی درپی را نادیده گرفت.

سردرد داشتن

مشکلات مربوط به حافظه

مشکلات مربوط به حافظه می تواند علامت جنون یا آلزایمر باشد و چه بهتر که شما در همان مراحل اول آن را پیگیری کنید.

مشکلات بینایی

مشکلات بینایی علامت رایج مشکلات ذهنی هستند و اگر در مدت زمان کوتاهی بدون هیچ دلیل خاصی احساس کردید که بینایی تان دچار مشکل شده، حتماً آن را پیگیری کنید.

مشکلات بینایی

تغییرات شخصیتی

تغییرات شخصیتی نتیجه آسیب‌ دیدگی‌ های ذهنی است و ممکن است در هر فردی اتفاق بیفتد و اگر اتفاق افتاد، حتما باید آن را جدی بگیرید.

مشکلات مربوط به خواب

مطالعات نشان می دهند که بی خوابی می تواند به خاطر عملکرد نامناسب بعضی از قسمت های مغز باشد و یک اختلال در افراد به حساب می‌ آید که باید پیگیری شود.

این علامت هشدار دهنده یعنی سریع به داد مغزتون برسید

35
این مطلب مفید بود ؟32
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی