تولد
سرفه

مردی که با یک سرفه ناقص شد

کد مطلب : 93981زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از عجیب ترین اتفاقات ممکن بعداز سرفه برای این آقا رخ داد و راهی بیمارستان شد.

اتفاق دردناکی که بعد از سرفه برای مرد جوان افتاد

سرفه اگر شدید باشد و با فشار زیادی همراه گردد، بدن دچار تغییرات و آسیب هایی خواهد شد اما نه در این حد که فرد راهی بیمارستان شد و کارش به اتاق عمل بکشد؛ ولی ظاهرا وضعیت مرد جوان چینی با تمام افراد جهان در این مورد متفاوت بوده است و با یک سرفه به یکی از دردناک ترین دردهای جهان دچار شد، دردی به نام شکستگی استخوان ران.

استخوان ران سخت ترین یا دومین استخوان سخت بدن انسان در نظر گرفته می شود، اما گفته می شود این مرد 35 ساله چینی با یک سرفه دچار شکستگی استخوان ران شده است که در نوع خود عجیب و غیرقابل باور است.

پزشکان بیمارستان استان فوجیان در چین اخیراً مورد تکان دهنده مردی 35 ساله ای را گزارش کردند که در حین سرفه دچار شکستگی استخوان ران شد. به گفته دونگ ژونگ، مدیر بخش ارتوپدی در بیمارستان، این حادثه غیرمعمول در حین سرفه رخ داده است که در نوع خود موردی نادر و دور از باور است.

سرفه کردن

مردان در این رده سنی بدلیل بافت قوی استخوانی، یا باید از ارتفاع قابل توجهی سقوط کنند یا در سانحه تصادف شدیدی مورد اصابت قرار گرفته باشند که استخوان ران آنها دچار شکستگی شود.

این مرد ظاهرا پس از سرفه های شدید احساس درد غیرقابل تحملی در قسمت پایین تنه خود داشت که بعد از گذشت چند دقیقه و با افزایش شدت درد به بیمارستان مراجعه کرد. عکس‌برداری با اشعه ایکس نشان داد که این مرد جوان دچار شکستگی استخوان ران شده است درحالیکه هیچ نشانه‌ای از ضربه فیزیکی وجود نداشت. غیرقابل باور بود ولی بعد از بررسی ها مشخص شد که دلیل این شکستگی، فشار وارده بر اثر یک سرفه شدید بوده است.

آزمایشات تایید کرد که این مرد از هیچ بیماری استخوانی رنج نمی برد اما پزشکان به این نتیجه رسیدند که او به دلیل عادات نوشیدن نوشابه های گازدار، رژیم غذایی نامناسب و ورزش نکردن، استخوان های بسیار شکننده ای داشته که با یک سرفه دچار چنین مشکلی شده است.

این مرد 35 ساله به پزشکان گفت که اساساً آب را با نوشیدنی های شیرین و گازدار جایگزین کرده است که ظاهراً مانع از جذب مناسب کلسیم توسط بدنش شده و در نتیجه بر تراکم استخوان او تأثیر گذاشته است.

مردی که با یک سرفه ناقص شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : عجیب و غریب
وبگردی