عمل زیبایی سینه
درد، بعد از هر عملی وجود دارد که عمل زیبایی سینه مستثنی از این درد نیست ولی نکته مهمی که شما باید به آن توجه کنید علت این درد ها بعد از عمل است.

درد سینه بعد از جراحی پلاستیک پستان

درد سینه بعد از جراحی پلاستیک نرمال و طبیعی است زیرا بافت سینه نیاز به ترمیم دارد و باید فرایند بهبود پیدا کردن را سپری کند اما چه کاری می توان برای آن انجام داد؟ درد سینه بعد از جراحی پلاستیک درد رایجی است که البته خطرات، فواید و عوارض خودش را نیز به همراه دارد. این جراحی نسبتاً گسترده و پیچیده است و معمولاً درد ایجاد می کند.

درد سینه

در سال های اخیر جراحی سینه جزء یکی از پرطرفدار ترین جراحی های پلاستیک بوده که کاهش سایز، تغییر شکل و یا ترمیم سازی از انواع این جراحی بوده است. تقریباً از هر 400 خانم یک نفر جراحی سینه انجام داده است که آمار بسیار بالایی است و در نتیجه بسیاری از خانم ها در مورد این نوع جراحی پلاستیک سوالات زیادی دارند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک پاسخ آن ها را پیدا خواهید کرد.

دلیل دردها؛ چرا بعد از جراحی پلاستیک احساس درد وجود دارد؟

سینه متشکل از رشته های عصبی بسیار است که حساسیت را افزایش می دهد. بنابراین درد سینه بعد از جراحی پلاستیک کاملاً طبیعی است و طبیعتا این درد بستگی به نوع جراحی شما هم دارد . در این جراحی فرد با بیهوشی عمومی در طول جراحی دردی را احساس نمی کند که این عمل تقریباً دو ساعت طول می کشد.

دو عدد برش زیر سینه انجام می شود. اگر چه آخرین تکنیک های جدید جراحی، اجازه می دهد که برشی را در طول نوک سینه یا از زیر بازو انجام دهد. همه این نقاط دارای عصب های حساس هستند .

برای قرار دادن ایمپلنت سینه، فضایی را زیر غده پستان ایجاد می کنند که شبیه به یک جیب است.

ایمپلنت سینه

سپس بافت های قبلی را برش می دهند و معمولا ایمپلنت را زیر عضله پکتورال قرار می دهند.

البته انجام این کار سخت است اما باعث می شود که خانم بتواند در آینده شیردهی هم داشته باشد.

همان طور که گفتیم این قسمت دارای تعداد زیادی عصب است که این برش ها می تواند حساسیت را بالا ببرد. بنابراین بالا رفتن حساسیت در قسمت سینه کم کم بعد از جراحی کاهش پیدا می کند.

معمولا بعد از چند هفته خانم ها به حالت طبیعی برمی گردند. به یاد داشته باشید که پوست بعد از این جراحی نیاز دارد تا کمی کش بیاید تا بتواند شکل جدید ایمپلنت را در خودش تحمل کند. این عضلات و بافت ها باید التیام پیدا کنند و بنابراین با درد همراه خواهند بود. بعضی از خانم ها بعد از این جراحی نمی توانند کارهای روزانه خود را به راحتی انجام دهند. مثلاً کارهایی مثل لباس پوشیدن یا شانه کردن موها دشوار می شود زیرا ایمپلنت درست زیر عضله آن ها قرار گرفته است. البته بسیاری از بیماران اصرار دارند که این درد کاملاً قابل تحمل است.

 درد عضله سینه

برای این درد چه کاری انجام دهیم؟

اولین و بهترین توصیه، راهکارهایی است که پزشک معالج شما به شما میگوید و رعایت نکاتی است که او تاکیید میکند.

در بعضی از موارد، پیشنهاد می کنند که از مسکن برای آرام شدن درد استفاده کنید.

البته این درد کمی فیزیولوژیک است و تا زمانی که برش ها و بخیه ها به طور کامل بهبود پیدا نکنند، با شما همراه خواهد بود.

اگر این درد مدت زمان طولانی با شما همراه بود، حتما باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است اشکالی در کار وجود داشته باشد اما در هر حال جراح پلاستیک معمولاً داروهایی را برای کنترل درد از قبل، به شما تجویز می کند.

تجویز دارو

استراحت کردن به اندازه کافی نیز می تواند عاملی برای کاهش درد باشد.

همچنین نباید ورزش های سنگین انجام دهید، بدن خود را نَکِشید، روی کمر بخوابید و دمر نشوید و هیچ گونه فشاری به این قسمت وارد نکنید.

سینه ها را ماساژ ندهید، آن ها را فشار ندهید و از لباس های زیر مخصوص که پزشک تجویز کرده استفاده کنید.

علل و راه حل درد بعد عمل زیبایی سینه

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی